Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobili olduğuna inandıramamak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyal fobili olduğuna inandıramamak

merhaba arkadaşlar. benim de böyle bir problemim var işte. sosyal fobiliyim. ben insanların içinde sf atakları geçirirken insanlar bunu çok farklı algılıyorlar. havalı, kibirli, mesafeli, herkese tepeden bakan biriymişim gibi algılıyorlar. ben kibirimden kimseyle samimiyet kuramıyorum onlara göre. hiçbirşeyi umursamadığımı zannediyorlar. zar zor iki kelime bişey söylesem, ukalasın deyip tavır alıyorlar. neyimi ukala buluyorlar anlamıyorum, doğru düzgün cümle bile kuramıyorum oysa.
    kendimi biraz daha yakın hissettiğim kişilere sf li olduğumdan bahsettiğimde ise alay konusu oluyorum. sf kendi uydurduğum birşeymiş, bende sf filan yokmuş, sorumluluktan kaçmak için kendime hastalık uyduruyormuşum... çocukça bişeymiş...felan. yaşamayan birinin anlaması mümkün değil demek ki.
    hayatımda bir kere psikoloğa gittim, birinin tavsiyesiyle. görüşmenin daha 2. dakikasında o da aynısını söyledi. sf li değilsin sen, özgüvenin çok yüksek, niye geldin ki buraya diye zırvaladı durdu. psikologlara güvenim de kalmadı böylece.

Seni yanlış anliyorlarsa bu onların hatası

Yorum

Aynı sorun bende de var kimse inanmıyor anlamıyor vs. . .

Yorum

Aklıma başka bi ihtimal geliyor ama, öncesinde bi soru sormama izin ver;

Farzı misal, arkadaş grubuyla bi buluşmada arkadaşlarından biri yanında çok güzel bi kız getirdi, çocukluk arkadaşıymış ve sizlerle tanıştırmak istemiş. Kız seninle konuşmak istiyor, bu durumda kızla konuşabilir misin?

Yorum

anlamadım neden kız benimle konuşmak istesin
          şöyle ki; arkadaş grubum yok, farzedemiyorum öyle bir durumu. muhtemelen konuşamam.

Yorum

hayır çok ağırıma gidiyor, ben kendimle sürekli mücadele içindeyken, durumumu da iyi-kötü anlatmaya çalışırken; "sorumsuzluğundan böyle hastalıklar uyduruyorsun, çocuk musun sen" demeleri.
            hep cahil cühelayla mı muhatap olmak zorundayım acaba? anlaşılmamak çok kötü. kabul edilmemek berbat

Yorum

sosyal fobi veya iletişimde sıkıntı olunca insanlar yanlış anlayabiliyor. bence bu senin suçun olamaz, sonuçta bu da bir hastalık. sen dikkat etmeye çalış olmuyorsa sorumlu sen değilsin.
              ego sum qui sum ...

Yorum

sen sürekli kendinle mucadele ederken insanların içine çıktıgında seninle ilgili hiç birşey bilmediklerinin farkına var önce

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pinarelf View Post
                  anlamadım neden kız benimle konuşmak istesin
                  şöyle ki; arkadaş grubum yok, farzedemiyorum öyle bir durumu. muhtemelen konuşamam.
                  Sonuçta senin sf li olmadığına inanan insanlar olduğundan bahsettin, bunun üzerinden bir örnek verdim bende.

Herneyse örnek önemli değil burda, eğer terapist sana sf yok dediyse bi bildiği vardır diye düşünüyorum ve bu yüzden sana demin ki soruyu sordum. Eğer arkadaş grubun yoksa ve bu durumda o olayı farzedemiyorsan, örneği şöyle değiştirelim. Yine bir kız, sana yaklaştı ve sana; "blablabla adresini arıyorum, nerede olduğunu biliyormusunuz" dedi. ve sende kızın sorduğu yeri biliyorsun. Ne yaparsın bu durumda? Kıza yolu tarif mi edersin yoksa sessizce uzaklaşırmısın?

Yorum

bu sorularla nereye varmaya çalıştığını anlamadım vallaha. tarif ederim. ee?

Yorum

Tarif edebiliyorsan, yabancı biriyle konuşabiliyorsun demektir. Ve benim bildiğim SF'li biri yabancı biriyle konuşamaz.

Belki introvert'sindir.

Yorum

ilk defa duydum onu ben. olabilir, neden olmasın. araştıracağım bunu. teşekkür ettim Keep Your Distance

yabancılarla konuşabiliyorum ama muhabbeti ilerletemeyenlerdenim. samimiyet kuramıyorum.

Yorum

psikologlar senin bazı şeyleri reddedeceğini farkedince özgüven diyerek seni uzaklaştırmış aslında narsistsin sen ve bu tür hastalar zordur çoğu dr istemez...
                          Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

ptalagoyist...phtolag...phatalogyst, seni ciddiye alıp cevap vermeli miyim bilmiyorum. narsist nedir peki? biliyor musun, bi fikrin var mı? bikaç cümleden narsist olunduğu teşhisini koyabiliyorsan sende bulunmaz bir yetenek var demektir.
                            eyvallah
                            Last edited by pinarelf; 02-06-2014, 10:21 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pinarelf View Post
                              ptalagoyist...phtolag...phatalogyst, seni ciddiye alıp cevap vermeli miyim bilmiyorum. narsist nedir peki? biliyor musun, bi fikrin var mı? bikaç cümleden narsist olunduğu teşhisini koyabiliyorsan sende bulunmaz bir yetenek var demektir.
                              eyvallah
                              siz bilirsiniz ciddiye almayabilirsiniz.. sadece şunu söylemek isterim bu yazı üslübunuz bile kafi anlamaya bulunmaz bir yeteneğe gerek yok..
                              Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

İşleniyor...
                              X