Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobi hayatımı mahvediyoo

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyal fobi hayatımı mahvediyoo

mrb arkadaşlar uzun zamandır sf ile mücadele ediyorum yaklaşık 7 senedir ama sürekli geriye gidiyorum
    ilk olarak citoles kullanmıştım sonra secita misol citol efexor esram selectra prozac bunların yanında puspon atarax validol kullandım işe yaramadı doktor değiştirdim anafranil ve stilizan ve serex verdi oda bi işe yaramadı aklıma gelen ilaçlar bunlar daha fazlasını kullandım kaç çeşit ilaç değiştirdim kaç defa doktor değişirdim 2 3 sene psikoterapi aldım ama daha da kötüleştim üniversite ögrencisiydim cok severek gttigim okulumu da bırakmak zorunda kaldım 3 4 kere iş deneyimim oldu o kadar heyecanlıydım ki işlerden de kovuldum en son olarak annemin zorlamasıyla özel psikiyatr a gittim lustral ve xanax verdi 2 gündür içiyorum xanax sayesinde günde 15 saat uyudum ve uyumaya devam edicem kendimi öldürme noktasına geldim lütfen bi yardım edin ne yapmalıyım hangi doktora gidiyim elim kolum bağlı bu aralar yemek yerken müzik dinlerken vs basit şeyleri yaparken bile heyecanlanıyorum kalbim sıkışıyo ellerim ayaklarım titriyo sosyal hayatım zaten 0 xanaxın işe yarayacağını sölemişlerdi kaç günde işe yarar buda yaramazsa napmalıyım yaşım daha çok genç ve istediğim basit şeyleri bile yapamıyorum hergün yaşarken ölüyorum zor durumdayım yardım edin lütfenn içilebilecek tüm ilaçları içtim farkındayım bu rahatsızlık insanın kendinde bitiyo ilaç sadece ilk adımı attırmak için var ama ilk adımı atıcak cesareti hiçbi ilaçtan alamadım sanırm alamıycamda psikiyatr diye bi bilime inanasım kalmadı hiçbi ilacı içesim kalmadı

Bilader bu durumunda sana önerebilecek çok fazla şeyim yok.Önerebileceğim şeylerin çoğunuda denemişindir.
    Yerinde olsam kendimi doğaya adarım.Giderim bir köyde ev tutarım.Kendim ekerim,kendim biçerim.Okurum,yazarım.2 tane küçük köpek(kangal) alırım,onlarla uğraşırım.Çıkarım boş araziye bağıra bağıra şarkı söylerim....Yüzlerce yapabileceğin şey var.1,2 ay derken unutur gidersin dertlerini.Huzurlu bir biçimde yaşarsın.

Bu konuda ,paylaştığım youtube kanalındaki videoları izleyebilirsin.Bak videolarda bile huzuru bulacaksın.İyi hissedeceksin.Umarım denersin:

https://www.youtube.com/user/SerdarKOfficial

Yorum

Öncelikle sakin ol. Ve bu hastalık caresi olmayan bir hastalik degil, öncelikle bunu bil. Kaygi bozuklugun da var sanirim? Gerci sf kaygi bozuklugunun bir alt türü. İlaclar biryere kadar. Hatta bazen insani daha da pasiflestirebiliyor. Gittigin psikiyatrilerde gevşeme egzersizi ögrettiler mi? Sf sanki panik ataga dönüşüyor gibi geldi bana. Bu hastalik tamamen algida olan bir hastalik. Yani üzgünüm ama çözümü sende. Çaba göstermen gerekli. Iyi yapabildigin seyler üzerine yogunlas. Gun icinde neler yapiyorsun?

Yorum

Önereceğim tek şey sokakta kabadayı bi tipe dayılanıp dayak yemen.

Yorum

gittim sorun kalp değil

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nevremya View Post
            Önereceğim tek şey sokakta kabadayı bi tipe dayılanıp dayak yemen.
            cok dayak yedim bi faydasını göremedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psikolojiöğrencisi View Post
              Öncelikle sakin ol. Ve bu hastalık caresi olmayan bir hastalik degil, öncelikle bunu bil. Kaygi bozuklugun da var sanirim? Gerci sf kaygi bozuklugunun bir alt türü. İlaclar biryere kadar. Hatta bazen insani daha da pasiflestirebiliyor. Gittigin psikiyatrilerde gevşeme egzersizi ögrettiler mi? Sf sanki panik ataga dönüşüyor gibi geldi bana. Bu hastalik tamamen algida olan bir hastalik. Yani üzgünüm ama çözümü sende. Çaba göstermen gerekli. Iyi yapabildigin seyler üzerine yogunlas. Gun icinde neler yapiyorsun?
              elimden geleni yapıyorum dışarı çıkıyorum arkadaslarımla görüşüyorum 3 4 günlükte olsa çalışıyorum sonra işten atılıyorum 23 yaşındayım kendime bakıyorum bi erkek dünyaya sadece çalışmaya gelmez isterse okur askerliğini yapar evlenir iş bulur vs suan kendime bakıyorum hiçbirini yapıcak durumda değilim o kadar heyecanlanıyorumki hoşlandığım kızla konuşamıyorum bırak hoşlandığımı iş ciddi olursa hoşlanmadığımlada konuşamıyorum -10 derece soğukta titrer gibi titriyorum bunların yanında çok mutluysamda heyecanlanıyorum oto kontrolümü kaybediyorum birisi tarafından övüldüğümde de aynı şey oluyo .farkındayım bu olay bende bitiyo ama gereken telkini kendi kendime veriyorum üzerine gidiyorum gittikçe geriye gidiyorum suan hiçbişeyi iyi yapamıyorum en basit pc de oyun oynarken bile ellerimin titremesine heyecanıma hakim olamıyorum sevdiğim şeyleri yaparkende cok heyecanlanıyorum ama olay beni aştı artık kendime hakim olamıyorum ya en saçması sevdiğim müziği dinlerken heyecan yapıyorum bununla başa çıkabilecek kapasitede değilim bu durumda olmak yerine kanser olmayı isterdim emin ol çok zor durum yaşarken ölmek dedikleri bu ve bana en çok koyan çok basit şeyleri yapamamak. ben trilyoner olmak vs şeyler istemiyorum standart birey olmak istiyorum bunu da yapamayınca ve ilerlemek yerine gerileme olunca neden hala yaşadığımı sorguluyorum aileme yük olmaktan başka bişey yapmıyorum ve beni yiyip bitirense asla evlenemeyip bi aile kuramayacağımı bilmem....

Yorum

Sen bi mucize bekiyor olabilirsin çünkü en düşük seviyeli psikolojik rahatsızlık aşağı yukarı 1.5 -2 senede tedavi edilebiliyor bu süreden öncesi imkansız o yüzden o kadar çok ilaç değiştirmene gerek yok uzman psikiyatriye git acemileri yenileri tavsiye etmem istersen önerebilirim mesleğe 30 senesini vermiş bir kişiyi psikiyatriyegit ve tamamen harfiyen dediklerini uygula kendini yeniliklere aç saydığın ilaçlardan psikiyatri değilim ama şahsi tecrübeme dayanarak anafranil uzun zaman diliminde etkili lustral senin sorunun için iyi bi seçim olabilir insanın mutluluğunu özgüvenini arttırıyor xanax ı bi tedavi ilacı olarak görmni istemem xanax çok sıkıştığın durumlarda sana kurtarıcı olarak yetişir bağımlısı olma çok geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin duaları eksik etme

Yorum

Orjinal yazı sahibi: umt123 View Post
                  Sen bi mucize bekiyor olabilirsin çünkü en düşük seviyeli psikolojik rahatsızlık aşağı yukarı 1.5 -2 senede tedavi edilebiliyor bu süreden öncesi imkansız o yüzden o kadar çok ilaç değiştirmene gerek yok uzman psikiyatriye git acemileri yenileri tavsiye etmem istersen önerebilirim mesleğe 30 senesini vermiş bir kişiyi psikiyatriyegit ve tamamen harfiyen dediklerini uygula kendini yeniliklere aç saydığın ilaçlardan psikiyatri değilim ama şahsi tecrübeme dayanarak anafranil uzun zaman diliminde etkili lustral senin sorunun için iyi bi seçim olabilir insanın mutluluğunu özgüvenini arttırıyor xanax ı bi tedavi ilacı olarak görmni istemem xanax çok sıkıştığın durumlarda sana kurtarıcı olarak yetişir bağımlısı olma çok geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin duaları eksik etme

xanax kurtarıcı derken anlık rahatlatıcı mı tam olarak ne etkisi var bu ilacın ?

Yorum

Xanax ağır gelmiş olabilir.doktoruna günde 15 saat uyuduğunu söylersen belki değiştirir.Babaannem xanax kullanıyordu.Ondada uyku yapıyordu.Eğer gitme olanağın varsa prof.dr Nesrin Dilbazı önerebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HANS View Post
                      Xanax ağır gelmiş olabilir.doktoruna günde 15 saat uyuduğunu söylersen belki değiştirir.Babaannem xanax kullanıyordu.Ondada uyku yapıyordu.Eğer gitme olanağın varsa prof.dr Nesrin Dilbazı önerebilirim.
                      xanax ilk 2 3 gün uyuttu ama sorasında normalde döndü doktor xanaxı heyecanını alır dedi rahatlarsın dedi ama hiç rahatlayamadım peki kaç günde etki eder bi fikrin varmı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ldnzz View Post
                        xanax ilk 2 3 gün uyuttu ama sorasında normalde döndü doktor xanaxı heyecanını alır dedi rahatlarsın dedi ama hiç rahatlayamadım peki kaç günde etki eder bi fikrin varmı?
                        bence rahatlatıcı etkisini şimdiye göstermesi lazımdı,daha önce bende nervium kullandım bi süre,bu tür ilaçların uzun süreli kullanımda bağımlılık yaratma riski var zaten.Doktorunla bi konuş belki dozunu değiştirir veya ilacı değiştirir.

Yorum

bence rahatlatıcı etkisini şimdiye göstermesi lazımdı,daha önce bende nervium kullandım bi süre,bu tür ilaçların uzun süreli kullanımda bağımlılık yaratma riski var zaten.Doktorunla bi konuş belki dozunu değiştirir veya ilacı değiştirir.
                          peki nervium u ne için kullanmıştın işe yaramışmıydı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ldnzz View Post
                            peki nervium u ne için kullanmıştın işe yaramışmıydı ?
                            rahatlatıcı ve uyku verici etkisinden dolayı 2 hafta kadar düşük dozda kullandım.

Yorum

rahatlatıcı ve uyku verici etkisinden dolayı 2 hafta kadar düşük dozda kullandım.
                              pki rahatlatmış mıydı seni ne gibi sorunların vardı

Yorum

İşleniyor...
                              X