Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobiyle ilgili kötü anılarınız var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal fobiyle ilgili kötü anılarınız var mı?

Mutlaka hepimizin vardır ama anlatabilir misiniz? Sosyal fobinin yaşattığı kötü anlarla ilgili bir kaç olay?
    Ben mesela lisedeyken sınıfta hoca benden sınıfa bir müzik açmamı istemişti, bir anda dikkatler bana dönünce ellerim titremeye başladı ve cebimden telefonu bile zor çıkardım telefonu resmen kontrol edememiştim tuşlara basamadım 15 saniyede açmam gereken müziği 2 dakkada zor açtım. (O sırada kulağıma fısıltılar gelmeye başladı, "titriyor mu" gibi tüm sınıf konuşmaya başlamıştı, herkesin gözü ellerimdeydi)
    Bir başka anı, Yoklama alınırken gür sesle burda diyemediğim ya da çok kısık sesle söylediğim için duyulmadığım oldu ve az kalsın yok yazılıyordum kaç kere, öğretmenlerle başım belaya girdi, yanlış anlaşıldığım oldu sırf bu yüzden. Neden burda demiyorsun diye tartışma çıkardılar.... Bunun gibi binlerce daha kötü anım var. O kötü olayları yaşadığım ilk günler hiç unutamıyorum olayları günlerce kafama takıyordum, hala da sosyal fobi bana kötü bir olay yaşatsa ben neden böyleyim diye günlerce kendimi yer bitiririm.
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

olmazmı hayatın her anı bize kötü bir anı,yabancı birinden bişey istemek,yetkili biriyle konuşmak,otobüste ineceğin durağı söylemek böyle uzar gider.

Yorum

Belleğimin derinliklerinde bir utanç zinciri var.. Şimdi bana sen fobik değilsin diyen olacak ama yok arkadaş bu öyle bişey değil bazen bende de iletişim tutulması oluyor Sene 2008 Cem diye bizim okuldan elamanın evine gidecem Cem tembihledi abi geçikme ders çalışıcaz diye.. Neyse gittim evin anahtarı bende de olduğundan kapıyı ben açtım, kapıda ince uzun topuklu zarif bir ayakkabı..!! Belli ki evde biri var ama kim.. Neyse Cem le kız odadan çıktı ama kızın yüzüne bakamıyorum Salonda üçümüz oturduk , Cem tanıştırdı hatunla adını duyamadım bile , gözler sadece ayaklarda.. Ten çorabını çekiştirdikçe Allah diyorum bu nerden çıktı Sonra hatun gitti, Cem'in memleketten bir hemşerisinin tanıdığıymış falan filan.. Ben olayı orda bıraktım , aradan bir kaç ay zaman geçti , benim tel. gizli numaradan aranıp duruyor. Yazın Bodrum'dayım gece müzik yapıyoruz gündüz paso uyku , bu yüzden tel.na çoğunlukla yetişemiyorum da..!! Birdir, üçtür çalıyor en son yetiştik,açtım.... güzel bir ses, diksiyon yerinde, ses tonu tam kıvam.. ama konuşamıyorum, kız ne adını veriyor ne kim olduğunu.. Böyle salak gibi bekliyorum hani aklıma bişey de gelmiyor , ne sorayım..!! Bu olayı da ciddiye almadım öyle unutuldu.. Ankara'ya döndüm bizim başka bir arkadaş, Uğurlar'dayız.. Sabaha kadar içtik, rezil durumdayım, üstüme başıma sigara sindi , eve gidip duş alıp yatacam ama öyle olmadı bir tel.. kız Yaa şimdi gel ya da bir daha seni aramayacağım.. Senin şansının içine deyip el mahkum gittim , İncek taraflarında cehennemin dibinde evi.. Gördüm , bu kızı tanıdım ama nerden?? Oymuş, Cem'in tel den benim numarayı gizli almış ve bir maceraya koyulmuş.. Neyse , en azından kız güzel sevindim ancak içeri geçemiyorum.. Kapıdayız bana geç diyor olmaz diyorum , beni def etse haklı daa anlatamıyorum pislik içindeyim... Girmedim ve ben gidiyorum dedim çıktım. Tabiki ardımdan mesajı geldi, " seni bir daha görmek istemiyorum" Yaa hale bak, ben üstüm başım leş diye girmiyorum kız onu beğenmediğimi düşünüyorr.. Neyse , sonradan çözdük olayı ama bazen cidden tutuluyorum ve bu cesaretli kızlar olmasa benden iş çıkmaz..!
      ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
        Belleğimin derinliklerinde bir utanç zinciri var.. Şimdi bana sen fobik değilsin diyen olacak ama yok arkadaş bu öyle bişey değil bazen bende de iletişim tutulması oluyor Sene 2008 Cem diye bizim okuldan elamanın evine gidecem Cem tembihledi abi geçikme ders çalışıcaz diye.. Neyse gittim evin anahtarı bende de olduğundan kapıyı ben açtım, kapıda ince uzun topuklu zarif bir ayakkabı..!! Belli ki evde biri var ama kim.. Neyse Cem le kız odadan çıktı ama kızın yüzüne bakamıyorum Salonda üçümüz oturduk , Cem tanıştırdı hatunla adını duyamadım bile , gözler sadece ayaklarda.. Ten çorabını çekiştirdikçe Allah diyorum bu nerden çıktı Sonra hatun gitti, Cem'in memleketten bir hemşerisinin tanıdığıymış falan filan.. Ben olayı orda bıraktım , aradan bir kaç ay zaman geçti , benim tel. gizli numaradan aranıp duruyor. Yazın Bodrum'dayım gece müzik yapıyoruz gündüz paso uyku , bu yüzden tel.na çoğunlukla yetişemiyorum da..!! Birdir, üçtür çalıyor en son yetiştik,açtım.... güzel bir ses, diksiyon yerinde, ses tonu tam kıvam.. ama konuşamıyorum, kız ne adını veriyor ne kim olduğunu.. Böyle salak gibi bekliyorum hani aklıma bişey de gelmiyor , ne sorayım..!! Bu olayı da ciddiye almadım öyle unutuldu.. Ankara'ya döndüm bizim başka bir arkadaş, Uğurlar'dayız.. Sabaha kadar içtik, rezil durumdayım, üstüme başıma sigara sindi , eve gidip duş alıp yatacam ama öyle olmadı bir tel.. kız Yaa şimdi gel ya da bir daha seni aramayacağım.. Senin şansının içine deyip el mahkum gittim , İncek taraflarında cehennemin dibinde evi.. Gördüm , bu kızı tanıdım ama nerden?? Oymuş, Cem'in tel den benim numarayı gizli almış ve bir maceraya koyulmuş.. Neyse , en azından kız güzel sevindim ancak içeri geçemiyorum.. Kapıdayız bana geç diyor olmaz diyorum , beni def etse haklı daa anlatamıyorum pislik içindeyim... Girmedim ve ben gidiyorum dedim çıktım. Tabiki ardımdan mesajı geldi, " seni bir daha görmek istemiyorum" Yaa hale bak, ben üstüm başım leş diye girmiyorum kız onu beğenmediğimi düşünüyorr.. Neyse , sonradan çözdük olayı ama bazen cidden tutuluyorum ve bu cesaretli kızlar olmasa benden iş çıkmaz..!
        Dostum koptum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kufu26 View Post
          Dostum koptum

Eyvallah kardeşim, ben de gülüyorum ki özet bunlar
          ........

Yorum

Dolmus vakasi herkeste cok oluyor heraldd gerci benimkisi otobus vakasi sayilir bir gun bindim otobuse ki tabi kendi memleketindede yanlis otobuse binilirmi diyceksiniz binilmez ama ben o gun hangi kafadaysam binmistim baktim otobus bi antebi dolasiyor aha surdan doner aha burdan doner diye diye adam son duraga getirdi beni ki gittim anca o anda cesaretimi toplayipta abi ben burdan geri nasil donucem diye sormustum ilk basta cesaret edemedigim soruyu sonda sordum iste bu sf yuzunden bi memleketi gezdim 1 lira neyse hic yoktan iyidir bide iyi tarafina bakmak lazim
            Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

dolmuşta ineceğim yeri bende söyleyemezdim. ineceğim yere birkaç kilometre yaklaşınca telaş başlardı. "öyle mi desem şöyle mi desem?" önce ne söyleyeceğime karar verirdim baya bi düşünüp. sonra da son anda söylerdim artık

Yorum

En büyük sıkıntıyı iş hayatımda yaşıyorum ben. Mesela iş görüşmelerinde mulakat sırasında, iş verenin soruları karşısında veya iş arkadaşlarımla iletişim halindeyken özellikle de bire bir görüşmelerde, tek başıma yemekhaneye girdiğimde, yemek yerken, servise bindiğimde, kısacası iş ortamının her durumunda sosyal fobi ile baş etmeye çalışıyorum.

Yorum

Hayır yok bn onla muyluyum

Yorum

Benim eskiden çok daha gençken kız arkadaşımın yanında tuvalete gidemezdim. Ara sıra bende kalırdı benim için işkence anlarıydı onlar. Sabahın köründe uyanırdı da. Vay anasını satayım yanında tuvalete giremez kıvranırdım ağrıdan. Bakkala çakkala çıkıyorum diye bahane üretir atardım kendimi sokağa Bi gün Burak ekmek aldın dışarı çıkıp kimi arıyorsun gizli gizli deyince anlattım ben de utana sıkıla durumu. Gel buraya dedi ve elimden çekip banyoya götürdü Len hayatımda hiç bu kadar utanmadım..! Ne günlerdi bea..! Düşünüyorum da çoğu şey geride kaldı ve hepsinin çok emeği var üzerimde.. Sevdiğim melek kızlar, hepsini güzel anıyorum.
                    ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                      Benim eskiden çok daha gençken kız arkadaşımın yanında tuvalete gidemezdim. Ara sıra bende kalırdı benim için işkence anlarıydı onlar. Sabahın köründe uyanırdı da. Vay anasını satayım yanında tuvalete giremez kıvranırdım ağrıdan. Bakkala çakkala çıkıyorum diye bahane üretir atardım kendimi sokağa Bi gün Burak ekmek aldın dışarı çıkıp kimi arıyorsun gizli gizli deyince anlattım ben de utana sıkıla durumu. Gel buraya dedi ve elimden çekip banyoya götürdü Len hayatımda hiç bu kadar utanmadım..! Ne günlerdi bea..! Düşünüyorum da çoğu şey geride kaldı ve hepsinin çok emeği var üzerimde.. Sevdiğim melek kızlar, hepsini güzel anıyorum.
                      Gülmeyen halim bu yazılana güldü İlginç ve komik bir anıymış

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
                        Gülmeyen halim bu yazılana güldü İlginç ve komik bir anıymış
                        Bazen kendimizle dalga geçebilmeliyiz, ben bunu çok yaparım Eyvallah kardeşim yüzünü güldürdüyse mutlu olurum ben de.
                        ........

Yorum

İşleniyor...
                        X