Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobinin İlacını Buldum Galiba

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

eüzübillah din elden gitti ağam

Orjinal yazı sahibi: ELizz View Post
    Yah buraya kadar her şeyi anladım da... konuya dair... artık bi bayan yolda, dolmuşta, markette vs..birilerine hiç tereddüt etmeden telefon numarasını sunacak raddeye ne ara geldi yah.. bu mudur yani...:112:
    http://inciswf.com/1296851737.swf

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
      İlaç dediysem bir sosyal terapi gibi birşey... sosyal fobi ve sosyallik ne alaka diyeceksiniz... bugün başımdan geçen bi olayı anlatayım , dolmuşa bindim çarşıda işim var eski günlerden bir arkadaşımı gördüm ilk uzaktan bağırıyodu biri istemsiz tebessüm hissi oldu felan o biraz iyi geldi o tebessümle dolmuşda giderken yan tarafda iki bayan oturuyor bana bakıp bakıp birşey konuşuyorlar bitanesi gözlerini benden ayırmıyor.. kulaklarım hassasdır benim uzaktan duyarım , şunu işittim ama hiç oralı olmuyorum pozlarındayım " çocuk çok yakışıklı ya tam benlik tlfmu yazıp versemmi acaba ??" bunu duyduktan sonra zaten ineceğim durağa gelmiştik tam hareketlenndim kızda kalkıyo gibi oldu ama seri bi şekilde indim sonra düşündümde o an gururumun okşandığını hissetim. kendime olan güvenim arttı, biraz olsun sfmi rahatlatmıştı.. anladım ki ilaç sosyallik ama mecbur kalmadıkça dışarıya çıkamıyorum işte..
      özgüvenini sağlayabileceğin aslında bir çok neden yaratabilirsin..aslında herkesle eş değerde olduğunu farketmelisin öncelikle..sosyal fobi bana göre insanın kendi içinde bitirebileceği bir rahatsızlık..olumsuzlukları bir kenara atarsan daha iyi hissedebilirsin örneğin..ve bu seni daha güçlü kılar..

Yorum

kürdankollar neden sosyal fobin varmış, bunu öğrendin mi?
        Yani geçmişte yaşadığın travmalarla mı alakalı olarak oluşuyormuş bu durum?
        Merak ettim. :RpS_blink:
        Birilerinin seni rencide etmiş olması vs. Onlarla mı ilgili ortaya çıkmış?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Leroi View Post
          kürdankollar neden sosyal fobin varmış, bunu öğrendin mi?
          Yani geçmişte yaşadığın travmalarla mı alakalı olarak oluşuyormuş bu durum?
          Merak ettim. :RpS_blink:
          Birilerinin seni rencide etmiş olması vs. Onlarla mı ilgili ortaya çıkmış?

Kendi çıkarımlarımdan bu yaşadıklarım tetiklemişdir diye düşünmekteyim.
          Evet geçmişte yaşananlar,yaşanamayanlar.. mükemmeliyetçi anne,baba.. ve onların sana dayattıkları yetersizlik hissi ! kabuğuna çekilmeye sebep oluyor bana göre..
          Rencide etmekten ziyade gururum incindi.. yetersiz hissetim kendimi ... telafisi çok zor belkide imkansız zehri yedim birkere.. en güvendiklerim iyiliğini düşünerek yaptıkları şeyler nelere mal oldu.. herkes benim kadar bilinçli değil sebeplerle boğuşup duruyorlar ne faydaysa..

"Sosyal Fobi'nin En Dibine Vuruşumun Öyküsü " isimli konumda hayat hikayeme, nasıl sfli olduğuma ulaşabilirsin.
          Last edited by kürdankollar; 31-05-2013, 07:46 PM.

Yorum

Okudum. Tahmin ettiğim sebeplerden olmuş.
            Ailen senin için bir şeyler yapmıyor mu peki?
            İlaç tavsiyeleri verilmiş diğer konunda.
            İlaç kullanmıyor musun?

Ego ile konuşma denen bir şey var , duydun mu hiç?
            Geçmişine dönüyorsun. Çocuk halini alıyorsun karşına.
            Onunla konuşmaya başlıyorsun.
            "Yaşadıkların senin suçun değildi, onlar oldu bitti; ben artık değişmeye karar verdim; sen de benimle gel; artık beni kendi tarafına çekemeyceksin" gibi şeyler söylüyorsun egona. Çünkü egon, senin şu andaki halini oluşturmanda etken. Geçmişte aldığın kararları uyguluyorsun. Mesela birinden darbe yedin diyelim, hemen "artık kimseye güvenmek yok" diye bir karar alabiliyorsun. İşte bu egonun oyunudur. Hayatımızı boşuna mahveder böyle şeylere takılı kalmak. Biraz geniş açıdan bakabilmek gerekiyor.
            Birilerini suçlamaktan vazgeçmek çok önemli.
            Karamsarım, ağıt gibi şeyler dinliyorum diyorsun. Sen önce dinlediğin müziğin tınısını değiştirmek için bir adım at bakalım.
            İyileşmez deyip durma. Ben borderlineım mesela. Dr. bana asla kendi kendine düzeltemezsin dedi.
            Ama vız gelir tırıs gider. Şu anda dengeli kalabilmek için elimden geleni yapıyorum.
            Kendimi kontrol edebilmek için çaba harcıyorum. İnanıyorum düzeleceğime.
            Artık içindeki yaralı çocuktan kurtulman lazım senin de. Yazık değil mi 20 yaşında gencecik bir insansın. :/
            Bu kadar umutsuz olma.
            Adım at değişim için.

Yorum

İlaç kullanmıyorum,sadece dideral denedim, oda sf ilacı değil zaten kalp hastaları için.Ailem yapıyor fakat,tedavi için gidemiyorum adımı deliye çıkarmak istemiyorum .. olmaz aldırma demeyin ne yazıkki insanımız böyle. Ego ile konuşma konusuna gelince, artık bittim içimdeki çocukta bitti, konuşsan anlamaz,sussan gönül razı değil kaldım arafta .. teşekkür ederim zamanını ayırmış yazmışsın,sanada şifalar dilerim.. artık bir mucize bekliyorum, yada son bir dalga benide alıp götürsün diye.. zakkum klibindeki pala bıyık gibi ruhum o yaşlarda.. fizik genç belki..

Yorum

[QUOTE=kürdankollar;457186]obama çok kara black phobia oluşur abdyi bombalarım savaş çıkar beni başbakan yapmayın :tinysmile_cry_t4:

kararsızlık mı var ne ? ama bu sosyal fobiden değil..daha başka nedeni vardır belkide... çiğköfte eksikliği diyorum o halde ...adını koyamadım bian

Yorum

liseden beri sf yaşıyorum liseden sonra dershane de aynı sorunlar devam etti ve üniversiteyi bi şekilde kazandım gittim ikinci döneme kadar dayanamayıp bıraktım üniversiteyi
                  gitmedigim doktor kalmadı bendeki gereksiz heyecan el titremesi anksiyete sürekli mide bulantısı kusma omuzumun uyuşması sık sık tuvalete gitme(o kadar zorki üniversite ve lisede sürekli hocadan izin isteyip tuvalete gitmek yada kusmak için gitmek ilk okul çocukları gibi ) bu sorunları yakın arkadaslarımın yanında az yaşasamda devam etti
                  en sonunda doktorun kalp ritmimi yavaşlatması için verdiği ilaçlardan 2 kutu içip intihar ettim kimseye haber vermeden ama bünyem o kadar sağlammış ki sabaha kadar istemsiz kustum halisülasyonlar gördüm ayaklarım tutmadı yürüyemedim kollarımın istemsiz haraketini durduramadım ilacın etkisi gecene kadar ve geçtikten sonra saçmalamaya başlamısım(arkadasım söylüyodu) ve lanet olasıca canım çıkmadı ve deli gibi ölmek istiyorum bu şekilde yapamıyorum okulu bıraktım sanırım daha gidemem herhangi bir yere işe de giremiyorum tam konusmaya giderken bacaklarım ellerim çenem titremeye başlıyo o yüzden hiçbir işe yaramıyorum artık sıkıldım bu şekilde yaşamaya daha doğrusu yaşamaya çalışmaya ...bazen diyorum keşke fiziksel bi hastalığım olsa da tedavi görebilsem ne bilim yada ölümcül hastalığım olsa da ölsem kanser gibi.. şimdi soruyorum siz olsanız böyle bi durumda ölmemek için ne kadar direnebilirdiniz inanın ölmek istiyorum intihar edip onun günahını çekmek umrumda değil bu şekilde zaten yaşayamıyorum ..doğdugum güne lanet etmekten başka bir şey yapamıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ldnzz View Post
                    liseden beri sf yaşıyorum liseden sonra dershane de aynı sorunlar devam etti ve üniversiteyi bi şekilde kazandım gittim ikinci döneme kadar dayanamayıp bıraktım üniversiteyi
                    gitmedigim doktor kalmadı bendeki gereksiz heyecan el titremesi anksiyete sürekli mide bulantısı kusma omuzumun uyuşması sık sık tuvalete gitme(o kadar zorki üniversite ve lisede sürekli hocadan izin isteyip tuvalete gitmek yada kusmak için gitmek ilk okul çocukları gibi ) bu sorunları yakın arkadaslarımın yanında az yaşasamda devam etti
                    en sonunda doktorun kalp ritmimi yavaşlatması için verdiği ilaçlardan 2 kutu içip intihar ettim kimseye haber vermeden ama bünyem o kadar sağlammış ki sabaha kadar istemsiz kustum halisülasyonlar gördüm ayaklarım tutmadı yürüyemedim kollarımın istemsiz haraketini durduramadım ilacın etkisi gecene kadar ve geçtikten sonra saçmalamaya başlamısım(arkadasım söylüyodu) ve lanet olasıca canım çıkmadı ve deli gibi ölmek istiyorum bu şekilde yapamıyorum okulu bıraktım sanırım daha gidemem herhangi bir yere işe de giremiyorum tam konusmaya giderken bacaklarım ellerim çenem titremeye başlıyo o yüzden hiçbir işe yaramıyorum artık sıkıldım bu şekilde yaşamaya daha doğrusu yaşamaya çalışmaya ...bazen diyorum keşke fiziksel bi hastalığım olsa da tedavi görebilsem ne bilim yada ölümcül hastalığım olsa da ölsem kanser gibi.. şimdi soruyorum siz olsanız böyle bi durumda ölmemek için ne kadar direnebilirdiniz inanın ölmek istiyorum intihar edip onun günahını çekmek umrumda değil bu şekilde zaten yaşayamıyorum ..doğdugum güne lanet etmekten başka bir şey yapamıyorum

[QUOTE=emilyyy;462121]
                    Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
                    obama çok kara black phobia oluşur abdyi bombalarım savaş çıkar beni başbakan yapmayın :tinysmile_cry_t4:

kararsızlık mı var ne ? ama bu sosyal fobiden değil..daha başka nedeni vardır belkide... çiğköfte eksikliği diyorum o halde ...adını koyamadım bian
                    aşırı dozda çiğköfte içip intihar etmeyi denedim isotu azmış midemi yıkadılar bak burdayım ölmedim hala.. beni beni öldürürmüsün :RpS_crying:

Sizi çok iyi anlıyorum kardeşim,aynı şeyleri yaşamışız aşşağı yukarı ama ben üniyi zor zekatta olsa bitirdim.İntiharı 7-8 kez ciddi anlamda düşündüm ama dini inancım müsade etmedi .. allahın verdiği canı allah alsın dedim zaten kısa bir ömür .. şuan diyelim 20 yaşındasınız.. kardeşim zaten türkiye de yaşama ortalaması nedir ki 70-80 ? haha.. bişey kalmadı merak etme .. ecelinle öl güzel insan.. bende ölümümü beklemekteyim.. az kaldı bişey kalmadı

Yorum

İşleniyor...
                    X