Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoloğa gideceğim(devlet hastanesi)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoloğa gideceğim(devlet hastanesi)

Bu aralar iyice yoğunlaştı düşüncelerim sosyal fobi yüzünden.Böyle bekleyerek bişey olmayacak,zor da olsa psikoloğa gitmeye karar verdim.Devlet hastanesine gideceğim.Ama ailemin haberi olmayacak zaten umurlarında da değilim.Şimdi merak ettiğim şu doktor tavsiyesi olmadan ilaç alıp kullansam ne gibi zararını görürüm.Yada internette araştırdım sarı kantaron diye bi hap var alıp denesem mi diye karar veremiyorum.

Hastaneye gitmekte fayda var gitmelisin yalnız ailen seni düşünmüyor mu da böyle dedin?Şu doktor vermeden ilaç alma işi çok yanlış.Sana ne yan etki yapacak bunu düşündün mü,senin bünyen her şeyi kaldıracağını mı düşünüyorsun?Aman böyle bir hataya düşme dostum,doktor derse alırsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
      Hastaneye gitmekte fayda var gitmelisin yalnız ailen seni düşünmüyor mu da böyle dedin?Şu doktor vermeden ilaç alma işi çok yanlış.Sana ne yan etki yapacak bunu düşündün mü,senin bünyen her şeyi kaldıracağını mı düşünüyorsun?Aman böyle bir hataya düşme dostum,doktor derse alırsın.
      benim böyle sorunlu biri olduğumu bilmiyorlar,sessiz biri olarak biliyorlar nedeni de ilgisizlik, hastane işinde kararsız kalıyorum devlet hastanesi olduğu için,özele gidemem

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
        Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanma beklenmedik bir etki yaparsa vahim sonuçlar doğurabilir.

Edit: Devlet özel farketmez psikoloğa gitmiyorsun sonuçta oturup 2 saat özgeçmişine bakmayacaklar.
        bakalım inşallah güzel sonuçlar alırım

Yorum

Devlet hastanesi kısa süreli olduğu için sorununu yeterince konuşamadan ilaç yazıyorlar ama gidinde sonuçta sosyal fobi deyince birşekilde yardımcı olacaklar.Ailen bilse belki hoşgörülü çıkar.Neyse banada çevrem senin ne sorunun var mı ya da gereksiz diyebiliyorlar.Sanki beni biliyorlarda,ayrıca dört dörtlük gelmiş gibi diyorlar ama boşvermek gerek.Sen aklı başında olan birisisin sorununa kendin el koyamıyorsun illa bir doktora görünmen gerek.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
            Devlet hastanesi kısa süreli olduğu için sorununu yeterince konuşamadan ilaç yazıyorlar ama gidinde sonuçta sosyal fobi deyince birşekilde yardımcı olacaklar.Ailen bilse belki hoşgörülü çıkar.Neyse banada çevrem senin ne sorunun var mı ya da gereksiz diyebiliyorlar.Sanki beni biliyorlarda,ayrıca dört dörtlük gelmiş gibi diyorlar ama boşvermek gerek.Sen aklı başında olan birisisin sorununa kendin el koyamıyorsun illa bir doktora görünmen gerek.
            artık ilaç tedavisi olmadan olmayacak sanırım.Aileme söylemem babamla iletişim yok zaten.çoğu sıkıntılarımda ailem yüzünden.bizim ailede iletşim yok denecek kadar az.

Yorum

Kaç yaşındasın?Öğrenciysen daha bir zor,iletişim ve destek lazım.Böyle durumda aslında aileninde terapi görmesi lazım,sonuçta aile içinde ilgisizlik,iletişim bozukluklarından en çok çocuk etkilenir,bunun farkında olmaları gerek tabi.

Yorum

17 yaşındayım öğrenciyim.Bu yaştan sonra onları değiştiremem ama kendimi belki değiştiririm.Annem aslında sevgisini gösterir ama babam da o yok.Yabancıyız biz iki yabancı sorunlarımı dertlerimi bilmez.Bu sevgi ilgi eksikliğini de karşı cinste arıyorum heralde karşı cinsten bişey bekliyorum ama olmuyor.

Yorum

Yapılacak ilk şey doktorun talimatlarına uymak ama sadece ilaçla kalma.Bu tedavi sürecince ek olarak sana iyi gelecek işler yaparsan fobiyi atlatmak daha kolay olacak.Ailene gelirsek sen yine sevgini eksiltme,onlar illa bir gün biraz da olsa anlayacaklardır.Sen çok fazla düşünme ,şu an düşünmen gerek tek bir yön var,o da kendini büyük gösterten sosyal fobi.

Yorum

İlaç kullanmaktanda çekiniyorum aslında yan etkilerini okudukça ama yinede şansımı deneyeceğim.

Yorum

Verilen ilaç neyse yaz buraya,sorularını yaz ona göre konuşuruz.

Yorum

Elbette kafana göre hap kullanma hüseyin. Adamlar 10 sene boşa mı tıp okudu. Ayrıca psikolog da sana ilaç öneremez, yetkisi yok. Psikiyatriste git. Devlet de olsa, bence ya bir miktar para alırlar senden, yada inanılmaz zor ve kısıtlı şartlarda görüşebilirsin. Bence ailenin haberi olsun, sorun değil. Ayrıca psikolog kavramına karşıyım ve tavsiye de etmiyorum. Bir psikiyatra görün ama.
                        Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
                        Bu aralar iyice yoğunlaştı düşüncelerim sosyal fobi yüzünden.Böyle bekleyerek bişey olmayacak,zor da olsa psikoloğa gitmeye karar verdim.Devlet hastanesine gideceğim.Ama ailemin haberi olmayacak zaten umurlarında da değilim.Şimdi merak ettiğim şu doktor tavsiyesi olmadan ilaç alıp kullansam ne gibi zararını görürüm.Yada internette araştırdım sarı kantaron diye bi hap var alıp denesem mi diye karar veremiyorum.

Yorum

Aileme söylemeyeceğim bu konuyu beni düşünseler zaten şimdiye çoktan iyileşmiştim.Ankarada hangi psiyatrise gideceğimi bilmiyorum.Daha yaşadığım şehri bile bilmiyorum işte.

Yorum

Devlet hastanesinde psikolog yoktur Nevruz'a girmen için 3 aylık ilaç tedavisinden sonra psikoloğa yönlendirir ben 7 aydır hala bekliyorum

Yorum

İşleniyor...
                            X