Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobiyi Yendim Ama ....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobiyi Yendim Ama ....

Bir erkeğin kadına göre daha hızlı bir şekilde 'sorun çözme yeteneği' vardır soğukkanlılıkla ve mantıklı bir şekilde çözer. Mesela bir sorun oldu ben o erkekliği o mantıklı hareketi gösteremiyorum. Durum gerçekten vahim size bir örnek vereyim. Bir fiş 3'lü prize girmiyor çünkü prizde yer kalmadı. Ama siz evde 5'li priz olduğunu biliyorsunuz, hem de hemen yan odada. Ama inadına o 'çözüm' aklınızın yanından bile geçip gitmiyor. Emin olun bundan kötülerini yaşadım. Sakin olup mantıklı karar vermek de biraz çözüm oluyor ama insanlar da benden daha hızlı ben yavaşım ve bu da aptalca bir durum .
    Nasıl toparlarım ben bu dikkati ah?

Ayrıca nasıl yendim derseniz;
    Zor değil beyler işin özünde yatan bi 'Gerçeklik' payı var. Etrafınızdaki insanların ne aptal olduğunu anladıktan sonra onlara bir şey ' kanıtlama' hissi duymuyorsunuz, işin eğlencesine bakıyorsunuz. Size en güzel özeti böyle geçtim şimdi gelelim benim sorunuma;

Emin olun buradaki çoğumuzun baskıcı bir aile tarafından ya da dağılmış bir yuvadan gelen insanlarız. Tabi bazılarımız var el bebek gül bebek gibi yetişmiş. Şımartılmış demeyelim daima Dünyanın ve insanların iyi olduğu öğretilmiş insanları kırıp onlara karşı saygılı olmamızın zorunlu olduğunu söylenmiş ve biz de buna çocukluktan beri dinledik. Fakat zamanla anladık kı insanlar birbirine kırıcı laflar söyleyip laflar sokan ve birbirine her yönden zevkle üstünlük kurmaya çalışan insanlar. Yani istanbulun en kenar mahallesindeki çocuğu getirin size şakayla da olsa laflar sokup üstünlük kurmaya çalışacaktır çoğu insan da artık böyle bir şeytanlık peşinde hazır cevaplar birbirlerine nefret besliyor ufacık bir hareketten ve Hemen CEvabını verebiliyorlar.

Fakat biz cevabı hemen veremiyoruz fazlasıyla iyi niyetliyiz. Bazılarımız veremiyor bazıları ise iyi niyetinden aklına direk iyimserlikle yaklaşmak geliyor. Benim de sorunum bu mantıklı cevap verebilmek. Dikkatimi toplamak istiyorum. Yani bir insanlarla normal bir tartışmaya girince o tartışmaya odaklanıp güzel konuşmaları mı devam ettirmek istiyorum. Nedense hep diyeceğim mantıklı şeyler 'konuşma bitip eve geçince' aklıma geliyor ve bu çok acı verici. Söylemem gereken en basit şeyleri bile o an düşünemiyorum işte beynim gidiyor. Biz bu Dikkati nasıl toparlarız.

Dediğim gibi ne gibi çalışma yapmalıyım çünkü beyini çalıştıracak pratik hareketler buna çözüm olacaktır gibime geliyor.

arkadaşım o acıyı bende yaşadım malesef ki .. o cevabı niye o an veremedim ve ya niye o an pratik olamadım gibi bir çok şey geliyordu aklıma bazen 2 sene önce beni yerin dibine geçiren bir anım geliyor ah neden o zaman şöyle demedim diyordum kendime. düşünsene sen öğretmenini yanlış anlatıyorsunuz diye tahtadan indir ama 15 yaşına kadar kendi tırnağını bile keseme ya da biri sana çok basit bir laf soktuğunda bile ne diyeceğini şaşır bir saatin pilni bile takama gibi bir çok şey . her neyse konuya dönücek olursak eğer sen o an kendin bir şey üretemiyorsan başkalarının sözlerini kullanırsın araştır hangi konu ile ilgili istiyorsan illaki bir kaç mısra bir söz vardır onları ezberle her durum için örneğin bir şeyler anlattın karşındaki dalga geçercesine ne diyon lan sen dedi sen de ona ziya ğaşanın şu mısralarını okursun. idraki meali bu küçük akla gerekmez / zira bu terazi okadar sikleri çekmez. der onu orda mal edersin gibi gibi... yani kitap oku film izle hoşuna giden cümleleri not al ezberle bence yapılabilecek en basit şey bu
    Şaşar Veysel bu ne haldır
    Hakikat de hep hayaldır
    Hayat filimi misaldır
    İşler güçler hep sinema

... vesselam ...

Yorum

anında karşısındakine kırıcı cevap veren bir kişi ahlaksızdır. açık olmak gerekirse yetiştirilme tarzıyla alakalıdır. son cümleye istinaden...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mademir View Post
        arkadaşım o acıyı bende yaşadım malesef ki .. o cevabı niye o an veremedim ve ya niye o an pratik olamadım gibi bir çok şey geliyordu aklıma bazen 2 sene önce beni yerin dibine geçiren bir anım geliyor ah neden o zaman şöyle demedim diyordum kendime. düşünsene sen öğretmenini yanlış anlatıyorsunuz diye tahtadan indir ama 15 yaşına kadar kendi tırnağını bile keseme ya da biri sana çok basit bir laf soktuğunda bile ne diyeceğini şaşır bir saatin pilni bile takama gibi bir çok şey . her neyse konuya dönücek olursak eğer sen o an kendin bir şey üretemiyorsan başkalarının sözlerini kullanırsın araştır hangi konu ile ilgili istiyorsan illaki bir kaç mısra bir söz vardır onları ezberle her durum için örneğin bir şeyler anlattın karşındaki dalga geçercesine ne diyon lan sen dedi sen de ona ziya ğaşanın şu mısralarını okursun. idraki meali bu küçük akla gerekmez / zira bu terazi okadar sikleri çekmez. der onu orda mal edersin gibi gibi... yani kitap oku film izle hoşuna giden cümleleri not al ezberle bence yapılabilecek en basit şey bu
        Benim gibi birini bulmak güzel. Aynen dostum fazla film izlerim arada çalıyorum da unuttuğum oluyor ama artık kağıda falan yazar ezberlerim

Yorum

İşleniyor...
        X