Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobili Biriyle Sevgili Olurmuydunuz ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobili Biriyle Sevgili Olurmuydunuz ?

Bu sorum Sosyal Fobililer için de geçerli. Herkes cevaplayabilir. Dürüst olun. Birini beğendiniz ama Sosyal Fobili onunla sevgili olma şansınız da var, sevgili olabilirsiniz ama sonrasında olacakları biliyorsunuz çoğu zaman sizden çekinecek, onunla gidip gezmek isteyeceksiniz bir yere gelmicek vb sorunlar olacak.. Sıkıcı bir ilişki olmaz mı ? Böyle birini çok sevseniz de ilişkiniz yürürmü onunla ?

olmazdım... her ortama girdiğim zaman bana dirlik huzur vermeyenle 2 dk bile duramam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serenayss View Post
      olmazdım... her ortama girdiğim zaman bana dirlik huzur vermeyenle 2 dk bile duramam.
      Evet, samimi bir cevap. Sosyal fobili dostlarımın hepsi iyileşir birgün umarım, zor bir durum.

Yorum

olabilir aslında yani zaten bende öyle çok kimseyle konuşan biri değilim karşılaştırma yaparsak bir yere gidip oturmam çoğu zaman gezmeyide çok seven bi insan değilim ama kalabalık olmayan bir yere gidip oturup sohbet edebiliriz ne bilim bide sıkıcı bir ilişki demişsin arkadaşım zaten bir süre sonra bütün ilişkiler rutine biniyor sıkıcı bir hal alıyor...he bide tam tersi olupta sosyal olmasıda iyi değil hani ben bi erkek gözüyle bakıyorum benim için öylesi daha iyi olurdu çünkü şimdiki kızların maşallahı var gezmedikleri tozmadıkları yemedikleri halt yok benim istediğim yani benim hayat kurallarım böyledir çok gezmem cafe cafe takılmam arada bir çıkarım arkadaşlarla cafede vakit geçiririm sonrada eve kapanırım günlerim hep böyle geçer bende SF gibi bişeyim nerdeyse kalabalıktan hoşlanmam daral gelir boğuluyormuş gibi hissederim kendimi..
        Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

neden olmasın aslında sosyal fobi olan kişiler ağır olurlar genelde ama aşırısı zarar...

ama daha tatlı ve masum gelio sosyal fobili arkadaşlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben
            Çok dürüst cevaplıyorum.Vallahi de billahi de evlenirdim..Hatta bir itirafta bulunayım.Bir buçuk senelik evliyim ve eşim sosyal fobili..:109: Zavallım hastalıklarının farkında bile değilmiş benim sayemde şu an psikiyatriste gidiyor ve tedavi görüyor.Sevgiliyken kısabir zaman görüştüğümüz için herşeyin farkında olamamıştım fakat eminimki tüm rahatsızlıklarını farketseydim bile Onu bırakmazdım çünkü benimde psikolojik sorunlarım var.Bu durum için tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diyebiliriz.

Yalnız zorlukları var tabiki..mesele ben arkadaşlarımı çok seviyorum ve sürekli Onlarla görüşmek istiyorum.Arkadaşlarım da evli ve çok iyi eşleri var fakat eşimi bir araya gelmeye ikna edemiyorum.Her gece "bu gece arkadaşlarımı davet edeyim mi?" diye sorduğum zaman "bu gece iyi değilim başka bir gece çağırırsın" diyo..:tinysmile_angry2_t: Ne zaman iyi olacak çok merak ediyorum..)))Bende o işteyken komşularımla ve arkadaşlarımla görüşüyorum.Dünyanın sonu değil ki..illaki çözüm yolları bulunuyor hiç merak etme
            .
            maşallah çok pozitif birisiniz ..en güzelide böyle fazla kafada büyütmemek gerekir bazışeyleri..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: inanç.22 View Post
              neden olmasın aslında sosyal fobi olan kişiler ağır olurlar genelde ama aşırısı zarar...

evet dediğin gibi inan.22 daha ağır oluyorlar benim gibi bende hangi ortama girersem çekinirim daral gelir sıkıntı basar heleki kalabalık ortamda delirecek gibi oluyorum kendi arkadaşlarımın yanına bile bi başka yabancı bi arkadaş gelsin sıkıntı daral geliyor nedense ortam kalabalıklaştıkça sıkıntı basıyor yoksa 2-3 arkadaşta oturursam problem olmuyor..aslında güzel olurdu sf birisiyle sevgili olmak ne bilim ama zararınıda düşünmek gerekir tabi

Yorum

Çok dürüst cevaplıyorum.Vallahi de billahi de evlenirdim..Hatta bir itirafta bulunayım.Bir buçuk senelik evliyim ve eşim sosyal fobili..:109: Zavallım hastalıklarının farkında bile değilmiş benim sayemde şu an psikiyatriste gidiyor ve tedavi görüyor.Sevgiliyken kısabir zaman görüştüğümüz için herşeyin farkında olamamıştım fakat eminimki tüm rahatsızlıklarını farketseydim bile Onu bırakmazdım çünkü benimde psikolojik sorunlarım var.Bu durum için tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diyebiliriz.

Yalnız zorlukları var tabiki..mesele ben arkadaşlarımı çok seviyorum ve sürekli Onlarla görüşmek istiyorum.Arkadaşlarım da evli ve çok iyi eşleri var fakat eşimi bir araya gelmeye ikna edemiyorum.Her gece "bu gece arkadaşlarımı davet edeyim mi?" diye sorduğum zaman "bu gece iyi değilim başka bir gece çağırırsın" diyo..:tinysmile_angry2_t: Ne zaman iyi olacak çok merak ediyorum..)))Bende o işteyken komşularımla ve arkadaşlarımla görüşüyorum.Dünyanın sonu değil ki..illaki çözüm yolları bulunuyor hiç merak etme
                .
                Ne güzel bir insansınız....!

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
                olabilir aslında yani zaten bende öyle çok kimseyle konuşan biri değilim karşılaştırma yaparsak bir yere gidip oturmam çoğu zaman gezmeyide çok seven bi insan değilim ama kalabalık olmayan bir yere gidip oturup sohbet edebiliriz ne bilim bide sıkıcı bir ilişki demişsin arkadaşım zaten bir süre sonra bütün ilişkiler rutine biniyor sıkıcı bir hal alıyor...he bide tam tersi olupta sosyal olmasıda iyi değil hani ben bi erkek gözüyle bakıyorum benim için öylesi daha iyi olurdu çünkü şimdiki kızların maşallahı var gezmedikleri tozmadıkları yemedikleri halt yok benim istediğim yani benim hayat kurallarım böyledir çok gezmem cafe cafe takılmam arada bir çıkarım arkadaşlarla cafede vakit geçiririm sonrada eve kapanırım günlerim hep böyle geçer bende SF gibi bişeyim nerdeyse kalabalıktan hoşlanmam daral gelir boğuluyormuş gibi hissederim kendimi..

Orjinal yazı sahibi: deep emotion
                bendede sosyal fobi olduğu için sorun olmaz sanırım herşey dengede olur.
                Yalnız arkadaşlar bu sadece topluma girmeme kalabalıktan sıkılma efendi olma durumu değil, sosyal fobili bir tanıdığınız varsa veya sizde bu durum varsa bilirsiniz. Sosyal fobi insana fazlasıyla alınganlık aşırı kıskançlık ve bazı değişik katlanılması zor huylar getirebiliyor. (Genelde)

Yorum

Teşekkürler canım..İnşAllah size de bulaştırırım bu huyumu..
                  amin abla..teşekürler

Yorum

Atatürk nikli arkadas haklısın..hatta bazen bu çekingenliğinden dolayı çevresi onu olumsuz eleştriyo şüphesine bile kapılabiliyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Atatürk View Post
                      Ne güzel bir insansınız....!

Yalnız arkadaşlar bu sadece topluma girmeme kalabalıktan sıkılma efendi olma durumu değil, sosyal fobili bir tanıdığınız varsa veya sizde bu durum varsa bilirsiniz. Sosyal fobi insana fazlasıyla alınganlık aşırı kıskançlık ve bazı değişik katlanılması zor huylar getirebiliyor. (Genelde)
                      bak bu kısmını düşünmemiştim ama genede katlanırdım ben bu sölediklerinizden daha çok şeylere katlandım bir zamanlar

Yorum

Sevgi farklı bir duygudur...
                        Karşımızdaki ''sosyal fobili'' insan hakkında herhangi bir bilgimiz ve beslediğimiz duygular olmadan ön yargılarımızı konuşturabilir , yarıştırabiliriz...
                        Duygular insanın bedenine,düşüncelerine hükmeder...
                        Küçük bir sevgi karşımızdaki insanın kusurlarını görmemizi engelleyebilir hatta kendi düşüncelerimizi bile yanıltabilir...
                        Ama sevgi bütün ön yargı atomlarını parçalar...
                        Karşımızdaki herhangi birinin kusurlarını kabul etmezsek eğer zaten ''o''na bir sevgi ve ya sevgili olabilecek kadar bağlılık duyabilir miyiz?
                        Hayır...

Yorum

olabilirdi ama iyileşmeyi istemesi gerekir çünkü iyileşmeyi istemezse sizide kendini benzetir zamanla yada ilişki biter
                          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
                            bak bu kısmını düşünmemiştim ama genede katlanırdım ben bu sölediklerinizden daha çok şeylere katlandım bir zamanlar
                            Evet sonuçta kimse 4/4lük değil herkesin kötü huyları olabilir, illa ki birşeylere katlanmak zorunda kalıyoruz her zaman.

Yorum

Atatürk nikli arkadas haklısın..hatta bazen bu çekingenliğinden dolayı çevresi onu olumsuz eleştriyo şüphesine bile kapılabiliyor..
                              Evet, mesela onu arkadaşlarınla tanıştırmak kendi ortamlarına sokmak evleneceğin zaman ailenle tanıştırmak filan çok zor olabilir.

Yorum

İşleniyor...
                              X