Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yaşlanmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

OOo 23 hem de ilaç gibi, şurup gibi, gençlik iksiri gibi bir yaştasın maşallah. 8 yaşında bir çocuğa göre yaşlısın. 50 yaşında birine göre gençsin. Demek ki yaşlanarak yaşayabiliyorsun. Yaşlanmak bilgeliktir, tecrübe, olgunluk, idraktir. Çok özel bir anlamı vardır. Gençlik sadece enerji ve taze görünümden ibarettir. Yaşlanmayı sevmeyenler, bedeniyle para kazanan, bomboş insanlardır. Yaşlandıkça sevmelisin kendini. Bundan kaçamazsın. Milyarlarca insan sıfır kilometre doğdu ve şimdi toprak altında ufalandılar.
    Orjinal yazı sahibi: mndrbb View Post
    Bu tam bir fobi değil ama seneler sonra daha da ilerleyecek gibi. Ben yaşlanmaktan korkuyorum arkadaşlar hem de yaşım 23 Var mı böyle hisseden??

Yorum

yaşlanmak doğanın kanunudur.doğal haline bırak bence.ve korkularının üzerine git bir gün yaşlanacağını ve öleceğini kafana kazı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
        Abi 23 yaşında bu durumdan korkuyorsan için geçmiş zaten Hayat bence 35 ten sonra başlıyor. Hayatın anlamını o yaşlarda idrak edip daha sağlam kararlar alacağıma inanıyorum. Yaşlanmaktan değil boşa yaşamaktan korkarım ben..!
        Armut gibi bekleye bekleye olgunlaşmaya karşıyım .

Daha çok isteyen birisiyim ve 24 yaşında nasıl bir yapıya büründüğümü tahmin edemezsiniz. Çevrenizdeki ummadık taşım ama iyi ki saygılıyım .

İnsanların gerçek gerçeklik nedir sorularına cevap üretebiliyorum . Filozların asırlar boyu uğraştığı sorular bunlar . Kendi ırkımı , doğayı ve evreni çok iyi tanıyorum. Evreni pek iyi tanıyamıyorum ama 24 yaşında , kafamda öyle de çok soru işareti yok . Saçların çok güzel ayrıca benim de saçlarım uzundu bir zamanlar ve küpelerimde vardı

Doğallığa döndüm ben . Egonu sıfır limite indirebilmen için tamamen kendi özün olman gerekir . Egon sıfıra indiğinde artık durumları daha doğru ve net değerlendirebildiğini fark edeceksin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Setra44 View Post
          Armut gibi bekleye bekleye olgunlaşmaya karşıyım .

Daha çok isteyen birisiyim ve 24 yaşında nasıl bir yapıya büründüğümü tahmin edemezsiniz. Çevrenizdeki ummadık taşım ama iyi ki saygılıyım .

İnsanların gerçek gerçeklik nedir sorularına cevap üretebiliyorum . Filozların asırlar boyu uğraştığı sorular bunlar . Kendi ırkımı , doğayı ve evreni çok iyi tanıyorum. Evreni pek iyi tanıyamıyorum ama 24 yaşında , kafamda öyle de çok soru işareti yok . Saçların çok güzel ayrıca benim de saçlarım uzundu bir zamanlar ve küpelerimde vardı

Doğallığa döndüm ben . Egonu sıfır limite indirebilmen için tamamen kendi özün olman gerekir . Egon sıfıra indiğinde artık durumları daha doğru ve net değerlendirebildiğini fark edeceksin.
          zaman sadece armutları olgunlaştırırmış.olgunlaşabilmek marifet...egonu nasıl sıfıra indireceksin ,bundan kastın nedir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
            Sen ne yazdıysan herkes yazdığın şeyi anlıyor sende bunu anla Anlattığın kadar anlaşılırsın bu böyledir..! Soruna gelirsek bu duruma ve olaya göre değişir.. Bir futbol maçında 15 yaşındaki çocuğun verdiği tepkiyi verip futursuzca sevinebilirim. İş sorunlara ya da sorumluluklara gelince gereken olgun duruşa sahip olmaya çalışırım. İçimdeki çocuk ölmez, gözlerimin ferini söndürmem ama bazen yılgınlıklar olur. Onları da zamanı gelince atlatır yola devam derim.

Güzel şeyler yazmışsın aferin takdir ettim...

Ben 22 yaşındayım ve elimde olsa hep 22 olmak isterim ama mümkün mü HAYIR..

Bari bu günlerimizi güzel geçirsek iş - ev koşuşturmaca , çok dertliyim çok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hector34 View Post
              zaman sadece armutları olgunlaştırırmış.olgunlaşabilmek marifet...egonu nasıl sıfıra indireceksin ,bundan kastın nedir?
              Einstein , demiş ki : '' Ne kadar az bilgi , o kadar Ego

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Setra44 View Post
                Einstein , demiş ki : '' Ne kadar az bilgi , o kadar Ego
                bilgisi çok fazla olup da egosu şişik olanlar da var hacı..bilgiyle alakalı değil pek bu..

Yorum

İşleniyor...
                X