Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobisi Olup Çareyi Madde Kullanımında Arayanlar ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kürdankollar
    adlı üyemiz Sosyal Fobisi Olup Çareyi Madde Kullanımında Arayanlar ? konusunu başlattı

Sosyal Fobisi Olup Çareyi Madde Kullanımında Arayanlar ?

Çareden ziyade bir kaçış bir avuntu ve aslında çarede olabilir geçici çözüm gibi mesela alkol rahatlatıyor sosyal ortamlarda veya başka şeyler.. unutturuyor merak ettiğim benim gibi çareyi madde kullanımında arayanlar varmı hani iradesizlik olarak görebilirsiniz belki öyledir ama bence değil bu konu hakkında tartışabiliriz belki çözümler üretebiliriz, ömür boyu çekmek zorunda olduğumuz bu kamburu nasıl daha çekilebilir hale getirebiliriz madde bir çıkış yolumudur mesela ?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    vay keşler

Leave a comment:

• emilyyy
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Khanceylan View Post
    Ben yaptıklarımdan pişmanım bende bir anı bir tecrübe olarak kaldı sadece o kadar. her genç gibi düştük bizde tuzaklara Allah sonumuzu hayır etsin.
    önemli olan tövbeyi bilmek... ALLAH seninle olsun her daim...

Leave a comment:

• hartemes
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
    Çareden ziyade bir kaçış bir avuntu ve aslında çarede olabilir geçici çözüm gibi mesela alkol rahatlatıyor sosyal ortamlarda veya başka şeyler.. unutturuyor merak ettiğim benim gibi çareyi madde kullanımında arayanlar varmı hani iradesizlik olarak görebilirsiniz belki öyledir ama bence değil bu konu hakkında tartışabiliriz belki çözümler üretebiliriz, ömür boyu çekmek zorunda olduğumuz bu kamburu nasıl daha çekilebilir hale getirebiliriz madde bir çıkış yolumudur mesela ?
    En bilinen hatayı yapıyorsun alkol, sigara, kafein, düzenli uykunun olmayışı, spor yapmamak bunlar sosyal fobiyi artıran etkenlerdir.

Leave a comment:

• Khanceylan
    replied
    Orjinal yazı sahibi: emilyyy View Post
    bak bunu bilmiyordum işte... ama bırakmana sevindim
    Ben yaptıklarımdan pişmanım bende bir anı bir tecrübe olarak kaldı sadece o kadar. her genç gibi düştük bizde tuzaklara Allah sonumuzu hayır etsin.

Leave a comment:

• emilyyy
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Khanceylan View Post
    kardeş bende aklına gelebilecek her türlü uyuşturucu maddeyi kullandım. bende sosyal fobiliyim. hatta esrar içtiğim zamanlar diyordum bu ne güzel bir şey ya kafam hep böyle kalsa süper olur diyordum. çünkü kendimi daha zeki daha aktif daha cesur hissediyordum.etrafta olup bitenden haberdardım düşüncelere dalıyordum ama yaptığım işe e odaklanabiliyordum. mükemmel birşeydi hiçbir ayrıntı gözümden kaçmıyordu. ama sonra baktım normal yaşantın sana zevk vermiyor. hiçbirşeyden tat almıyorsun ve bünyene verdiğin zararda cabası. bence hiç bulaşma bu işlere
    bak bunu bilmiyordum işte... ama bırakmana sevindim

Leave a comment:

• Khanceylan
    replied
    kardeş bende aklına gelebilecek her türlü uyuşturucu maddeyi kullandım. bende sosyal fobiliyim. hatta esrar içtiğim zamanlar diyordum bu ne güzel bir şey ya kafam hep böyle kalsa süper olur diyordum. çünkü kendimi daha zeki daha aktif daha cesur hissediyordum.etrafta olup bitenden haberdardım düşüncelere dalıyordum ama yaptığım işe e odaklanabiliyordum. mükemmel birşeydi hiçbir ayrıntı gözümden kaçmıyordu. ama sonra baktım normal yaşantın sana zevk vermiyor. hiçbirşeyden tat almıyorsun ve bünyene verdiğin zararda cabası. bence hiç bulaşma bu işlere

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: Fantastik View Post
    Ya arkadaşlar yanlış anlamayın ama öyle psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlar var ki sosyal fobi bunların yanında çerez olarak kalır. Bu çözümü çok zor olan bir rahatsızlık değildir ki zaten düzenli bir psikolog ve psikiyatri eşliğinde kurtulabilirsin bu sorundan.

Yani dağlara taşlara vurmasına gerek yok insanın kendisini tek yapması gereken gerekli yardımı almak için biraz çaba göstermek.
    öylemi diyorsun bu illet yüzünden intihar'ın eşiğinde olup hayatı mahvolan ve hep hayata seyirci kalmak zorunda olan bana anlat gelde ....

Gelsen ne çektiğimi birde bana sor, hislerime tercüman olmuş erol evgin :RpS_smile:

Leave a comment:

• asperger
    replied
    Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
    doğru sandıklarını millete inandırmaya çalışıyorsun
    Ben kimseye dininden don demedim kimsenin inandigi seyleri degistirmeye calismadim. Kimseye zorla suna buna inan da demedim.
    Whatever.
    Siz haklisiniz, dogrunuzdan sasmayiniz.

Leave a comment:

• Gülben
    replied
    Orjinal yazı sahibi: asperger View Post
    Hımmm..bu durumda biz deli, sen ise akıllı oluyorsun sanırım..Kırıcı olmak istemem kesiyorum..
    Ama oyle bir sorus tarzin var ki sanki ilac kullanmak olmazsa olmaz bir olay, o soruyu sorarak kirici oldun zaten daha ne kadar olabilirsin ki ?

Her neyse ben de kesiyorum ve cikiyorum konudan, sakadan da anlamiyonuz.[/QUOTE]

Kabul..imalı bir şekilde sordum çünkü bence ilaç kullanmak gerekiyor..katılmayabilirsin ama bu benim fikrim.

Bu arada şakadan anlarım merak etme..)))Kırıcı olmak ise en son isteyeceğim şeydir..ama sende bize DELİ dedin
    ..:71:

Leave a comment:

• mavimor
    replied
    milletin dertleriyle dertlli oluyorum ne bileyim

Leave a comment:

• asperger
    replied
    Hımmm..bu durumda biz deli, sen ise akıllı oluyorsun sanırım..Kırıcı olmak istemem kesiyorum.. [/QUOTE]

Ama oyle bir sorus tarzin var ki sanki ilac kullanmak olmazsa olmaz bir olay, o soruyu sorarak kirici oldun zaten daha ne kadar olabilirsin ki ?

Her neyse ben de kesiyorum ve cikiyorum konudan, sakadan da anlamiyonuz.

Leave a comment:

• Gülben
    replied
    senin dediklerini pek doğru bulmuyorum bulaşmamayım dedim
    Hak ettin asperger..)))))))

Leave a comment:

• Gülben
    replied
    aman spermin kalitesi düşmesin
    Düşmez..daha sağlıklı spermler meydana gelir..ben dert etmiyorum sen neden ediyorsun MOR..)))

Hayir deli degilim ki kullanayim
    Hımmm..bu durumda biz deli, sen ise akıllı oluyorsun sanırım..Kırıcı olmak istemem kesiyorum..

Leave a comment:

• mavimor
    replied
    Haklisin ben yalanci biriyimdir, inanmayiniz
    doğru sandıklarını millete inandırmaya çalışıyorsun

Leave a comment:

İşleniyor...
X