Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Özel bir anım..sosyal fobik miyim ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Özel bir anım..sosyal fobik miyim ?

Şu anda çok fazla hissedyorum sosyal fobiyi heralde bira içiğim için rahatça ifade ediyorum kendimi ama yinede içimde beni durdurmaya çalışan bişeyler var.
    Şu anda erasmustayım odamdayım yurt odasından dışarı gece klubüne çıkmak istiyorum.Yurt katından insan sesleri geliyo.
    Aklımda oluşan senaryo şu dışarı çıkmak için kapıyı açtım ve insanlar bi anda durdu bana bakmaya başladı ve şöyle demeye başladı
    bu çocuğu bazen görüyoruz ama ne yapmaya çalışıyor?
    Selam verip devam edebilirim diye düşünüyorum ama kendi aralarında samimiler ben böyle yaparsam sanki onlardan kaçıyomuş gibi olucam eğer selam verip muhabbete başlarsam ertesi gün devamı gelmicek çünkü şu anda alkollüyüm ve rahat konuşabiliyorum vede şimdiye kadar onlarla neden konuşamadım?
    Kendilerine sorucaklar bu çocukta neyin nesi?
    Aralarında türkler de var diceklerki heralde ya kendini beğenmiş yada insanlarla konuşamayıp tek başına takılmaya çalışan malın teki.
    Neden bizimle iletişim kurmaya çalışmıyo diceklerdir.
    Ama bilmiyolarki bende sosyal fobi var.Vede sadece 2 bira içince kendimi bu kadar rahat ifade edebiliyorum.
    Hiç düşünmüyodum bu foruma üye olup bunları yazıp gönderebileceğimi.Bunu metin belgesinde yazdım ve foruma üye olup göndermeye aşırı utanıyorum.
    Kesin bir yerlerde yanlış yazmışımdır yada kesin alkolün etkisiye saçmalıyorum.
    Ama soruyorum neden ben şu anda dışarı çıkamıyorum vede nasıl bu kadar özel birşeyi internet ortamına koyuyorum?
    BÜyük ihtimal yarın kafam ayıldığında bu yaptığımdan büyük pişmanık duyucam.
    Yav amk ben delimiyim manyakmıyım nedir bu sosyal fobi şizofren falan olurmuyum acaba diye düşünüyorum bazen.İnanın ortalamanın çok üstünde bi tipim var.
    Şu anda erasmustada benle konuşma başlatmaya çalışan kızlar oldu.Ama yok ak biryerde mutlaka açık vericeğimi biliyorum.
    YARIN KAFAM AYILDIĞINDA BU KADAR RAHAT KONUŞAMAYACAĞIMI BİLMEK EN ÇOK BANA KOYAN..NOT:Forumu uzun süredir takip ediyordum.
    NOT2:Bu yazıyı koyarken büyük bi utanç duyuyorum hemde çok büyük.Bu arada yaşım 20.
    Sanırım bu foruma yazma amacım yardım beklemek değil sadece rahatlicağımı düşünmek.Ayrıca yarın olduğunda bu kadar ezik olmadığımı neden bunları yazdığımı düşünücem.
    Birde şu anda sesler kesildi klübe gidebilirm ama klüptekiler bu saatte gelinirmi ne işi var bu saatte diceklerdir.

Orjinal yazı sahibi: bosman View Post
    Şu anda çok fazla hissedyorum sosyal fobiyi heralde bira içiğim için rahatça ifade ediyorum kendimi ama yinede içimde beni durdurmaya çalışan bişeyler var.
    Şu anda erasmustayım odamdayım yurt odasından dışarı gece klubüne çıkmak istiyorum.Yurt katından insan sesleri geliyo.
    Aklımda oluşan senaryo şu dışarı çıkmak için kapıyı açtım ve insanlar bi anda durdu bana bakmaya başladı ve şöyle demeye başladı
    bu çocuğu bazen görüyoruz ama ne yapmaya çalışıyor?
    Selam verip devam edebilirim diye düşünüyorum ama kendi aralarında samimiler ben böyle yaparsam sanki onlardan kaçıyomuş gibi olucam eğer selam verip muhabbete başlarsam ertesi gün devamı gelmicek çünkü şu anda alkollüyüm ve rahat konuşabiliyorum vede şimdiye kadar onlarla neden konuşamadım?
    Kendilerine sorucaklar bu çocukta neyin nesi?
    Aralarında türkler de var diceklerki heralde ya kendini beğenmiş yada insanlarla konuşamayıp tek başına takılmaya çalışan malın teki.
    Neden bizimle iletişim kurmaya çalışmıyo diceklerdir.
    Ama bilmiyolarki bende sosyal fobi var.Vede sadece 2 bira içince kendimi bu kadar rahat ifade edebiliyorum.
    Hiç düşünmüyodum bu foruma üye olup bunları yazıp gönderebileceğimi.Bunu metin belgesinde yazdım ve foruma üye olup göndermeye aşırı utanıyorum.
    Kesin bir yerlerde yanlış yazmışımdır yada kesin alkolün etkisiye saçmalıyorum.
    Ama soruyorum neden ben şu anda dışarı çıkamıyorum vede nasıl bu kadar özel birşeyi internet ortamına koyuyorum?
    BÜyük ihtimal yarın kafam ayıldığında bu yaptığımdan büyük pişmanık duyucam.
    Yav amk ben delimiyim manyakmıyım nedir bu sosyal fobi şizofren falan olurmuyum acaba diye düşünüyorum bazen.İnanın ortalamanın çok üstünde bi tipim var.
    Şu anda erasmustada benle konuşma başlatmaya çalışan kızlar oldu.Ama yok ak biryerde mutlaka açık vericeğimi biliyorum.
    YARIN KAFAM AYILDIĞINDA BU KADAR RAHAT KONUŞAMAYACAĞIMI BİLMEK EN ÇOK BANA KOYAN..NOT:Forumu uzun süredir takip ediyordum.
    NOT2:Bu yazıyı koyarken büyük bi utanç duyuyorum hemde çok büyük.Bu arada yaşım 20.
    Sanırım bu foruma yazma amacım yardım beklemek değil sadece rahatlicağımı düşünmek.Ayrıca yarın olduğunda bu kadar ezik olmadığımı neden bunları yazdığımı düşünücem.
    Birde şu anda sesler kesildi klübe gidebilirm ama klüptekiler bu saatte gelinirmi ne işi var bu saatte diceklerdir.
    insanları, çevreyi neden bu kadar kaale alıp önemsiyorsun?

Yorum

sen senaryoyu kafanda kuruyorsun sonrada sahneye çıkıp oynuyorsun. kendi dünyanda iyi bir oyuncusun bunu kendine itiraf et . bırak akışına bak normal olan neymiş onu gör.

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

evet kurgular kurgular.... Kendine güven biraz , sana çevren değil de kendin yaşatıyosun gibi bu ızdırabı..

Yorum

İnsanları çevreyi neden önemsediğimi bilmiyorum sanırım sosyal fobiden dolayı.Ama eskiden beri bende var bu.Esidende insanlara hep özgüvenli gözükmeye çalışırdım.
          Çok kasıntı dolaşırdım mesela. Hep insanların ooo çocuğa bak ne kadarda özgüvenli demesini sağlamaya çalıştım.Ki öyle olmasınıda başarmıştım.
          Ama içimde sosyal fobiden birşeyler hep vardı.Telefonla konuşamama yabancıların yanında konuşamama sürekli izlendiğini düşünme vs.
          Lise bittikten sonra üniversiteye başlayınca belrtilerde artmaya başladı ya da ben farketmeye başladım.
          Kötü bir olay da yaşamıştım o zamanlarda o yüzdende belirtiler artmaya başlamış olabilir.
          Lise bittiğinden beridir sadece sosyal fobim üzerine düşünüyorum.Ama derdimle ilgilenmeniz ve söyledikleriniz beni rahatlattı bugün.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bosman View Post
            İnsanları çevreyi neden önemsediğimi bilmiyorum sanırım sosyal fobiden dolayı.Ama eskiden beri bende var bu.Esidende insanlara hep özgüvenli gözükmeye çalışırdım.
            Çok kasıntı dolaşırdım mesela. Hep insanların ooo çocuğa bak ne kadarda özgüvenli demesini sağlamaya çalıştım.Ki öyle olmasınıda başarmıştım.
            Ama içimde sosyal fobiden birşeyler hep vardı.Telefonla konuşamama yabancıların yanında konuşamama sürekli izlendiğini düşünme vs.
            Lise bittikten sonra üniversiteye başlayınca belrtilerde artmaya başladı ya da ben farketmeye başladım.
            Kötü bir olay da yaşamıştım o zamanlarda o yüzdende belirtiler artmaya başlamış olabilir.
            Lise bittiğinden beridir sadece sosyal fobim üzerine düşünüyorum.Ama derdimle ilgilenmeniz ve söyledikleriniz beni rahatlattı bugün.
            insanları gözünde gördüğün kadar değerli görme benden sana tavsiye

Yorum

İnsanlar senin hakkında sadece diyorlar ki; acaba bu çocuk bizim hakkımızda ne düşünüyor.. inan ki bundan fazlası diil.. aynı seninde.... senin hakkında ne

düşündüklerini merak ettiğin gibi.. inan sadece hepsi bu kadar... ben de erasmus olmasa da ekkontenjanla başlamıştım okula 1,5 ay sonra yaklaşık olarak.. herkes

ortamını kurmuş oluşturmuş.. falan... ama bi süre sonra durumu eşitledim... zorlandım ama... başardım.. sen de yapabilirsin...yaşayan her şey için ama her şey için

yapılacak bişey mutlaka vardır... ölü olan bişey için bi sonrası yok.. senin için bi sürü bi' sonrası var..(:

Yorum

.yaşayan her şey için ama her şey için

yapılacak bişey mutlaka vardır... ölü olan bişey için bi sonrası yok.. senin için bi sürü bi' sonrası var..(:

Teşekkür ederim ama sanırım çok büyük telkin cümlelerine ihtiyaç duymuyorum.
                Sadece burda içimden geçenlerin bi kısmını yazmak ve sizin yardımcı olmaya çalışmanız bile çok rahatlatı beni 2 gündür.
                Mesela dün gece 3 yıldır uyuduğum en rahat uykulardan biriydi
                Kafamda geçen herşeyi birilerine anlatmak istiyorum artık ama doğru yerin internet olduğundan emin değilim.
                Çünkü sanal ortamda herşey daha rahat anlatılıyo ve hissedilenler sadece yazıda kalmış oluyo.
                Karşımda bana yardım etmeye çalışan birilerini görsem daha iyi olur gibime geliyo.
                Ama bunları buraya bile koyarken zorlanırken nasıl gerçek hayatta birine anlatıcam hiç bi fikrim yok

Yorum

İşleniyor...
                X