Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bıktım bu Sfden yardım lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bıktım bu Sfden yardım lütfen

Merhaba Arkadaşlar

ben duygu düşüncelerimi anlatamıyorum. İletişim kuramamamın sebebi düşünce uretemıyorum. Hiç bir konu hakkında konuşacak 3-4 kelime bulamıyorum.
    Birisi bana soru sorduğunda rahatça cevap veremiyorum.Aklıma söyleyecek hiçbir şey gelmiyor.Kısa cümleler kuruyorum.Etkili,akıcı konuşabilmek istiyorum ama olmuyor bir türlü.Bazen kelimeleri unutabiliyorum çok basit kelimeler bile aklıma gelmeyebiliyor. Kelimeleri karıştırıyorum aza çok çoğa az diyorum. Cümle kurmakta çok zorlanıyorum.Nasıl aşabilirim bunları?

İletişim kurarken karşı cinsle olsun büyüklerle olsun terliyorum öyle bir terliyorum ki halı sahada maç yapıyor gibi . Yakışıklıyım tipim var ama hiç kız arkadaşım yok.Psikiyatr verdiği ilaçlarla bazı sf belirtileri gitti.

arkadaşım bence hiçbir sıkıntın yok sadece kendine birazcık daha güven yeter . eğer gerçekten tam anlamıyla dediğin gibi biri olsaydı şu yukarıya yazdığın şekilde derdini akıcı bir şekilde dile getiremezdin cümlelerin çelişir ve abuk sabuk olurdu ama görüyorum ki gramerine kadar doğru yazmışsın yani dediğim gibi ortamlarda ve diyaloglarında rahat hisset kendini ve hala sıkıntı yaşıyorsan git aynayla konuş espri yap kendi kendine sohbet et aynada ben hitabetimi o şekilde geliştirdim ..
    Şaşar Veysel bu ne haldır
    Hakikat de hep hayaldır
    Hayat filimi misaldır
    İşler güçler hep sinema

... vesselam ...

Yorum

Aynısı bende de vardı.Hala biraz var kızarma terleme.Bunun sebebi karşıdakini kendinden fazla önemsemen.Söyleyeceğin şeyin yanlış olabilme ihtimali..Onun senin söylediğini düzeltebileceği ihtimali,zıt birşey konuşma gibi devam eder.. Üstüne gitmek en iyisi.Terlersem terlerim kızarırsam kızarırım kime ne diye düşünüp sık sık konuşman lazım arkadaşlarınla.Ben akrabalarımla bile konuşurken öyle oluyordum Ya da önceden kızaracağını hissettiğin an kendi zihninde huzurlu bir mekan bul ve tüm kaslarını rahatlatmaya çalış.. Terlemeyi düşünme bile..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mademir View Post
        arkadaşım bence hiçbir sıkıntın yok sadece kendine birazcık daha güven yeter . eğer gerçekten tam anlamıyla dediğin gibi biri olsaydı şu yukarıya yazdığın şekilde derdini akıcı bir şekilde dile getiremezdin cümlelerin çelişir ve abuk sabuk olurdu ama görüyorum ki gramerine kadar doğru yazmışsın yani dediğim gibi ortamlarda ve diyaloglarında rahat hisset kendini ve hala sıkıntı yaşıyorsan git aynayla konuş espri yap kendi kendine sohbet et aynada ben hitabetimi o şekilde geliştirdim ..
        bunları ben yazmadım ben yazsam çok saçma bişey olurdu bazı üyelerin yorumları olsun sıkıntıları olsun onları birleştirip bende olanları kopyaladım düzenledim

Yorum

boşver arkadaşım sen takma kafana kafaya takarsan daha kötü . ben 250 kişinin karşısında rezil olduymda tınlamadıydım sonrasında rahat bir şekilde devam ettiydim yani demem oki gerçekten git aynayla konuş her sıkıntında her zaman iyi gelir çünkü seni kendinden daha iyi kimse tanıyamaz ve sana kendinden başka kimse daha çok yardım edemez ne bileyim kitap oku film izle tekerlemelere çalış falan hani dilin ne kadar rahat dönerse senin terleme olayında kızarmanda okadar azalacaktır relax ol konuşurken yanlış bir şey demekten ve ya saçmalamaktan korkma saçmalarsan önce sen gül kendine sen kendine gülebilirsen kimse sana zaten bir şey demez
          Şaşar Veysel bu ne haldır
          Hakikat de hep hayaldır
          Hayat filimi misaldır
          İşler güçler hep sinema

... vesselam ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mademir View Post
            boşver arkadaşım sen takma kafana kafaya takarsan daha kötü . ben 250 kişinin karşısında rezil olduymda tınlamadıydım sonrasında rahat bir şekilde devam ettiydim yani demem oki gerçekten git aynayla konuş her sıkıntında her zaman iyi gelir çünkü seni kendinden daha iyi kimse tanıyamaz ve sana kendinden başka kimse daha çok yardım edemez ne bileyim kitap oku film izle tekerlemelere çalış falan hani dilin ne kadar rahat dönerse senin terleme olayında kızarmanda okadar azalacaktır relax ol konuşurken yanlış bir şey demekten ve ya saçmalamaktan korkma saçmalarsan önce sen gül kendine sen kendine gülebilirsen kimse sana zaten bir şey demez
            eeeeeffffsd
            Last edited by mleuf; 29-08-2013, 05:14 PM.

Yorum

Kelimeleri unutmanın sebebi heycan ve konsantrasyon . Zihnini boş şeylerle yorduğun için zihnin ordan buraya savrulur ve düşünceleri bir noktada tutamassın. Banada oluyordu eskiden ama bol bol meditasyonla konsantrasyonumu ve zihnimi yönetmeyi geliştirdim. Artık Gereksiz Düşünceleri beynimden atabiliyorum.Çok kolay odaklanıyorum ve bi konu üzerinde 1 saat rahat konusabiliyorum .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mleuf View Post
                Kelimeleri unutmanın sebebi heycan ve konsantrasyon . Zihnini boş şeylerle yorduğun için zihnin ordan buraya savrulur ve düşünceleri bir noktada tutamassın. Banada oluyordu eskiden ama bol bol meditasyonla konsantrasyonumu ve zihnimi yönetmeyi geliştirdim. Artık Gereksiz Düşünceleri beynimden atabiliyorum.Çok kolay odaklanıyorum ve bi konu üzerinde 1 saat rahat konusabiliyorum .
                aynen dediğin gibi zihnimi boş şeylere yoruyorum geceleri düşünmekten uyuyamıyorum düşünmücem diyorum ama onu derken bile düşünüyorum ordan farklı konu öyle böyle konu konuyu açıyo 2 3 saat uyuyamadığım zamanlar oluyor.
                Zihin yönetme derken onu açabilirmisin ne yaptında geliştirdin konsantrasyonunu nasıl artırrdın anlatırmısın?

Yorum

dünya daki tüm sosyal fobileri tüm dertlerin ................................... ; sonuna kadar sövdüm arkadaşlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nicksiz31 View Post
                    dünya daki tüm sosyal fobileri tüm dertlerin ................................... ; sonuna kadar sövdüm arkadaşlar..
                    cok sağol

Yorum

asdasdadasdasdasd

Yorum

İşleniyor...
                      X