Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şehvet / Seks / Cinsellik / Film / Mast. vs iyi değilmiş?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Evet abc haklısın. Teknoloji olarak batıdan son derece geri kaldık bu kafa yüzünden. Batıda ne güzel çıplaklar pilajları, kız erkek ortak WC ve duşlar, sevişme serbestisi, ensest almış başını yürümüş, hapishaneler tıka basa dolu. Haklısın Batı gerçekten altın çağını yaşıyor. Senden ricam bir gün bir kızın olursa, aydın Batıdaki gibi yaşamasını sağla, onu geri kafalı yapma sakın. Din sevişmeyi yasaklamış, sen de geri kafa diyorsun ya, bırak sevişsin. Savunduğun fikirleri yaşayamazsan, sana hiçkimse itibar etmez.
    Orjinal yazı sahibi: abc_03 View Post
    zaten bu kafa yuzunden batili ulkelerden geri kaldik bir cok konuda. adamlar aydinlandi bilimin isigiyla, bu konulari astilar ogrenciler ilim bilim ogrendiler biz ise kafalarimizi onla bunla gereksiz felsefelerle doldurduk hep. aydinlanma cagindan once fakirlikten acliktan surunenler simdi kendi ucagini, arabasini bilgisayarini yapiyor. insanlar cok daha mutlu ve ozgur yasiyorlar. gereksiz tabular baskilar yok ogrencilerin kafalari rahat ve cok daha verimli, yaratici olabiliyorlar kendileri ve memleketleri icin.
    konu konu aciyor, ve derin meseleler aslinda bunlar, isin ucu felsefeden, siyasete, bilimden, dine heryere dokunuyor. toparlamak gerekirse savasmayin sevisin diyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
      Evet abc haklısın. Teknoloji olarak batıdan son derece geri kaldık bu kafa yüzünden. Batıda ne güzel çıplaklar pilajları, kız erkek ortak WC ve duşlar, sevişme serbestisi, ensest almış başını yürümüş, hapishaneler tıka basa dolu. Haklısın Batı gerçekten altın çağını yaşıyor. Senden ricam bir gün bir kızın olursa, aydın Batıdaki gibi yaşamasını sağla, onu geri kafalı yapma sakın. Din sevişmeyi yasaklamış, sen de geri kafa diyorsun ya, bırak sevişsin. Savunduğun fikirleri yaşayamazsan, sana hiçkimse itibar etmez.
      batililar oylemi yasiyor saniyorsun? atip tutuyorsun biraz bence. londrada yasadim farkli milletlerden bir suru insan gordum. hicde senin dedigin gibi yasamiyorlardi. sevgilileriyle birlikte mutlu yasayanlar gordum. senin dedigin tarzda seviyesiz yasayanlar %3u gecmez. sen hangi dinden bahsediyorsun dinlerin hepsi binlerce yil oncesinde ortaya cikmis. dinin guzel yanlarida var tabiki insanlar icin ancak din sana savasmayi oldurmeyi de emrediyo arap ulkelerinde hergun bir musluman baska bir muslumani olduruyo. musluman olmayan baska birini kafir ilan edip kafasini kesiyolar. dogrumu tasvip ediyomusun, dinin ana vatani arap ulkeleri orda yasamak istermiydin?

herseyin olcusu siniri olmali. sevismek ask yasamak guzeldir insanlara mutluluk heyecan katar hayatda. dogada hayvanlar bile sevisiyor o kadar degerin yokmu? onune gelenle yapmadigin surece sorun yok...

Yorum

dindar ulkelerdeki haksizliklar, kargasalar, vahsetler, ayrimciliklar (kadin/erkek, inanan/inanmayan, muslum/gayrimuslum vb.), ozgurluklerin kisitlanmasi, dindar ulkelerin bilimi hice sayip gerilemesi, kurani ve hadisleri acip okudugunuzda o zamanin ve o zamana kadar olan yasanmis olaylardan bahsedilmesi, irkciliga varan surekli bir yahudi ve gayrimuslum dusmanligi, savaslardan oldurmekten bahsedilmesi, kadinlarin kucumsenmesi ve recm edilmesi, celiskiler (google da "kurandaki celiskiler" yada "dinde celiskiler" diye arama yapip birer birer celiskili iddaa edilen yerleri guvendiginiz bir meal kaynagindan kontrol edebilirsiniz) vb. seylerden dolayi malesef insan dinden soguyor.

kari/kiz konusuna gelince evlendigin kizin daha once baska birileriyle birlikte olmadagindan nasil emin olacaksin, ilkel yontemleremi basvuracaksin? onu gectim boyle bir sorgulamaya niye ihtiyac duyarsinki? evlenecegin kiz baska bir erkekle birlikte olmamis olsa bile sana iyi bir es olacagi ve birlikte mutlu bir evlilik gecireceginiz garantimi? seninle evliyken seni aldatmayacaginin garantisini verebilirmisin? onemli olan kisinin karakteri, kisiligi, insanligi degilmidir??

son olarak sunu belirtmek istiyorum bence herkezin dinide yasantisida kendine. bu tip saplantilari asarsak isimize gucumuze bakarsak hepimiz icin daha hayirli olacaktir.

Yorum

İşleniyor...
        X