Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Paxilin cinsel yan etkisi önlenebilir mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Paxilin cinsel yan etkisi önlenebilir mi?

Bu paxilin cinsel yan etkisi hiç hoşuma gitmedi. Hem cinsel isteği azaltıyor hem de orgazmı çok geciktiriyor 1 saat geçse bile hiç bir şekilde boşalma olmuyor. Cinsel hayatı öldürücü olarak görmeye başladım paxili. İlacı bırakmak dışında başka çözümümüz yok mu bu durumu önlemek için?
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

ilacı bırakmaktan başka çözümü yoktur.
    ben de paxil kullanıyorum. ama bu durum bende olumlu etki yapıyor.
    paxil ve diğer SSRI antidepresanlarla tanışmadan önce bende feci bir erken boşalma vardı.
    bu SSRI antidepresanlar bendeki erken boşalma sorununu tamamen çözdü ve partnerim ile uyum içinde olmamı sağladı.
    benim için en fazla geciktirici olan paxil. ama bende hiç boşalamama sorunu yok. geç de olsa boşalıyorum ki ben zaten geç olsun istiyorum.

Yorum

Dostum işte en büyük çıkmaz bu. Sana seçim yapmaktan başka şans kalmıyor. Cinsellik sinir sisteminden beslendiği ve antidepresanlar da sinir sistemini bloke ettiği için, kaçınılmaz yan etkidir bu karşılaştığın. Ya ilacı bırakacaksın ya cinselliğinden vazgeçeceksin. Bu yan etkiler üzerinde çalışılıyor ama dediğim gibi aynı sistem üzerinde etkili olduklarından birbirini bloke ediyorlar. Erekte olma sorunu yaşamazsın ama bir saat boşalamazsın ve hissiz şekilde olur herşey. İşkence haline gelir. Önerim bir süre sabret ve kullan, sonra ara ver.
      Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
      Bu paxilin cinsel yan etkisi hiç hoşuma gitmedi. Hem cinsel isteği azaltıyor hem de orgazmı çok geciktiriyor 1 saat geçse bile hiç bir şekilde boşalma olmuyor. Cinsel hayatı öldürücü olarak görmeye başladım paxili. İlacı bırakmak dışında başka çözümümüz yok mu bu durumu önlemek için?

Yorum

İyi güzel geciktiriyor da yaptığından da zevk almıyorsun ki ereksiyonu yaşayamıyorsun oldu bitti gitti oluyor o kadar yorulduğuna değmiyor

*----Bismillâh her hayrın başıdır. Biz dahi başta ona başlarız. Bil ey nefsim! Şu mübârek kelime İslâm nişanı olduğu gibi, bütün mevcudâtın lisân-ı haliyle vird-i zebânıdır.----*

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
          ilacı bırakmaktan başka çözümü yoktur.
          ben de paxil kullanıyorum. ama bu durum bende olumlu etki yapıyor.
          paxil ve diğer SSRI antidepresanlarla tanışmadan önce bende feci bir erken boşalma vardı.
          bu SSRI antidepresanlar bendeki erken boşalma sorununu tamamen çözdü ve partnerim ile uyum içinde olmamı sağladı.
          benim için en fazla geciktirici olan paxil. ama bende hiç boşalamama sorunu yok. geç de olsa boşalıyorum ki ben zaten geç olsun istiyorum.
          Senin için iyi olmuş bu. Ama şu var, sende cinsel isteği azaltmıyor mu? Yani normal bir zamanda (ilaç kullanmadığın zamanlar) çok daha fazla zevk vermez mi? Ben yaptığımdan doğru düzgün zevk alamıyorum Khanceylan'ın dediği gibi yorulduğuna değmiyor. Hadi sadece geciktirse neyse 2 saatde bilemedin 3 saatte olsa sabreder bir şekilde boşalırım (her ne kadar partnerimin de sabrı taşsa ve o kadar saat yapmak istemese de) esas sorun isteğin kaçması doğru düzgün tat vermemesi herşeyin hissiz ot gibi olması.

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          Dostum işte en büyük çıkmaz bu. Sana seçim yapmaktan başka şans kalmıyor. Cinsellik sinir sisteminden beslendiği ve antidepresanlar da sinir sistemini bloke ettiği için, kaçınılmaz yan etkidir bu karşılaştığın. Ya ilacı bırakacaksın ya cinselliğinden vazgeçeceksin. Bu yan etkiler üzerinde çalışılıyor ama dediğim gibi aynı sistem üzerinde etkili olduklarından birbirini bloke ediyorlar. Erekte olma sorunu yaşamazsın ama bir saat boşalamazsın ve hissiz şekilde olur herşey. İşkence haline gelir. Önerim bir süre sabret ve kullan, sonra ara ver.
          Belki bunu önlemek için antidepresanın yanında kullanabileceğimiz bir ek ürün ilaç vs. vardır olabilir mi? Şimdi uyuşukluk ve uyku getirme gibi yan etkileri de vardı ama ona bünyem alıştı zamanla derken cinsel yan etkisi de zamanla bitebilir herhalde demiştim ama anlaşılan o ki kullandığım sürece cinsel yan etkisi bitmeyecek. Bu ilaçlar insan'a 1 yarar sağlıyorsa 10 zarar veriyor.

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

Yorum

İşleniyor...
          X