Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstediğim gibi biri olamıyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İstediğim gibi biri olamıyorum.

ıMeraba öncelikle 18 yaşındayım. 2 sene önce okulda kaldım ve acıköğretime gidiyorum . 2 sene boyunca arkadaşlarımla iliskimi kesip , zamanım oyunlarda pc tv vererek bomboş geçirmişim . 2 yıl sosyal hayat 0 olunca Düzgün konusma becerimi , Kelimeleri unutma , nasıl davrancağımı ve korkak biri haline geldim . Bunları asmak icin sık sık sosyalleşmeliyim biliyorum ama doğru düzgün ilişki sohbet edemiyorum insanlarla konusmak icin kendimi zorluyorum ama malesef bos düzgün iletişim kuramıyorum . Bu yönlerimi geliştirmek , düzgün konusan biri olmak icin ne yapmalıyım . Tecrübelerinize güveniyorum

Abi ilk önce hayattaki hedeflerini belirle. İş ya da okul.. Bir amacın olsun. Başardıkça önün açılır dik durursun ve insanlar o zaman büyük gelmez gözüne.. Kendine acıyıp küçük görmeyi kesersen önemsenirsin. Bu böyle zincir gibi gider ilerler yoksa geri sardırırsın.
    ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
      Abi ilk önce hayattaki hedeflerini belirle. İş ya da okul.. Bir amacın olsun. Başardıkça önün açılır dik durursun ve insanlar o zaman büyük gelmez gözüne.. Kendine acıyıp küçük görmeyi kesersen önemsenirsin. Bu böyle zincir gibi gider ilerler yoksa geri sardırırsın.
      tamamen katılıyorum sana morbid ama searos bu sıkıntı bende de var 10 aydır citol kullanıyorum buna benzer durumlar için biraz düzeldim ama sadece biraz o yüzden çok övülen bi ilaç olan paxile geçmeyi düşünüyorum tabi doktora soracağım önce...

Yorum

Bende bu durumdan şikayetçiyim. Çok yapmacık oluyorum konuşurken ne konuşacağımı bilmiyorum. Mimik desen hiç yok. El hareketleriylede hiç aram yok. karşımızda birisi varmış gibi kendimizle konuşmamız gerekiyor,kitap okumak gerekiyor. Ama ben kitap okuyorum hiç bir cümleyi aklımda tutamıyorum ki nasıl olcak bu halimiz

Yorum

Tehlikeli yoldasın. Kendini dışarıya kapatmak için uzun bir süre 2 yıl. Acilen bu yoldan dönmelisin. Fazla idealist olmaya gerek yok. Tek takılsan, konuşmasan bile her gün en az 2-3 saatini ev dışında geçirmelisin.
          Orjinal yazı sahibi: Searos View Post
          ıMeraba öncelikle 18 yaşındayım. 2 sene önce okulda kaldım ve acıköğretime gidiyorum . 2 sene boyunca arkadaşlarımla iliskimi kesip , zamanım oyunlarda pc tv vererek bomboş geçirmişim . 2 yıl sosyal hayat 0 olunca Düzgün konusma becerimi , Kelimeleri unutma , nasıl davrancağımı ve korkak biri haline geldim . Bunları asmak icin sık sık sosyalleşmeliyim biliyorum ama doğru düzgün ilişki sohbet edemiyorum insanlarla konusmak icin kendimi zorluyorum ama malesef bos düzgün iletişim kuramıyorum . Bu yönlerimi geliştirmek , düzgün konusan biri olmak icin ne yapmalıyım . Tecrübelerinize güveniyorum

Yorum

İşleniyor...
          X