Duyuru

Collapse
No announcement yet.

suçluluk hissediyor musunuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• suçluluk hissediyor musunuz?

mesela bi iş yaparken ya da sosyal ortamlarda heyecan gerektirecek bisey yokken birden ani seklde sf nöbetiniz tutupda terleme kızarma kekeleme titreme nöbetlerine girdiğiniz zaman herhangi bi suçlanma hisediyomusunuz? şu işi şöyle yaptım şu kişiyi kirdim Allah bnun cezasının benden böyle çıkartıyor diyormusunuz ? yada sucluluk hissetmenizi gerektirecek bi iş yaptıgınızda bunun acısı bana sf nöbetleri olacak dönecek diyormusunuz? sahsen bnm aklıma bu nöbetler acaba naptım da Allah beni böyle cezalandırıyo diyorum :S

sf den dolayı kendini ifade edememek, aptallaşmak, acaba çok mu rezil oldum düşüncesi, ardından suçluluk duygusunu getiriyor, evet. bende öyle oluyor yani

Yorum

hissetmiyorum allah rızası için hiç bişeye takılmayın kıscacık ömrünüzü yasayın yaaaaaa bende aptalım sarhosum deliyim ama benım ve bu benım hayatımmmmmm
      İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
      hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
      anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

eskiden hissediyordum şimdi daha iyiyim

Yorum

Sucluluk duygusunu cogunlukla gecmisimden dolayi hissediyorum.. belki soyle yapsaydim daha farkli olurdu dedigim cok nokta var..
          Ama bu dusuncelerle sadece kendimize zarar veriyoruz..

Yorum

Yaptığım işlerin sorumluluklarını ve vebalini kabulleniyorum. Kusursuz hatalarım oluyor elbet...! Sonuçlarında ders çıkartıp yenilememeye özen gösteriyorum. Suçluluktan ziyade asıl yapmam gereken işleri zamanında yapmayıp ıvır zıvır işlerle vakit geçirdiğimde kendime kızdığım oluyor. Bazen bilerek yükümlülüklerimden uzaklaşıyorum hatta kaçmak için bahane yaratıyorum. Bu anları düşünüp neden diye sorguladığımda aslında bu karışıklık yeni bir oluşum ya da bitiş anları.. Benim için bu böyle yani..!
            ........

Yorum

insanı yok eden suçluluk duygusudur zaten

Yorum

herseyımden pişmanım herseyımle hatalıyım..

Yorum

Bir hata yaptığım zaman üzerimde suçluluk gitmediği zaman olmuştu.Onun dışında böyle düşünmüyorum.Senin bunları düşünmen sosyal fobiyle alakası olabilir.Allah yardımcın olsun.

Yorum

duygusuna değer bir işse duyarım. değilse, yoktur.

imla

Yorum

Kimse mukemmel degildir . Yaptigin hatalardan derd cikarmaya bak , tekrarlama . İlkinde hata olur ama ikincisi aptalliktir diye bakiyorum ben olaya . Kendim icin de ayni seyi soyleyebilirim. Tekrarliyorsan da bu sonucu goze almissin demektir

Yorum

sf yi mf yi bilmem ama zaman zaman bazı hatalarımdan dolayı evet pişmalık duyarım ama bunları tekrarlamamak için dikkat ederim insanız sonuçta hepimiz hatasız kul olmaz o yüzden bende felsefe budur ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                          sf yi mf yi bilmem ama zaman zaman bazı hatalarımdan dolayı evet pişmalık duyarım ama bunları tekrarlamamak için dikkat ederim insanız sonuçta hepimiz hatasız kul olmaz o yüzden bende felsefe budur ...
                          Biliyor musun,senin bunu yazacağını tahmin ettim Doğru söyledin,hatasız kul olmaz!

Yorum

ben criminalım , sen criminalsın , o criminal, biz criminalız, siz criminalsınız, onlar criminal..

Yorum

Mantıklı düşün, rahat ol. Bizler inançlı insanlarız. Dünyada, hataların bedeli peşin ödenmez. Eğer peşin ödenseydi; tüm iğrenç insanlar anında cezalandırılırdı. Kendini suçlama ve SF nöbetlerini, yanlışlarınla bağdaştırma. En rezil insan kolay bir hayat yaşayabiliyorken, en masum insan dramatik bir hayat yaşayabilir.
                              Orjinal yazı sahibi: yasamak_guzeldir View Post
                              mesela bi iş yaparken ya da sosyal ortamlarda heyecan gerektirecek bisey yokken birden ani seklde sf nöbetiniz tutupda terleme kızarma kekeleme titreme nöbetlerine girdiğiniz zaman herhangi bi suçlanma hisediyomusunuz? şu işi şöyle yaptım şu kişiyi kirdim Allah bnun cezasının benden böyle çıkartıyor diyormusunuz ? yada sucluluk hissetmenizi gerektirecek bi iş yaptıgınızda bunun acısı bana sf nöbetleri olacak dönecek diyormusunuz? sahsen bnm aklıma bu nöbetler acaba naptım da Allah beni böyle cezalandırıyo diyorum :S

Yorum

İşleniyor...
                              X