Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobi sizde de 2 uçlumu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• birikiüc
    adlı üyemiz sosyal fobi sizde de 2 uçlumu? konusunu başlattı

sosyal fobi sizde de 2 uçlumu?

arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak. bende sosyal fobi teşhisi var. sizlerin burada paylaştığı şeylerin hepsini yaşadım, yaşıyorum. ama şöyle bir farklı yanım var. insanlarla bir şekilde internet aracılığıyla iletişim kurunca narsist oluyorum. güven patlaması oluyor. buluşuncada aynısı oluyor. ben çelişki yaşıyorum. yapacaklarımı görüyorum ama yapamıyorum. ve o kişiler sf olduğuma asla inanmazlar. onlar için bencil kendini beğenmiş çapkın birisiyim. şuan ki sevgilimi ben yolda görsem yolumu değiştiririm heyecandan ama internette tanıştığım için şuan onun özgüveni yanımda benden daha düşük. düşünsenize onunla buluşuyorum eve mutlu dönüyorum kral olarak uyuyorum köle olarak kalkıyorum. bu bende şizoreni,manik depresik ve sosyal fobiden oluşan bir kısır döngüdeyim. sizdede böyle bir durum var mı

• Seçkin
    replied
    Ben borderline yahut farklı bi ciddi rahatsızlık olduğunu düşünmezdim..

Bu arada aynı durumdayım ve bukalemun gibi farklı farklı karşılandığım bu ortamlara uyum sağlamam gerekior sürekli olarak..

Aslında sen ya da ben gibi insanlar iki uçlu deil..yani hastalık iki uçlu deil..sadece ekosistemde,borumuzun öttüğü yerde kendimizden emin olabilioruz ki;bu çok doğal bişi..

İnternet ortamında klavye delikanlılığı die bi tabir vardır..yabancılar buna kısaca "troll" derler (narsizm ile birleşince)..tabi burada sana ya da kendime bu yakıştırmayı yapmıorum fakat dışarıda ayrı,sanal da ayrı kişilik sergileyen milyonlarca sözde "normal" insan var demeye çalışıorum sadece..

Evet,idare edilmesi çok zor ve boktan bi durum..yalnızca "1 kişi" olmak ve heryede öle bilinmek istior insan..ama bu sadece bizim elimizde olan bişi deil malesef..

Ortalıkta bu kadar hıyar salatası varken,ne zaman iplenip ne zaman iplenmeyeceğini kestirmek çok zor..sadece tanışıp samimiyeti ilerlettiğin insanlar görebilior "asıl sen" i...

Leave a comment:

• Bülbül
    replied
    Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
    O hırslı kişilik bende de var hocam, beni çok yıpratıyor bu durum aslında. Hırs bazen iyidir ama bunun da fazlası kötü. Baksana nickimden bile belli değil mi, nickime bile yansıtıyorum bu kişiliği. Sonra sf yüzünden elde edemediğim şeyler olduğunda kendimi yeyip bitirebilirim ya da neden böyleyim diye sürekli ruh halinde çöküşler yaşarım.
    Hırslı olmak bir yere kadar iyi.Fazlası insana zarar verebiliyor maalesef.Bunun için yapman gereken çabalarını olduğu kadar yapman ama peste etmeyip,umudunuda kesmemen.
    Diğer arkadaşa gelirsek doktora göründünüz mü peki?Sorununuz borderlinede olabilir,başka sorunda ama bir doktora görünmekte fayda var.Geçmiş olsun.

Leave a comment:

• Bülbül
    replied
    Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
    O hırslı kişilik bende de var hocam, beni çok yıpratıyor bu durum aslında. Hırs bazen iyidir ama bunun da fazlası kötü. Baksana nickimden bile belli değil mi, nickime bile yansıtıyorum bu kişiliği. Sonra sf yüzünden elde edemediğim şeyler olduğunda kendimi yeyip bitirebilirim ya da neden böyleyim diye sürekli ruh halinde çöküşler yaşarım.
    Hırslı olmak bir yere kadar iyi.Fazlası insana zarar verebiliyor maalesef.Bunun için yapman gereken çabalarını olduğu kadar yapman ama peste etmeyip,umudunuda kesmemen.
    Diğer arkadaşa gelirsek doktora göründünüz mü peki?Sorununuz borderlinede olabilir,başka sorunda ama bir doktora görünmekte fayda var.Geçmiş olsun.

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    Sosyal fobi, hırslı kişiliklerle birleşince bu tablo çıkıyor. Korkak olmayı kendine yakıştıramıyorsun, kafan çalışıyor,niteliksiz değilsin, okuyor, araştırıyorsun ama bir yerinde SF yaşıyor ve buna kimseyi inandıramıyorsun. Ben de senin gibiyim sanırım, gizli SF.

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    SF ve aşalık kompleksinde şaşmaz bir kural var. Sen kendini değersiz ve yetersiz görüyorsan, emin ol herkes seni öyle görüyor. Kendini nasıl görürsen, insanlar da seni o şekilde görüyorlar.

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    Aşağılık kompleksi türü şeyler olabilir, karşıdakini üstün ya da ezik görmeyle alakalı birşeyler de olabilir, belki internette tanıştığın ve sana gelen bir insan senin gözünde biraz aşağılarda bir insan oluyor, yani sen böyle düşünmesen bile bilinçaltın böyle söylediği için onların yanında rahat oluyorsun.

Leave a comment:

• birikiüc
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    Sosyal fobi, hırslı kişiliklerle birleşince bu tablo çıkıyor. Korkak olmayı kendine yakıştıramıyorsun, kafan çalışıyor,niteliksiz değilsin, okuyor, araştırıyorsun ama bir yerinde SF yaşıyor ve buna kimseyi inandıramıyorsun. Ben de senin gibiyim sanırım, gizli SF.
    evet. sf nin tam zıttı şeyler yaşadığım zaman bile sf yaşıyorum. çelişki yaşamak çok ağır bişi. apartmanda herkesin korktuğu ama iş yerinde saygı bile duymuyorlar 4 günlük stajyer bile dalga geçiyor bazen

Leave a comment:

• birikiüc
    replied
    Orjinal yazı sahibi: valar.morghulis View Post
    borderline olabilir misin ?
    bu hastalığı hiç incelememiştim. fakat benim tanımlamalarıma çok yakın duruyor. eğer böyleyse 5 yıllık ilaç deneyimleri tekrar başlayacak.ne olacak bilmiyorum

Leave a comment:

• dreamer8
    replied

Leave a comment:

• valar.morghulis
    replied
    borderline olabilir misin ?

Leave a comment:

İşleniyor...
X