Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kasimda askerim sf depresyon intihar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ben 30 yaşında ilaç kullanmaya başlayınca iyileştim.
    ama askere ilaçsız gitmiştim. yani 26 yaşımda. yedek subay olarak yaptım.
    askerlik ruh sağlığıma iyi geldi. eğitim birliğinde hemen kaynaşıp samimi olunuyor.
    arkadaş açlığı çeken biriydim. bir anda bir sürü arkadaşım oldu. hiç yalnız zaman geçirmiyordum.
    asteğmen olarak gittiğim yerde de diğer asteğmenlerle can ciğer kuzu sarması olduk. arkadaşlık çok iyiydi.
    askerde tamamen iyileştim. ilaçsız olarak! yalnız kalmadan zaman geçirmek iyi gelmişti!
    askerliğin bitiminden 2-3 ay sonra yeniden hastaydım. sonra ilaçla iyileştim. ve ilaçları hiç bırakmadım!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Selahattin53 View Post
      Askeri muaynede psikolojik sorunun olduğunu söyle ve doktor raporu al
      o kadar kolay verebileceklerini sanmıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
        Sorun fiziksel olunca tamam ruhsal olunca kimse hasta olduğunu ciddiye almıyor bu memlekette . Bence hakkını sonuna kadar ara . Hiç başvuru yapmamışsın henüz askerlik yapamaz raporu için . Bir girişimde bulun bir dene bakalım belki bir sonuç çıkar . Olmadı aile baskısını falan boşver üni ye git . Ailen yaşlı istedikleri bu ama daha olumsuz şeyler de yaşayabilirler askere gittiğinde . Baksana intihardan bahsediyorsun . Ailen askerliği ertelemeni tercih eder bence . Onların anlayıp anlamadığını boşver sen kendini kurtarmaya bak . Tecil ettir sonra tedavi doktora falan git yenmeye çalış hastalığını 4 yıl sonra iyi olacaksın belki o zaman isteyerek gideceksin belki . Seni o kadar iyi anlıyorum ki . Bu hastalıklar yüzünden herkesin kolaylıkla yaptığı şeyleri yapamıyoruz işte yapamıyoruz ve bunu kimseye anlatamıyoruz. Sen tecil ettir arkadaşım . Ben 4 yıl sonra da tedavi olamam iyileşemem diyorsan çürük raporunu bir araştır bir dene birşey kaybetmezsin . Baktın mecbursun gitmeye en kötü ihtimal gidersin . Orda rahatsızlanırsan zaten geri yollarlar belki ne bilim vardır bir yolu
        ailemi karşıma alamam eğer beni istedikleri gibi göremez giderlerse içime dert olur kendimi boşvermişim zaten onlar için yaşıyorum şuan.malesef burası türkiye gitsem ne olacak muaynede 1 yıl erteleme verirler çok çok bir sene gittimi sonra yine gittim yine erteleme sonra yine yine bu işin sonu yok giden ömürden gidiyor benim ömrümü düsünüdügüm yok ailem sadece ailem... her yol ölüme çıkıyor bana hale46.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
          ben 30 yaşında ilaç kullanmaya başlayınca iyileştim.
          ama askere ilaçsız gitmiştim. yani 26 yaşımda. yedek subay olarak yaptım.
          askerlik ruh sağlığıma iyi geldi. eğitim birliğinde hemen kaynaşıp samimi olunuyor.
          arkadaş açlığı çeken biriydim. bir anda bir sürü arkadaşım oldu. hiç yalnız zaman geçirmiyordum.
          asteğmen olarak gittiğim yerde de diğer asteğmenlerle can ciğer kuzu sarması olduk. arkadaşlık çok iyiydi.
          askerde tamamen iyileştim. ilaçsız olarak! yalnız kalmadan zaman geçirmek iyi gelmişti!
          askerliğin bitiminden 2-3 ay sonra yeniden hastaydım. sonra ilaçla iyileştim. ve ilaçları hiç bırakmadım!
          abi hep öyle diyorlar askere giden. biraz iyilendiğini söylüyor sonra dönünce daha beter oluyormuş senin rütben farklıymış ben er olarak yapacağım en aşağısından tuvalet yalatacaklar.. ben ilac kullanmadım bu zamana kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
            abi hep öyle diyorlar askere giden. biraz iyilendiğini söylüyor sonra dönünce daha beter oluyormuş senin rütben farklıymış ben er olarak yapacağım en aşağısından tuvalet yalatacaklar.. ben ilac kullanmadım bu zamana kadar.

kardeş ilaç kullanmakla büyük hata etmişsin. hastalığını kanıtlamak için 6 ay ve daha uzun süre tedavi görüp ilaç kullanman şartmış bi yerde okumuştum. çürük raporu alamasanda inşallah 1 yıl ve daha uzun süre erteleme alırsın.Allah yar ve yardımcın olsun.seni anlayabiliyorum gerçekten (
            Bu Dünyaya Lanetli Olarak Geldim, Lanetli Olarak Geberip Gideceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: miskin ruh hastası View Post
              kardeş ilaç kullanmakla büyük hata etmişsin. hastalığını kanıtlamak için 6 ay ve daha uzun süre tedavi görüp ilaç kullanman şartmış bi yerde okumuştum. çürük raporu alamasanda inşallah 1 yıl ve daha uzun süre erteleme alırsın.Allah yar ve yardımcın olsun.seni anlayabiliyorum gerçekten (
              çürük raporu istemiyorum artık ne olacaksa olsun modundayım sebep arıyordum zaten ölmeye her bir koldan dertler sıkıntılar bastırmış acılara müptela oldum resmen s&m fantazisi başlayacak yakında..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kürdankollar View Post
                çürük raporu istemiyorum artık ne olacaksa olsun modundayım sebep arıyordum zaten ölmeye her bir koldan dertler sıkıntılar bastırmış acılara müptela oldum resmen s&m fantazisi başlayacak yakında..

kardeş yaşın daha genç . ygs sınavına girip bir bölüm kazanarak tecil alabilirsin. belki hayatın değişir. bu illet hastalıktan kurtulursun.

bu dünyada cehennemi yaşıyorum.ruhum kanser olmuş durumda.inan şu dünyaya bi amip kadar faydam yok. bitkisel hayat modundayım

ölümü bende düşündüm , defalarca intihar etmek aklıma geldi , ama bunun bide öteki dünyası var.Allah bi şekilde canımı alsada kurtulsam diyorum
                Bu Dünyaya Lanetli Olarak Geldim, Lanetli Olarak Geberip Gideceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: miskin ruh hastası View Post
                  kardeş yaşın daha genç . ygs sınavına girip bir bölüm kazanarak tecil alabilirsin. belki hayatın değişir. bu illet hastalıktan kurtulursun.

bu dünyada cehennemi yaşıyorum.ruhum kanser olmuş durumda.inan şu dünyaya bi amip kadar faydam yok. bitkisel hayat modundayım

ölümü bende düşündüm , defalarca intihar etmek aklıma geldi , ama bunun bide öteki dünyası var.Allah bi şekilde canımı alsada kurtulsam diyorum
                  ailem yaşlı demiştim bekleyecek zamanları yok öyle istiyorlar öyle olmalı , aynen abicim allah korkusu olmasa ben seneler önce göçmüştüm bu dünyadan tek engel olan şey bu banada.

Yorum

Askeri mecbur yapmak zorundasın Kardeşim. Hem askere gitsen belki biraz kendıne güvenın gelir açılırsın. Sosyal olursun korkulcak hiç birşey yok kardeşim.

Yorum

İşleniyor...
                    X