Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sf problemi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: care12 View Post
    arkadaşlar sizler sf nin varlığını hissettiğiniz anda kendiniz nasıl rahatlatmaya çalışıyosunuz? örn ben derin nefes alarak dikkatimi farkılı şeylere odaklıyorum..
    Yanlış yapıyorsun işte...
    Böyle yaparak rahatsızlığını ilerletiyorsun. Derin nefes alman, kendini koruma girişimin.
    Sen kendini korumak istedikçe, o saldırmaya devam edecek.
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
      Böyle yaparak rahatsızlığını ilerletiyorsun. Derin nefes alman, kendini koruma girişimin.
      o zaman ne yapmamız gerektiği konusunda bizi aydınlatabilirsin sanıırm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Obsesif_Fatihi View Post
        beyninizi değiştirin hayatınız değişsin adlı kitap okuyorum orda da yazar belirtmiş bu konu üzerinde durmuş.

Yorum

Bunu önceleri çok sık yaşıyordum; son yıllarda neredeyse kurtuldum gibi ama hiç beklemediğim zamanlarda bana kendisini hatırlatıyor. Bugün genç bir bayan arkadaşla konuşuyorduk, gezi olaylarını ve halen süren aktivitelerini bana anlatıyordu. Pür dikkat dinliyordum hem anlattığı şeyi hem de duygularını. Ama ne olduysa bir an gözlerime değil de başıma baktığını fark ettim. Sonra tekrar gözüme baktı ama nedense o esnada benim aklıma eski sorunlar geldi: Nasıl görünüyorum... cildim yaşım nedeniyle sorunlu mu... bakışlarımdan anlayacak mı rahatsızlığımı filan... odaklanmakta zorluk çektim, tabii odaklanamayınca, ne anlattıklarını anlıyorum ne de duygularını. Dedim ki şu an seni dinleyemiyorum özür dilerim. Eğer samimi olduğum biriyse açık açık söylüyorum takıldığım şeyi şaka yollu, bu beni rahatlatıyor ama değilse sebebini söyleyemiyorum. O zaman problem büyüyor en iyisi konuşmayı bırakmak diyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bagurel View Post
            Bunu önceleri çok sık yaşıyordum; son yıllarda neredeyse kurtuldum gibi ama hiç beklemediğim zamanlarda bana kendisini hatırlatıyor. Bugün genç bir bayan arkadaşla konuşuyorduk, gezi olaylarını ve halen süren aktivitelerini bana anlatıyordu. Pür dikkat dinliyordum hem anlattığı şeyi hem de duygularını. Ama ne olduysa bir an gözlerime değil de başıma baktığını fark ettim. Sonra tekrar gözüme baktı ama nedense o esnada benim aklıma eski sorunlar geldi: Nasıl görünüyorum... cildim yaşım nedeniyle sorunlu mu... bakışlarımdan anlayacak mı rahatsızlığımı filan... odaklanmakta zorluk çektim, tabii odaklanamayınca, ne anlattıklarını anlıyorum ne de duygularını. Dedim ki şu an seni dinleyemiyorum özür dilerim. Eğer samimi olduğum biriyse açık açık söylüyorum takıldığım şeyi şaka yollu, bu beni rahatlatıyor ama değilse sebebini söyleyemiyorum. O zaman problem büyüyor en iyisi konuşmayı bırakmak diyorum.
            bence konuşmayı bırakmak verdiğin mücadeleyi sonlandırmak gibi geliyo aynı şeyle farklı yer ve zamanda tekrar karşılaşabilirsin sürekli bunu tekrarlıyarak sonuca varamıcağımızı düşünüyorum.

Yorum

merhaba arkadaşlar bende aynı şeyden şikayetçiyim.bu durumla karşılaştığınızda nasıl kendinizi rahatlatıyosunuz acaba bende merak ediyorum.

Yorum

arkadaşlar sf ile karşılaştığınızda neler yapıyosunuz yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu

Yorum

İşleniyor...
                X