Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ailenin yaratmış olduğu aşşağılık komplex hissi..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ailenin yaratmış olduğu aşşağılık komplex hissi..

Efet sosyalfobi, eziklik kendine güvensizlik gibi birçok şeyin bende oluşmasını sağlamış, beni bu şekilde yüklemiş yıllarca ailemden nefret ediyorum.. yarattıkları aşşağılık komplexi özellikle diğer bilumum özelliklerimden banada daa çok zarar veriyo. gözüm hiçbişey görmüyo böle anlarda. kendime lanetler yağdırıyorum. belkide bunda ailenin sorunlu çocuğu olmam da etkilidir. konu şu baba karekterinin elinde birgün zeka oyuncağıyla çıkıp gelivermesi üzerine kurulu. Ve her zmanki gerizaklı kuş beyinli ben odaklanamadığım için çözemiyorum o oyuncağı.. kardeşim 2 dk da çözüveriyo..ve gelsin gülmeler, zaten bu ailede bi tane zeki çocuk varlar (2 çocuğuz bu arada), ezmeler, gülmeler, ezmeler, gülmeler.. topundan nefret ettiğim dakikalar.. yerin dibine girdiğim dakikalar.. gözlerimde yaşaran ve zor tutuğum sinir olduğum göz yaşları… lanet olsun… acaba bir gün defolup gidebilcekmiyim çok uzaklara.. asiye nasıl kurtulur?... pc: efet 24 yaşına basmış hala hiç bir şeyini dizginleyemen ben!

geçmiş olsun tek suçlu ailen değil bunuda unutma...

Yorum

ailenin farklı çocuğu normlara uymayınca yaşanıyor lakin herkesin ayrı bir yeteneği tarz ı vardır ortaya çıkmamış olabilir sf sahibi biri olarak hiç kimse kendi hakkımda kesin bir yargıya varamaz sorunlu bir çok insan çok başarılı işler yapmışlardır bu hayatta sen kendine bir yol seç eleştrilere aldırma

Yorum

Ailenin de zamanında benzer şeyler yaşamış olma ihtimali var ama birilerinin sana olumsuz sözler etmesi seni olumsuz yapmaz.

Zeka oyuncağını çözememek insanı gerizekalı yapmaz.

Burada derdini anlatabildiğine göre zeka geriliğin yok.

Kendine güveninin gelmesi zaman alacak ama bu süre içinde ailenden ayrı olmanda fayda var. Bilmiyorum imkanların buna elverişli mi?

Yorum

evet kesinlikle işportacıların sattığı o zeka oyunlarını çözememek insanı gerizekalı yapmaz, hele de günümüz "çoklu zeka kuramı" olayını hesaba katarsak

o işportacılar yapıyo o oyunları, müşterilerine göstermek için. desene sokaklar einstein kaynıyo
          just a smile

Yorum

bence kendinize haksızlık ediyorsunuz.evet bazen bende işe yaramaz hissettim kendimi neden etrafımdaki övülen insanlar gibi olamadım.bu durum en sinirimi bozan şeydi.onları kıskanmak değildi bendeki sadece insanların etkisiyle düşünüyordum ama ben ben olduğum için sevilmeliyim ve taktir edilmeliyim değil mi?hepimiz öyle.birbirimize benzememiz mümkün değil hepimizin farklı yetenekleri ve güzellikleri var.etrafımızdaki insanlar bunu farketmemiş olabilirler.hiç önemli değil onlar zaten kendilerine bir kalıp belirlerler ve öyle olmamızı beklerler.insanların ne düşündüğü dğil sizin ne düşündüğünüz ve hissettiğiniz önemli olan.muhakkak sizinde başarılı olduğunuz ve taktir edildiğiniz yönler çıkar.herşey yürekte ve insan olmakta bitiyor...

Yorum

aile zaten büyük bir etken onu kabul ediyorum.okul da cabası hele ilkokul öğretmenim var ya onun çok büyük etkisi olmuştur.insanlara çok fedakarlık yaptım kendimden önce insaları düşündüm.bu da benim öz güvenimin olmamasına sebep oldu.kendim için birşeyler yapıp şeytanın bacağını kırsam sorun kalmayacak

Yorum

efet bizi ailemiz büyüttü, yetiştirdi(!) diee geri kalan hayatımızıda onlarla geçirmek zorunda değliz. bence doğru olan bu. herkes birgün kendi yoluna gitmeli bence. olan olmuş biten bitmiş. en azından bundan sonrasını kurtarmak mümkün.. ve çocuklarına aynı şeyleri yapmamak..

Yorum

Bunu öğrenmen güzel, şimdi sıra icraata geçirmekte

Yorum

benzer durum benim başımada geldi oyuncaktan sebep olmasada =) ..
                    ve şuda vardı bak şunn çocuğuna o hiç böylemi dendiğinde .. koptu zaten herşey aramızdaki ailemle.. öyle bi noktaya geldimki ya hiçim ya suçum utanç kaynağıyım bu benim evet .. 15 yaşımdayım.. ve yaşıtlarımın hiçbişei takmayıp yola devam ettikleri yerde ben takılmış durumdayım sorun bendim ve kendimi ortadan kaldırıcaktım hap içtim intaar ettim edemedim ama 19 tane hapı yuttum da aradan 4 saat geçti ve babam anladı hastane falan .. :S psikiyatriye devamda ailmde düzeldii dee benn ?? bu sorun asla çözülemiyecek bence sorun bende değil çünkü =)

demem oki sorun sizdde değil o ailenizde bence o oyuncak yznden problemli olan arkadasm ..
                    ifadem sizce yanlışta olabilr tabii bu sadece bence
                    sırtımdaki yaralarda bedenim birde sen vur dostum =) hediyem olsun nee olsa kefene sarılı cesedim çıkar en ön planda ve elimde kalabalık bir dost listesi yalnızlık tepelerinde anladım boşa geçti seneler adlarını bile unuttu

Yorum

benzer durum benim başımada geldi oyuncaktan sebep olmasada =) ..
                      ve şuda vardı bak şunn çocuğuna o hiç böylemi dendiğinde .. koptu zaten herşey aramızdaki ailemle.. öyle bi noktaya geldimki ya hiçim ya suçum utanç kaynağıyım bu benim evet .. 15 yaşımdayım.. ve yaşıtlarımın hiçbişei takmayıp yola devam ettikleri yerde ben takılmış durumdayım sorun bendim ve kendimi ortadan kaldırıcaktım hap içtim intaar ettim edemedim ama 19 tane hapı yuttum da aradan 4 saat geçti ve babam anladı hastane falan .. :S psikiyatriye devamda ailmde düzeldii dee benn ?? bu sorun asla çözülemiyecek bence sorun bende değil çünkü =)

demem oki sorun sizdde değil o ailenizde bence o oyuncak yznden problemli olan arkadasm ..
                      ifadem sizce yanlışta olabilr tabii bu sadece bence
                      sırtımdaki yaralarda bedenim birde sen vur dostum =) hediyem olsun nee olsa kefene sarılı cesedim çıkar en ön planda ve elimde kalabalık bir dost listesi yalnızlık tepelerinde anladım boşa geçti seneler adlarını bile unuttu

Yorum

aynee öle arkadaşım sorun ailede. bı şeyleri ne yaparsan byap değiştiremiyosun. sadece geçmişte yaşadığın şeyler olarak. ama tabeki şu anda ki tavır ve sergiledğin kişilik vede asıl senn isteğini şeyleri yapmak senn elinde. öle gelmiş öle gider değil. ama iştee pratiğe ve inanca dökmek epey sıkıntılı ve güç istio...

Yorum

İşleniyor...
                        X