Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sf problemi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sf problemi

merhaba arkadaşlar bende çoğunuz gibi sf liyim ve 1 senedir tedavisi görüyorum.

ilk teşhis koyulduğunda kendimi her açıdan kötü hissdiyodum.ne dışarı çıkmak istiyodum ne de her hangi birisiyle muhabbet için de olmak.adeta nefes alamıyordum yüz kaslarım aşırı derecede kasılıyor bu nedenlede baş ağrılarım meydana geliyordu.

mevcut olan bazı sorunları yavaş yavaş atlattım fakat bir süredir kafamı kurcalayan bir şey var.siz de benim gibi insanlarla muhabbet esnasında karşıdakini dinlerken konsantre olamama sorunu yaşıyomusunuz? benim sürekli aklıma "acaba iletişim halindeyken neresine bakmalıyım,tekrar söylenenleri anlıyamıyacakmıyım" gibi düşünceler geliyo.aynı zamanda sanki kulağım işlevini yapamıyor gibi sürekli gözlerim devrede oluyo bu nedenle de gözlerimkasılıyo. artı bunun yanında nefes almada da problem yaşıyorum aklımın herzaman bir yanında da nefes almam gerektiğini tekrarlıyorum kendime.

görüşleriniz benim için önemlidir arkadaşlar..

Herkesin yaşadığı leyleri yazmışsın korkma
    ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Efsun
      bir sf li olarak cvplamak görevim...

bende senelerce skıntılar çektim sf yüzünden ... ama son 1 yıldır baya yol katettim gerçekten...
      bu bahsettiğin olayı her sf li yaşıyordur diye düşünüyorum çünkü bende zaman zaman yaşıyorum...
      özellikle çok önemsediğim kişiler karşısında böyle oluyorum... göz teması nasıl olmalı,ellerimi ne şekilde kullanmalıyım yüz mimiklerim nasıl görünüyor acaba dışarıdan gbi tedirginlikler oluyor.
      ve bu sorunlar kafanda gidip gelirken karşında anlatılanın bir takım odak yerlerini kaçırıyosun.tedirginliğini karşıdaki kişi yüz ifadenden rahatlıkla anlayabiliyor.
      budurumda anksiyetemiz ortaya çıkıyor...

önceleri daha yoğun yaşardım bu hissi.son 1 yıldır bundada bi rahatlama yaşıyorum ama yinede ufak çaplı sorunlar hala devam ediyor..

peki bununla ne kadar mücadele etmemiz gerekiyo acaba.benim iyi oldugum günlerde oluyo kötü oldugumda mevcut.iyi oldugum gün kafamı koyuyorum yastıga sabah uyanıyorum hersey eski haline dönmüş bir şekilde başlıyo.

Yorum

Herkes öyle düşünüyor tamamen kurtulamazsın ama kurtulmak için önce kendi isteğin olmalı yoksa ne kadar çabalarsan çabala bir şey değişmez
        ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serhat_ View Post
          Herkesin yaşadığı leyleri yazmışsın korkma
          problem korkmak değil.ben artık sıkıldım bununla mücadele etmekten ne zaman kurtuldum desem tekrar çıkıyo karşıma.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: care12 View Post
            problem korkmak değil.ben artık sıkıldım bununla mücadele etmekten ne zaman kurtuldum desem tekrar çıkıyo karşıma.
            Tamamen kurtulman imkansız olmasa da çok zor
            ....

Yorum

Tamamen kurtulman imkansız olmasa da çok zor
              peki bu nefes olayına ne diyosunuz yani birisini dinlerken sanki daha yavaş nefes alıyorum acaba konuşmaya odaklandıgım için mi bu şekilde oluyor.

Yorum

peki bu nefes olayına ne diyosunuz yani birisini dinlerken sanki daha yavaş nefes alıyorum acaba konuşmaya odaklandıgım için mi bu şekilde oluyor.
                Rahat olmaya çalış fazla kasarsan daralmalar olur
                ....

Yorum

Rahat olmaya çalış fazla kasarsan daralmalar olur
                  anladım peki sağolun.

Yorum

anladım peki sağolun.
                    Siz sağolun
                    ....

Yorum

[QUOTE=Efsun;484557]şuna emin olarak konuşuyorum..kimse sf den tamamiyle temizlenemez... ne kadar ileri derecede iyileşmiş olunursa olunsun kırıntıları mutlaka kalır [

madem benimle var oluyo bu şey onunla yaşamaya alışmak hatta sevebilmek istiyorum fakat beni çok zorladıgı da oluyo.

Yorum

arkadaşlar sizler sf nin varlığını hissettiğiniz anda kendiniz nasıl rahatlatmaya çalışıyosunuz? örn ben derin nefes alarak dikkatimi farkılı şeylere odaklıyorum..

Yorum

Yeni bir insanla tanıştırıldığında 2 dakika sonra o insan senin ismini hatırlar ama sen onun ismini hatırlayamazsın. Çünkü çekingenliğinden dinleyememişsindir bile. Bu da kendini kötü hissettiriyor insana.Gözlerine bakıyorsun ama dediklerini tam anlayamazsın. anlayım dersen yere bakarsın. KArşındaki ne mal insan der tekrarlatınca offf Allahım nasıl imtihan bu. Valla kolaylıklar diliyorum. Çok zor.
                          merhaba arkadaşlar bende çoğunuz gibi sf liyim ve 1 senedir tedavisi görüyorum.

ilk teşhis koyulduğunda kendimi her açıdan kötü hissdiyodum.ne dışarı çıkmak istiyodum ne de her hangi birisiyle muhabbet için de olmak.adeta nefes alamıyordum yüz kaslarım aşırı derecede kasılıyor bu nedenlede baş ağrılarım meydana geliyordu.

mevcut olan bazı sorunları yavaş yavaş atlattım fakat bir süredir kafamı kurcalayan bir şey var.siz de benim gibi insanlarla muhabbet esnasında karşıdakini dinlerken konsantre olamama sorunu yaşıyomusunuz? benim sürekli aklıma "acaba iletişim halindeyken neresine bakmalıyım,tekrar söylenenleri anlıyamıyacakmıyım" gibi düşünceler geliyo.aynı zamanda sanki kulağım işlevini yapamıyor gibi sürekli gözlerim devrede oluyo bu nedenle de gözlerimkasılıyo. artı bunun yanında nefes almada da problem yaşıyorum aklımın herzaman bir yanında da nefes almam gerektiğini tekrarlıyorum kendime.

görüşleriniz benim için önemlidir arkadaşlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                            Yeni bir insanla tanıştırıldığında 2 dakika sonra o insan senin ismini hatırlar ama sen onun ismini hatırlayamazsın. Çünkü çekingenliğinden dinleyememişsindir bile. Bu da kendini kötü hissettiriyor insana.Gözlerine bakıyorsun ama dediklerini tam anlayamazsın. anlayım dersen yere bakarsın. KArşındaki ne mal insan der tekrarlatınca offf Allahım nasıl imtihan bu. Valla kolaylıklar diliyorum. Çok zor.
                            insanın ismini hatırlıyamama çok önemli değil herkes unutabilir.

tekrarlatınca demişsin, her , insanın bu şekilde düşündüğünü düşünmüyorum.

Yorum

Öyle deme kardeş,
                              İnsan ilişkilerinde isim çok önemlidir. Düşünsene bir arkadaşınla bir yere gittin, hiç tanımadığın insanlarla tanıştırıldın, aradan aylar geçti, oradaki kişilerden birisi, sokakta seni gördü ve sana isminle hitap etti.
                              şaşırırsın ve çok da sevinirsin.

İnsanları etkileme de çok önemli bir şeydir bu.Küçük detaylar gibi gelebilir ama önemlidir.Bu ve buna benzer ayrıntılar, üst üste konulduğunda domino etkisi görür, zincirleme olarak sana olan ilgi artar...Daha çok ilgi görür, daha fazla sevilip sayılırsın. Bu özgüvenini de artırır.O da seni daha sosyal yapar.
                              İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                              Malcolm X

Yorum

İşleniyor...
                              X