Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobi yardım edin :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: sezeryaslak View Post
    terapi görmüyorum izmirde iyi bir terapist nerde bulabilirim ? pskologlarmı yapıyo terapiyi ?
    evet sezer ama yeni mezun olmuş halen deneyim aşamasına geçmemiş bir psikolog tercih etmemen gerekiyor. Maddi durumun iyi ise klinikler oluyor kendi yerlerini açmış insanlar daha fazla iddialılar.Ama kurumlarda çalışan ve yeni yeni başlamış birileri pek işine yaramaz.Maddi durumunuz nedir?

Yorum

maddi durumum iyiydi ama bu sorunlar yüzünden hastanelere harcadıgım paralar yüzünden bozuldu diyebilirim. ama yinede bu işin peşini bırakmıcam. calısmak istiyorum calısamıyorum bu illet yüzünden. yenmem lazım öyle yada böyle. bakalım nolcak sonumuz

Yorum

maddi durumum iyiydi ama bu sorunlar yüzünden hastanelere harcadıgım paralar yüzünden bozuldu diyebilirim. ama yinede bu işin peşini bırakmıcam. calısmak istiyorum calısamıyorum bu illet yüzünden. yenmem lazım öyle yada böyle. bakalım nolcak sonumuz
        nerelere gittiniz ve ilaç falan kullandın mı?

Yorum

tıpta yapılabilcek bütün fizyolojik testleri yaptırdım hastalıklarımı bulana kadar. 1000 tl verip tek lif emg bile çektirdim türkiyede 3 5 doktorun yaptıgı bi test. myasteni gravis hastası oldugumu düşünmüştüm çünkü. üniversiteyi bıraktım. suan prozac risperdal ve yeşil reçeteli ativan kullanıyorum. ilaçsız yapamıyorum. bunları yutma fobim vardı onun için kullanıyorum. sosyal fobi içinde yarın doktora gidicem.

Yorum

Anladım, hani burdan ne desek de inanın zor.çünkü bir yerden sonra psikolojiniz öyle etki altına almış fizyolojik olarakda etkili hale gelmiş. İyi bir psikolog nasıl bulursun falan dersen bilemiyorum.İstanbulda olsan yardımcı olabilirdim belki ama izmir bişey yapamam.Ama psikologa gitmeniz faydası olur.

Yorum

Var dostum. Olmaz mı, bende de var bu durum. İnsanlar izledikçe, sana baktıkça; hareketlerini daha çok kontrol ederek, kasarak, sürekli izlendiğini ve anormal göründüğünü düşünerek bir çıkmaza giriyorsun, her bakış üzerine daha fazla yük oluyor, benliğini ve özgür yaşam alanını kaybediyorsun. Hayat çekilmez bir hal alıyor. Vücudun otomatik olarak, sen farkında olmadan yaptığı doğal hareketler, ayakların-kolalrın salınımı ve ritmik hareketleri, bu kasılmayla beraber bilinçli hale geliyor ve koordinasyon bozuluyor. Doğal davranamıyor, yürüyemiyorsun. Mal gibi hissediyorsun kendini. Görenler bende sosyal fobi yok diyorlar, çünkü gerçekten hırslı ve sert biriyim. Kolay lokma gibi görünmüyorum yani. Ayrıca SF anormal görüntüsü olanarda daha yaygındır. Mesela aşırı kilolu biri, yada çok çirkin biri, kısa biri vs. SF yi tetikler. Sakın itibar etme. Yoksa koordinasyon bozukluğunun önünü alamaz, evden bile çıkamazsın. Eve defnederler. Geçmiş olsun.
              Sosyal fobisi olupta toplum içinde yürüme güçlüğü, denge koordinasyon sorunu utanma sıkılma ne yapcağını bilememe yürüyememe sorunu yaşayan varmı ?

Yorum

İşleniyor...
              X