Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sf ye karşı voltranı oluşturalım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ne yazık ki şimdilik yazabilecek bir şeyim yok. Kelin merhemi olsa misali önce kendi kelimi düzelteceğim
    Ama önerebilecek bir şeyleri olan arkadaşlar varsa ben de çok memnun olurum
    Bu arada sf ile ilgili baya bir video izledim yazı okudum.İzlediklerim/okuduklarım genelde 'işte bir gün yeneceğim dedim ve kendimi dışarıya attım insanlar beni olduğum gibi kabullendi artık sorunum yok' minvalindeydi =/ Yararlı bir şeyler bulamadım açıkçası.

Yorum

zaten onun için bu tur somut veriler bulmaya çalışıyorum. çünkü kim ne derse desin bu hastalıkta davranış kalıplarımıız değiştirmenin tek yolu istenilen davranışları tekrarlamak. bunun tek yoluda o tekrarlar sırasında işimizi kolaylaştıracak klavuzluk edecek puf noktalar.

Yorum

Acaba biraz duygusuzlaşmak mı gerekiyor ?

Yorum

kesinlikle ön koşul o. onu sölemiyorum bile. bir teknik mesela ondan bahsedelim. bi kaç kişiye hayır diyip sonra hiç bişe yapmamal. hayır demek yani sebep göstermeden.
          "gelsene dışarı çıkalım"
          "hayır canım istemiyo"
          çok basit
          temel kural

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nejat View Post
            kesinlikle ön koşul o. onu sölemiyorum bile. bir teknik mesela ondan bahsedelim. bi kaç kişiye hayır diyip sonra hiç bişe yapmamal. hayır demek yani sebep göstermeden.
            "gelsene dışarı çıkalım"
            "hayır canım istemiyo"
            çok basit
            temel kural
            aynı zamanda asosyal olmak mı temel kural

Yorum

yani çelişki gibi oldu ama
              orda maksat istemediğimiz seyi ypmadığımızda bunun verdiği vicdanı rahatsızlığa ve bencillik duygusunun verdiği rahatsızlığa katlanabilmek. çünkü en buyuk problemlerimizden biri bu durum. bencilliğin sorumluluğundan kaçamamak. yani biz kendimizi bencil gördüğümüz ama aslında bencillikle alakası olmayan durumlardan.

Yorum

O zaman da iyice eve kapanmaz mıyız ki birçoğumuz öyle zaten

Yorum

yok sadece istemediğimiz biri çağırdığı zaman yani gerçekten istemeyipte gitmek zorunda olduğumuz zamanlarda. oyle olmaz mı hiç.

Yorum

Sflilerin problemi zaten sosyal ortamlardan kaçınmak değil mi ? Sen bu gidişle hepimizi eve daha da çok bağlayacaksın
                    İstemediğim ortamlarda bulunduğumda ya da yanlış gelen davranışlara/sözlere maruz kaldığımda diğer insanlar gibi tepkimi koyabilmek isterdim.

Yorum

sosyal ortamlardan kaçınmak isteselerde genelde zararsız olduğumuz için çağırıldığımız ortamlar olur yada gitmek zorunda kaldığımız akrabalarımız. istemediğimiz ortama sırf sosyalleşşmek adına gitmek zorunda değiliz. bazen sıkılgan olmamaızın nedeni o kişilerin gerçekten sıkıcı olması olablir.

Yorum

Spesifik bir durumdan bahsetmişsin evet o konuda haklısın. Ama yine dışarı çıkmamaktan çok öncelikle çıkabilmek konusuna yoğunlaşsak daha yararlı gibi gibi

Yorum

ben bi border olduğum için herşeyi sınırda yaşıyorum.
                          mesela bi dönem çok aşırı sosyal bi dönem sf li biri oluyorum.
                          bi anda değişiyorum.o geçişler hiç zor olmuyor.

Yorum

İşleniyor...
                          X