Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tedavi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tedavi

Arkadaşlar sosyal fobiyi ilaçsız ve doktora gitmeden atlatmak istiyorum . Acaba tedavisi süren yada bitirmiş kişiler , Doktorlar ne gibi yöntemler uyguladı ?

Fobin ne boyutda neler yapamıorsun mesela ilac sana bu yolu aşmanda en az yuzde 30 40 civarı guc verir.tabiki doru ilacı bulman gerek

Yorum

Fobileri/korkuları/endişeleri ağır olandan hafif olana doğru sıralayıp bir liste yap ve en hafif olandan başlayıp üzerlerine giderek hepsini adım adım yenmeye çalış.

Yorum

ilaçla birlikte psikotrapi almalısın hepsi birbirinin destekçisidir çok yol denedim olmadı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin. View Post
          ilaçla birlikte psikotrapi almalısın hepsi birbirinin destekçisidir çok yol denedim olmadı.
          aynen ilaçsız olmuyo,bende terapi gördüm tek başına ama işe yaramadı,doktorum iyi olduğumu söyledi tedavim bitti sayılır ama düzelen bişey yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Searos View Post
            Arkadaşlar sosyal fobiyi ilaçsız ve doktora gitmeden atlatmak istiyorum . Acaba tedavisi süren yada bitirmiş kişiler , Doktorlar ne gibi yöntemler uyguladı ?
            ben psikodrama ya başladım 4. seanstayız sen istanbul daysan yardımcı olurum çok fazla etkisini gördüm. süper bir terapi toplam 1O seansta olayı çözüme bağlıyorsun.

Yorum

İşleniyor...
            X