Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dolmuş korkumu yendim gibi birşey...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dolmuş korkumu yendim gibi birşey...

Şu konumu okuyabilirsiniz daha önceki bazı sorunlarımı görmek için:
    http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...uyurma-korkusu

Gözümde en çok büyümüş şeylerden biri olan dolmuşta ineceğim yeri söyleme korkusunu da aştım sayılır yıllar sonra arkadaşlar. Artık istediği kadar dolu olsun bir şekilde söyleyip iniyorum. Bazen söylemeden önce biraz kaygı oluyor ya da söyledikten sonra biraz panik oluyor ama bu da geçecektir zamanla en azından yıllar sonra bu adım atabilme cesaretini buldum kendimde. Siz siz olun sosyal fobiyi yenmek imkansız diyenlere aldırmayın. Bu yüzden açtım bu konuyu zaten. Sf ile ilgili belli başlı korkularınızı aşmak kesinlikle mümkün, sadece belirli bir korkunun üzerinde çalışın, hiç birşey bir anda olmuyor. Son 1 ayda rahat 20 kere söylemişimdir ineceğim yeri.

Evet şu anda mutlu değilim sfnin hala peşimi bırakmadığı bir çok konu var, ama demek ki geliştirilebiliyormuş zamanla aşmak istediğiniz kısımlarını aşabiliyormuşsunuz, bunu ilaçsız başardım. Birgün neden kafamda büyüyen başka konuları da aşamayayım ki?
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Tebrikler, SF ile ilgili diğer konularda da başarılarının devamını diliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ikiçiftlaf View Post
      Tebrikler, SF ile ilgili diğer konularda da başarılarının devamını diliyorum.
      Teşekkür ederim hocam umarım yenmek isteyen herkes istediği seviyeye gelir birgün.

Yorum

Keşke hayat yolunda yüzleşeceğin korkular, dolmuşta ineceğin yeri söylemek gibi korkular olsaydı. Söyledin ve dayak yemedin, hakir görülmedin, kimse sana gülmedi, dolmuş şöförü duydu ve seni indirmemezlik etmedi. Bu korku bitmiştir. Bence diğer kokularınla yüzleş artık. Ne afetler, ne teyzeleri ne amcalar, ne ergenler "müsait bi yerde" dedi şimdiye kadar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          Keşke hayat yolunda yüzleşeceğin korkular, dolmuşta ineceğin yeri söylemek gibi korkular olsaydı. Söyledin ve dayak yemedin, hakir görülmedin, kimse sana gülmedi, dolmuş şöförü duydu ve seni indirmemezlik etmedi. Bu korku bitmiştir. Bence diğer kokularınla yüzleş artık. Ne afetler, ne teyzeleri ne amcalar, ne ergenler "müsait bi yerde" dedi şimdiye kadar.
          Benim bile çocukken yapabildiğim birşeydi bu oysaki. Utanmak heycanlanmak aklımın ucundan bile geçmiyordu. Ama bu sf illeti başladıktan sonra neler neler yaşatıyor insana, neleri kaybediyorsun şu hayatta yıllarca. Bak şimdi tekrardan çocukluğumda yapabildiğim birşeyi yapabilmeye başladım yıllar sonra.

Yorum

korkular..hayatımızı yönetiyorlar..sevindim yenmene.darısı bizlerin başına.

Yorum

İşleniyor...
            X