Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yaşlanmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• mndrbb
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    4 yaşında bir çocuğa göre o kadar yaşlısın ki, amcası yada teyzesi yaşındasın. Durduramazsın, kendinden yaşlılarla teselli bulabilirsin ama üstündekilerin sayısı hep azalırken, altındakilerin sayısı hep artacak. Ölümlü olduğunu bilen birinin yaşlanmaktan korkmasını kişisel bir zayıflık olarak görürüm.
    Ben de insanların ölümlü olduğunu bile bile hiç yaşlanmayacak, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamalarını kendilerini kandırmaları, zayıflık olarak görüyorum.

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    4 yaşında bir çocuğa göre o kadar yaşlısın ki, amcası yada teyzesi yaşındasın. Durduramazsın, kendinden yaşlılarla teselli bulabilirsin ama üstündekilerin sayısı hep azalırken, altındakilerin sayısı hep artacak. Ölümlü olduğunu bilen birinin yaşlanmaktan korkmasını kişisel bir zayıflık olarak görürüm.
    Orjinal yazı sahibi: mndrbb View Post
    Bu tam bir fobi değil ama seneler sonra daha da ilerleyecek gibi. Ben yaşlanmaktan korkuyorum arkadaşlar hem de yaşım 23 Var mı böyle hisseden??

Leave a comment:

• MoRbİd
    replied
    İşte dediğimi yanlış anlamışsın. Diyosun ya boşa yaşamaktan korkarım diye. 35ine gelip arkana baktığında dolu da olsa boş ta olsa 35sin artık. Ne yaparsam yapayım 12 sene geçecek zaten. Dolu olmuş boş olmuş ne farkeder benim gençliğim olmadıkça Sen o yaşlarda gelecek planlamaktan bahsediyosun. Esas genç anı yaşar. Sorumluluklar yaşlandırıyor ne yazık ki böyle 20sinde iken 35inden sonrasını gözlüyor insan
    Abi yanlış anlaşılacak kadar derin değil değil yazdığın. Aynı yaştayız ve gençliğin doruk noktasında yaşlacağım diye kaygı taşımam ben..! Her yaşın kendine göre sorumluluğu ve güzelliği var zaten. Sen içinde bulunduğun dönemi yaşayamazsan gelecek seni sadece kaygılandırır..! Benim için yaşlılık elden ayaktan düşüp hayattan umudu kesmektir. Ben 20 yaşında ne miskin adam tanırım buna karşılık 45 inde çakı gibi olan..! Yaş kimlikte yazar beyinde yaşanır anlayacağın...!
    Last edited by MoRbİd; 28-04-2014, 08:19 AM.

Leave a comment:

• mndrbb
    replied
    Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
    Abi 23 yaşında bu durumdan korkuyorsan için geçmiş zaten Hayat bence 35 ten sonra başlıyor. Hayatın anlamını o yaşlarda idrak edip daha sağlam kararlar alacağıma inanıyorum. Yaşlanmaktan değil boşa yaşamaktan korkarım ben..!
    İşte dediğimi yanlış anlamışsın. Diyosun ya boşa yaşamaktan korkarım diye. 35ine gelip arkana baktığında dolu da olsa boş ta olsa 35sin artık. Ne yaparsam yapayım 12 sene geçecek zaten. Dolu olmuş boş olmuş ne farkeder benim gençliğim olmadıkça Sen o yaşlarda gelecek planlamaktan bahsediyosun. Esas genç anı yaşar. Sorumluluklar yaşlandırıyor ne yazık ki böyle 20sinde iken 35inden sonrasını gözlüyor insan

Leave a comment:

• MoRbİd
    replied
    Bu tam bir fobi değil ama seneler sonra daha da ilerleyecek gibi. Ben yaşlanmaktan korkuyorum arkadaşlar hem de yaşım 23 Var mı böyle hisseden??
    Abi 23 yaşında bu durumdan korkuyorsan için geçmiş zaten Hayat bence 35 ten sonra başlıyor. Hayatın anlamını o yaşlarda idrak edip daha sağlam kararlar alacağıma inanıyorum. Yaşlanmaktan değil boşa yaşamaktan korkarım ben..!

Leave a comment:

• mndrbb
    replied
    Sanırım ikisi de. Özellikle bedenen yaşlanma fikri beni endişelendiriyor. Hem bi de büyüdükçe sorumluluklar artıyor. İnsan eskisi kadar pervasız olamıyor. O aptal cesareti dediğimiz melaike uçup gidiyor sanki

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Bedenen mi yoksa zaman kavramı olarakmı yaşlanmaktan bahsediyoruz ?

Leave a comment:

İşleniyor...
X