Duyuru

Collapse
No announcement yet.

[Sosyal Fobililer] Neden bu kadar sessizsiniz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: A.K.A Pella's View Post
    ben fobik falan değilim ama size şunu diyeyim bu hayatta sosyal ya da iş alanında başarının yolu cesaret.. Çılkını çıkartıp işe güce bakmayan ayran ağızlı adamlar daha başarılı , daha çok seviliyor.. Diğer tipler de geberinceye kadar çalışsa da silik izlenim verdiği için yaptıı işi pazarlayamıyor. Hatta özel hayatta da öyle ağzı laf yapan, kızın ciğerinden anlayan tipleri seviyor kızlar... İş buysa biraz cesaret lazım, koy..... g.te abi susmakla iş dönmüyor!!!
    aynen, garip ama bu ülkede sadece işini yapanlar değil de laf kalabalığıyla açığını kapatanlar değer görüyor. ağzı laf yapmadıktan sonra ne yapsa boş oluyor.

Yorum

3 mesajada katılıyorum ama bu cesaret nasıl kazanılır biri bunuda söylesede rahatlasak
      Bakalım hangi gün; eee ne olcak böyle demiycem

Yorum

susmak bazen koca bir çığlıktir.
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Her ortamda bu soru bana yöneltilmiştir. Genelde sessiz kalır ve dudak bükerim . Karşımdaki insan benimle diyalog kurmak için zorlasa bile bir süre sonra başaramayacağını anlar zaten.

Yorum

Konuşmak 'kendine güven' meselesi bence. karşımdaki insan konuşup duruyor. konudan konuya atlıyor. çoğu "bana ne?" denilecek konular ama adam konuşuyor işte. biraz gamsız olmak lazım aslında

Yorum

değer vermiyorum mesela, önüme gelenle muhabbet etsem yarın bigün b.. çıkarıyolar biliyorum. Birkaç kişi haricinde güvenilecek pek insan yok onu biliyorum. bugün yüzüne gülen birisi yarın arkandan iş çeviriyo bunlar herkes biliyor zaten onun için insanlardan uzak durmak onları sadece izlemek yetiyor. Topluluğun içinde kendimle konuşuyorum onlar malca şeylerden bahsederken diyorum burda olamamın yada olmamam birşey ifade etmez.

Yorum

bu soru beni gerim gerim gerip sosyal fobimi tavan yaptırıyor. ama dikkat ettim de, sessizsin diye en çok eleştirenlerin kendileri de sessiz genelde bir saat susup sonra birden "sen de hiç konuşmuyorsun haa" deyip işin içinden sıyrılan tipler. konuşmak istiyorsan konu aç madem, ya da benim açtığım konuyu devam ettir ne biliyim. işte sorun bende mi yoksa karşıdakinde mi orayı anlayamıyorum böyle olunca.
                bol sohbetli ortamlarda sorun yok, arada bir cümlecik birşey söyleseniz bile öyle çok göze batmıyorsunuz ve hatta daha çok şey söylemek için fırsat buluyorsunuz.
                ben de genel itibariyle konuşacak pek birşey bulamayan biriyimdir. ve o salak cümleyi çok duyarım. oysa halden anlayıp da konuşmayı kendisi yönlendirebilen, az konuşuyor olmamı yüzüme zınk diye vurmayan kişilerle gayet de güzel uzuun sohbetlerimizi olabiliyor. sorun bizde olduğu kadar karşımızdaki kişi de de var bence.

Yorum

İşleniyor...
                X