Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sorunlarım ve ilaç

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sorunlarım ve ilaç

Merhaba herkese. Yaşım 19. Doğuştan sosyal fobim var İnsanlarla konuşamıyorum. ve konuştuğum zaman ise kızarıyorum. Aşırı derecede yok ama bazen aşırı oluyor. Mesela bugünlerde böyle olmaya başladı. Birileriyle konuşurken(özellikle tanımadığım) tipim falan kaymaya başladı. Yüzüm kızarmaya başladı.
    Depresyonum falan yok fakat bunlar içimde sıkıntı oluşmasına sebep oluyor. Zaten fazla anlatmama gerek yok sosyal fobiyi sizde biliyorsunuz ne kadar illet bir hastalık olduğunu.
    Birde yine küçüklükten beri takıntı hastalığım var. Olur olmadık şeyleri kafama takıp beynimi çürütüyorum tabiri caizse. İçimde hep bir sıkıntı oluyor bu yüzden.

Bir çok yerde sosyal fobilerin yazılarını kullandığı ilaçları okudum. Prozac kullanmaya karar verdim. Ama doktora gitmek istemiyorum. Bu tür kişiler ile de konuştum. Doktorlar sadece ilaç veriyor doktorun pek yararı yok diyorlar.

Ama yine de buraya yazmak istedim. Bu ilaca başlarsam 6 ay kullanacağım fakat nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. 6. ay sonunda herşey istediğim gibi olursa devam mı edeceğim yoksa bırakmam mı gerekiyor bu konular hakkında bilgim yok.

Bu konuda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

ben prozac kullanıyorum 3 gün oldu henüz çok bir degişim yasamadım daha çok yeni. ama sunu bil her ilaç her insana yaramaz ilacını bulman zaman alabilir. ve ilacın faydasını uzun vadede görebilirsin ancak. ben sosyal fobi degil okb için kullanıyorum prozac ı sosyal fobide ne kadar etkilidir buna doktorun karar verir.

Yorum

Bende zaten OKB de mevcut Doktor a da gitsem yine ilaç yazıcak birşey yapmayacak. Zaten ilaçsız olacağını da pek düşünmüyorum çünkü gerçekten zor.
      Ben Prozac alıp kullanıcam fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Bir çok yerde 6 ay kullanılması gerektiği yazıyor. Peki günde 1 tane mi atacağım 2 tane mi, 6. ay sonunda belirtiler iyiye giderse devam mı edeceğim bunları bilmiyorum işte.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pooooo View Post
        Bende zaten OKB de mevcut Doktor a da gitsem yine ilaç yazıcak birşey yapmayacak. Zaten ilaçsız olacağını da pek düşünmüyorum çünkü gerçekten zor.
        Ben Prozac alıp kullanıcam fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Bir çok yerde 6 ay kullanılması gerektiği yazıyor. Peki günde 1 tane mi atacağım 2 tane mi, 6. ay sonunda belirtiler iyiye giderse devam mı edeceğim bunları bilmiyorum işte.
        işte bu sorunlarının cevabı doktorda. zaten doktor yazmazsa prozac alamazsın eczaneden. doktor fobin filan mı var senin ? gitsen ne kaybediceksinki. burdaki insanların söyle böyle yap demelerindense ondan dogru ve net bilgiyi alman daha faydalı olur senin için.
        Last edited by jülide; 02-05-2013, 03:02 PM.

Yorum

İşleniyor...
        X