Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şehvet / Seks / Cinsellik / Film / Mast. vs iyi değilmiş?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şehvet / Seks / Cinsellik / Film / Mast. vs iyi değilmiş?

Sosyal Fobim için bir psikologa gittim yine. Şunları konuştu:

Başarılı insanlar daha az şehvetli olurlarmış, filmlerdi mastürbasyondu, cinsellikti bunlar beynin önüne geçiyormuş ve bunlardan ne kadar uzak durursak başarma ihtimalimiz o kadar artarmış. Sinir sistemi daha sağlam olurmuş (depresyon riskini azaltır, sosyalliği özgüveni vs. arttırır, sıkıntıyı azaltır vs) ve daha birçok konuda olumlu etkiler görürlermiş şehvetini az konuşturan insanlar.. Hiç bir büyük noktaya gelmiş başarılı insan fazla seks meraklısı olmazmış. Bunu bana türkiyede önemli bir psikolog (aynı zamanda psikiyatr) oturdu saatlerce anlattı. Ve benim de uzak durmamı tavsiye etti. Özellikle tedavi sürecinde, her türlüsünden, p*rno izlemekten bile uzak durmamı tavsiye etti. Sinir sisteminin düzelmesi için.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce psikolog haklı mı?
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

anlattığı tüm ayrıntılar birbirlerine endeksli durumda.

haklı. kesinlikle!

Yorum

Kesinlikle dediği doğru.Rica etsem,bu gelişmelerden fayda sağladığına dair beni haberdar edebilir misiniz?

Yorum

bence doğru değil. fazla şehvet duygusu başarıyı engelleyebilir ama başarılı insanlar için de sex bir ihtiyaçtır.
        bir de adamın yanlış mantığı şu ki herkes başarılı olmak zorunda değil. hedef başarı değil mutluluk olmalı.
        psikoloji ya da psikiyatri dünyasında böyle bir genel görüş yok.
        ya bu adamın kişisel düşüncesi ya da adam sen cinselliği fazla kafaya takmayasın diye bile bile yalan söylüyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
          Kesinlikle dediği doğru.Rica etsem,bu gelişmelerden fayda sağladığına dair beni haberdar edebilir misiniz?
          İşte işin aslını ben de araştırıyorum, ona göre ne yapıp yapmayacağıma karar vereceğim. Ben cinsellikten uzak yaşamak istemiyorum ama belki de bir kaç ay sabretmek ve test etmek lazım. Denersem sonuçları yazarım tabi.

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
          bence doğru değil. fazla şehvet duygusu başarıyı engelleyebilir ama başarılı insanlar için de sex bir ihtiyaçtır.
          bir de adamın yanlış mantığı şu ki herkes başarılı olmak zorunda değil. hedef başarı değil mutluluk olmalı.
          psikoloji ya da psikiyatri dünyasında böyle bir genel görüş yok.
          ya bu adamın kişisel düşüncesi ya da adam sen cinselliği fazla kafaya takmayasın diye bile bile yalan söylüyor.
          Şunu da belirteyim adam dindar biri. Bense inançlı biri değilim. İnançsız olduğumu anlatmadım ona. Belki de dininin bir kuralı gereği bu şekilde anlattı. Ben de şüphelendim tabi o yüzden işin aslını araştırıyorum. Alkolden de tamamen uzak durmam gerektiğini söyledi. Tabi asitli içeceklerden kafeinden vs. de...

Bir de depresyon ya da sosyal fobi yaşamış insanlardan mastürbasyonu bırakıpta olumlu gelişmeler yaşadığını söyleyen çok insan gördüm, bu konuyla alakalı hikayeler okudum
          internette türk veya yabancı forumlarda. Kimi yararının olduğunu kimi olmadığını söylüyor.

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

Yorum

Tekrar teşekkür ederim.Tabikide cinsellikten tamamen uzaklaşmak olmaz ama seni olumsuz yönde etkileyen kısımlar varsa o zaman psikoloğun dediklerini uygula.Ben mesela yazın çok kötü bir dönem yaşadım,hatırlamak bile istemiyorum.O dönem nefsim beni yönlendiriyordu,ister istemez çok kötü hatalar yaptım ve sonucu beni gerçekten kötü yaptı.Çünkü üzerime korku daha çok geldi,huzursuzluk arttı ve en önemlisi unutkanlık.Çok şükür Allah'a bir kısmındam 2 aydır uzağım...Neyse sende biraz kendini incele sonra karar verirsin.

Yorum

Temel tespitleri yapmak çok önemli:

1) Erkek, doğası gereği cinsel birleşme fırsatlarını kollamak ve soyunu sürdürmek için her an hazır olmak zorunda; mastürbasyon da dahil bir çok faaliyetin arkasında bu hazır olma hali yatar. Maalesef doğa ana bize bu rolü biçmiş ve bundan daha doğal bir şey olamaz.

2) Bağımlılık en büyük irade yoksunluğudur; cinsel bağımlılık da bunlardan biridir. Başka bağımlılıklar da var: alkol bağımlılığı, bilgisayar bağımlılığı, sigara bağımlılığı, sevgi bağımlılığı, onaylanma bağımlılığı vb. İlk adım bağımlı olduğumuz konuları tespit etmek, ikinci adım bunlardan kurtulmaktır.

3) İnsan yaşadıkça olgunlaşır; yaşadığı her farklı deneyim insana hayatı daha iyi değerlendirme fırsatı sağlar. Olgun insan karşılaştığı etkiyle kendi tepkisi arasında özgür seçme gücünün olduğunun farkındadır, hayat onu yönetmez. Olgun insan duygularının veya düşüncelerinin esiri değildir. Duygularımı dolu dolu yaşıyorum diyerek duygularına göre davranışlarını değiştirmez, hatta duygularını oluşturma ve kontrol gücüne sahip olduğunun da bilincindedir; veya her konuda mantık yürüterek, zihnini kullanarak yaşamaz.

4) "Mutluluk" ve "başarı" amaç değil araçtır. Amaç edinirseniz kovaladıkça kaçan ateş böceği gibi davranır. Doğuştan bize bahşedilmiş ahlaksal ilkelerin farkında olarak yaşadıkça mutluluk ve başarı bize de uğramayı ihmal etmez. Ancak uğrasa da olur uğramasa da, çünkü yaşam amacım güçlü olduktan sonra gerisi hikaye.

Ben bunların ışığında değerlendiririm bu konuyu.

Yorum

bazen lafı söyleyene değil söyletene bakacaksın demişler..!! Şimdi bir psikolog neden durduk yere cinsellikten bahseder Başaralı olan herkes firijit kafa mı .. Cinselliği düşünmeyen, zevk almayan ilgi ve ihtiyacı olamayan tipler mi.. Yaaw herşeyin ayarı, kıvamı güzeldir, erkek adam tabi ki KADIN ı arzulayacak.. Hayata düz mantık bakıp denklem çözmeye çalışmanın anlamı yok, cinsellik bir gereksinimdir, yeme içme gibi ama nasıl fazla yer ve obez olursun bu da böyledir..
                ........

Yorum

doğru düşünce. seks aşk bilmem ne başarıyı öldürür. bunlar yerine kendi işine vakit ayıran insan başarılı olur.
                  ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
                  18.12.2012 - 2015
                  ©

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post

Başarılı insanlar daha az şehvetli olurlarmış, filmlerdi mastürbasyondu, cinsellikti bunlar beynin önüne geçiyormuş ve bunlardan ne kadar uzak durursak başarma ihtimalimiz o kadar artarmış. Sinir sistemi daha sağlam olurmuş (depresyon riskini azaltır, sosyalliği özgüveni vs. arttırır, sıkıntıyı azaltır vs) ve daha birçok konuda olumlu etkiler görürlermiş şehvetini az konuşturan insanlar.. Hiç bir büyük noktaya gelmiş başarılı insan fazla seks meraklısı olmazmış. Bunu bana türkiyede önemli bir psikolog (aynı zamanda psikiyatr) oturdu saatlerce anlattı. Ve benim de uzak durmamı tavsiye etti. Özellikle tedavi sürecinde, her türlüsünden, p*rno izlemekten bile uzak durmamı tavsiye etti. Sinir sisteminin düzelmesi için.

istersen kökünden kesip atayım diyeydin.

Yorum

Başarılı insanlar daha az şehvetli olurlarmış,

Hiç bir büyük noktaya gelmiş başarılı insan fazla seks meraklısı olmazmış.

Cinsellik yeme içme gibi insanın doğal bir ihtiyacıdır ,bunu kimse inkar edemez .Normal ölçülerde olduğu surece başarıyı etkileyeceğine asla inanmıyorum .Ama aşırıya kaçılırsa bırakın başarıyı günlük yaşamı bile buyuk ölçüde etkiler .

Cinsellik yerine mesela kilolu olmayı göz onune alalım ,çok kilolu olan birinin istediği her şeyi yapabilmesi imkansız çünkü fiziksel yeterliliği her zaman için engel olacaktır .

İster kilo olsun ister cinsellik veya başka bir özelliğimiz aşırı olduğu surece gerek günlük yaşamımızı gerekse başarımızı etkilemesi çok doğaldır .

Zaten bahsettigin uzmanda buyuk bir noktaya gelen dünyanın en başarılı insanının bile fazla seks meraklısı olmadığını söylüyor ,bu fazla veya normalin ölçutunu neye göre belirliyor acaba ?

Seks meraklısı olup ,aynı zamanda dünya çapında söz sahibi olan bir çok insan var ,peki bunun sebebi ne acaba ?

Yazdıklarından benim anladığım ,aklını fazla cinsellikle meşgul etmemen hayatı onun üzerine kurmaman .
                      ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MEGAN View Post
                        Cinsellik yeme içme gibi insanın doğal bir ihtiyacıdır ,bunu kimse inkar edemez .Normal ölçülerde olduğu surece başarıyı etkileyeceğine asla inanmıyorum .Ama aşırıya kaçılırsa bırakın başarıyı günlük yaşamı bile buyuk ölçüde etkiler .

Cinsellik yerine mesela kilolu olmayı göz onune alalım ,çok kilolu olan birinin istediği her şeyi yapabilmesi imkansız çünkü fiziksel yeterliliği her zaman için engel olacaktır .

İster kilo olsun ister cinsellik veya başka bir özelliğimiz aşırı olduğu surece gerek günlük yaşamımızı gerekse başarımızı etkilemesi çok doğaldır .

Zaten bahsettigin uzmanda buyuk bir noktaya gelen dünyanın en başarılı insanının bile fazla seks meraklısı olmadığını söylüyor ,bu fazla veya normalin ölçutunu neye göre belirliyor acaba ?

Seks meraklısı olup ,aynı zamanda dünya çapında söz sahibi olan bir çok insan var ,peki bunun sebebi ne acaba ?

Yazdıklarından benim anladığım ,aklını fazla cinsellikle meşgul etmemen hayatı onun üzerine kurmaman .
                        seks meraklısı olup dünya çapında söz sahibi olan hangi insanlarmış şahin k mı yoksa erotik filmler starı bir yabancı mı ?
                        18.12.2012 - 2015
                        ©

Yorum

Şunu da belirteyim adam dindar biri. Bense inançlı biri değilim. İnançsız olduğumu anlatmadım ona.

Belki de dininin bir kuralı gereği bu şekilde anlattı.
                          Ben de şüphelendim tabi o yüzden işin aslını araştırıyorum. Alkolden de tamamen uzak durmam gerektiğini söyledi. Tabi asitli içeceklerden kafeinden vs. de...

Bir de depresyon ya da sosyal fobi yaşamış insanlardan mastürbasyonu bırakıpta olumlu gelişmeler yaşadığını söyleyen çok insan gördüm, bu konuyla alakalı hikayeler okudum

.
                          İnsanın dindar veya inançsız olması cinsel hayatıyla asla alakalı bir durum değildir ,bu insani bir ihtiyaçtır .
                          Diger dinleri bilemem ama İslam dininde cinselliğin onemi oldukça buyuktur ,ama ne yazikki çoğu zaman bu konuda çok alakasız şeyler anlatılmakta insanlar yalan yanlış bilgilerle etkilenerek cinsellikten uzaklaştırılmaya çalışmakta .

Bunları öğrenmenin en iyi yolu KURANI -KERİM dede yer aldığı gibi bol bol okuyup öğrenmek doğru bilgiler edinmektir .

Diger söylediği şeyler de çok sık tüketildiği surece vücutta onarılmaz etkilere neden olduğu için çok fazla tüketmemekte yarar var .

Hayatta her zaman ölçülü davranmak en akıllı iş .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dertli biri View Post

seks meraklısı olup dünya çapında söz sahibi olan hangi insanlarmış şahin k mı yoksa erotik filmler starı bir yabancı mı ?
                            Bahsettigin kimse kimdir bilgim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim ,ama madem sordun söyleyeyim .

ABD başkanlardan biri (ülkemizi de ziyaret etti ) hem seks meraklısı hem de dünyaya iz bırakan başarılı insanlardan birisi .Zaten eger oyle olmasaydı iki kere ust uste başkanlık yapmazdı ,halk seçmezdi .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MEGAN View Post
                              Bahsettigin kimse kimdir bilgim olmadığı için bir şey diyemeyeceğim ,ama madem sordun söyleyeyim .

ABD başkanlardan biri (ülkemizi de ziyaret etti ) hem seks meraklısı hem de dünyaya iz bırakan başarılı insanlardan birisi .Zaten eger oyle olmasaydı iki kere ust uste başkanlık yapmazdı ,halk seçmezdi .
                              ismi neymiş ?
                              18.12.2012 - 2015
                              ©

Yorum

İşleniyor...
                              X