Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bizim imtihanımızda sosyal fobi mi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bizim imtihanımızda sosyal fobi mi

Bizim imtihanımızda bu galiba. Ve kolay birşey değil bana göre omur boyu sürecek bir imtihan. Bir beklentim yok benim hayattan öleceğim günü bekliyorum.

Bazen ben de senin gibi düşünüyorum, ama olumsuz ruh halindeyken. Zaten genelde olumsuz ruh halindeyim o başka mesele.

Sanki doğuştan kaybettik ve ölene kadar böyle sürecek gibi geliyor, başkaları yaşıyor hayatı biz seyirciyiz, seçilmiş ya da lanetlenmiş kişileriz. Hayatın en ufak bir amacı yok gibi geliyor çoğu zaman, ölümü bekliyoruz sadece. Ne yaşıyoruz ne ölüyüz, ikisinin arası birşeyiz.

Bu durumdan kurtulmak mümkün mü bilmiyorum ama kurtulabilenlerin oranı sflilerde %1i geçmez, azaltabilip de hayatına bakanlarsa %10 falandır. Yani çoğunluğumuz için kötü bir durum, çok zor. Yıllardır araştırırım okurum hakkında konuşurum, bir zamanlar kimseye anlatamazdım derdimi, şimdi doktorlardan uzmanlara aileme arkadaşlara akrabalara kadar herkesle açıkça paylaşıyorum ama yine de bir çözüm olamıyor hiç biri. Ne zaman sosyal olarak birşey başarsam en sonunda yine kendimi eve kapanıp dört duvar arasına kısılmış hissediyorum. Yıl içinde 2 dakkadan uzun süre muhabbet ettiğim insan sayısı 5'i geçmiyor onlar da hem cinslerim oluyor, ya da çocuk veya yaşlılar oluyor, veya zaten yıllardır tanıdığım bir akraba ya da arkadaş oluyor. Bu aciziyet hissinden nefret ediyorum ama elden birşey gelmiyor.

Hayatımız değişir mi dersen, bizim hayatımızı ancak mucizeler değiştirebilir, bir anda çok fazla zengin olmak gibi fazla para gibi şeyler. O bile çözüm olmaz ama en azından gezer yer içer dertleri düşünmez ve gelecek kaygısı yaşamayız pek.
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
      Bazen ben de senin gibi düşünüyorum, ama olumsuz ruh halindeyken. Zaten genelde olumsuz ruh halindeyim o başka mesele.

Sanki doğuştan kaybettik ve ölene kadar böyle sürecek gibi geliyor, başkaları yaşıyor hayatı biz seyirciyiz, seçilmiş ya da lanetlenmiş kişileriz. Hayatın en ufak bir amacı yok gibi geliyor çoğu zaman, ölümü bekliyoruz sadece. Ne yaşıyoruz ne ölüyüz, ikisinin arası birşeyiz.

Bu durumdan kurtulmak mümkün mü bilmiyorum ama kurtulabilenlerin oranı sflilerde %1i geçmez, azaltabilip de hayatına bakanlarsa %10 falandır. Yani çoğunluğumuz için kötü bir durum, çok zor. Yıllardır araştırırım okurum hakkında konuşurum, bir zamanlar kimseye anlatamazdım derdimi, şimdi doktorlardan uzmanlara aileme arkadaşlara akrabalara kadar herkesle açıkça paylaşıyorum ama yine de bir çözüm olamıyor hiç biri. Ne zaman sosyal olarak birşey başarsam en sonunda yine kendimi eve kapanıp dört duvar arasına kısılmış hissediyorum. Yıl içinde 2 dakkadan uzun süre muhabbet ettiğim insan sayısı 5'i geçmiyor onlar da hem cinslerim oluyor, ya da çocuk veya yaşlılar oluyor, veya zaten yıllardır tanıdığım bir akraba ya da arkadaş oluyor. Bu aciziyet hissinden nefret ediyorum ama elden birşey gelmiyor.

Hayatımız değişir mi dersen, bizim hayatımızı ancak mucizeler değiştirebilir, bir anda çok fazla zengin olmak gibi fazla para gibi şeyler. O bile çözüm olmaz ama en azından gezer yer içer dertleri düşünmez ve gelecek kaygısı yaşamayız pek.
      Evet belki bir mucize ama nerde bizde o şans

Yorum

Haklısın hüseyin. Gerçekten kolay ve tatlı lokma yok bu hayatta. Hayat, "ben koca bir imtihanım" diye bağırıyor da biz hala anlamıyoruz. Yaşayacak, sıranı savacak ve gideceksin. Yaşam, bir hazdan ziyade, bir görev ve herkes farklı bir şekilde sınanıyor. Ben de öleceğim günü bekliyorum ama hesabımdan korkuyorum. Siteye baksana yukarıda Sosyal Fobi Tedavi Merkezi diye reklam çakmış adam. Faydacılar, fırsatçılar, çıkarcılar. Hastaların bol olduğu yere tedavi reklamı koyun. Çıkar dünyası dostum. Senin derdin, başkasının rızkı oluyor.

Yorum

Hayat zor.ama pes etmek tercih meselesi.okudukça yadadikca hayati tanidukca eminim fikirlerinizi değişecek.kendim için de bu boyle.değerli değersiz yargilarimiz önemli önemsiz siralamalarimuz vs.değişecek.bakisimuz değiştikçe daha huzurlu olacagiz.

Yorum

Hayat zor belki SF de bir imtihan ama aşmak bence mümkün arkadaşlar sadece isteyin kendinize güvenmediğiniz için aşamıyorsunuz .Sosyal fobi güvensizliğin yan etkisidir.Güveni nasıl mı kazanacaksınız hayatın içine dahil oldukça, ortaya çıkın, konuşun, saçmalayın, karşınızdakilerde sizin gibi ölümlü insanlar.SAÇMALAMAK İNSAN ÖLDÜRMEZ AMA SAÇMALAMAMAK İÇİN UĞRAŞMAK BİR SÜRE SONRA SİZİ ÖLDÜRÜR.
            :RpS_thumbsup:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: modernhippi View Post
              Hayat zor belki SF de bir imtihan ama aşmak bence mümkün arkadaşlar sadece isteyin kendinize güvenmediğiniz için aşamıyorsunuz .Sosyal fobi güvensizliğin yan etkisidir.Güveni nasıl mı kazanacaksınız hayatın içine dahil oldukça, ortaya çıkın, konuşun, saçmalayın, karşınızdakilerde sizin gibi ölümlü insanlar.SAÇMALAMAK İNSAN ÖLDÜRMEZ AMA SAÇMALAMAMAK İÇİN UĞRAŞMAK BİR SÜRE SONRA SİZİ ÖLDÜRÜR.
              sacmalama ya bos bos konusmanın kime faydası olabilir ki tabi ki sacmalamayın ama çekinmeden mantıklı mantıklı fikirlerinizi söyleyin........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                sacmalama ya bos bos konusmanın kime faydası olabilir ki tabi ki sacmalamayın ama çekinmeden mantıklı mantıklı fikirlerinizi söyleyin........
                Saçmalaktan kastım SF liler birileriyle konuşursam kesin saçmalarım küçük düşerim duygusuna kapılırlar.Oysa herzamanda saçamalamayız yani korkunun üzerine gidin diyorum ben birSFli olarak bunu deniyorum.

Yorum

Madem o kadar kolay sen neden şimdiye kadar yapmadın

Yorum

üstüne gitcen en gıcık olduum laf. en büyük yalan da budur. üstüne git. adam gibi tedavi uygulayan bi dr. ve anksiyolotik. olmuyorsa da evde oturup uğraşlar edinmek yarım asır oldu, yüzüm kızarıyor kalbim hızlanıyor napabilirim. uzak durunca no problem.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
                      Madem o kadar kolay sen neden şimdiye kadar yapmadın
                      Yapmaya çalışıyorum denemeye yeni başladım ve bir gün atlatacağım kaç yıl sürerse sürsün.

Yorum

işgüzar lavuklar yeşilreçete yazmıyo ki hüseyin napsın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ömer88 View Post
                          üstüne gitcen en gıcık olduum laf. en büyük yalan da budur. üstüne git. adam gibi tedavi uygulayan bi dr. ve anksiyolotik. olmuyorsa da evde oturup uğraşlar edinmek yarım asır oldu, yüzüm kızarıyor kalbim hızlanıyor napabilirim. uzak durunca no problem.
                          Uzak durmayı ilk başta bende çok sevdim evden çıkmamaya başladım ve sonra kendimi öldürmeyi düşünmeye başladım.Sadece bir noktada ufacık bir umut yakaladım kendime dair hatta umutcuk
                          Şimdi elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
                          SF yi atlatı rmıyım atlatamaz mıyım bilemem ama denediğim sürece atlatma umudum olacak vazgeçtiğimde olmayacağını kabullenmiş olurum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ömer88 View Post
                            Aynen korktuğum şeylerden uzak durunca bende rahatım

Yorum

Uzak durmayı ilk başta bende çok sevdim evden çıkmamaya başladım ve sonra kendimi öldürmeyi düşünmeye başladım.Sadece bir noktada ufacık bir umut yakaladım kendime dair hatta umutcuk
                              Şimdi elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
                              SF yi atlatı rmıyım atlatamaz mıyım bilemem ama denediğim sürece atlatma umudum olacak vazgeçtiğimde olmayacağını kabullenmiş olurum.
                              bata çıka yüzüyorsun işte. sonra yıllar geçince yaşadıklarının ağırlığı seni olgunlaştırmış oluyor. toplum da ileriye gideceğine geriye gidiyor ve herşey çok basit görünmeye başlıyor, artık takmana gerek kalmıyor kendiliğinden halloluyor. en iyisi kendini yetiştirmek sosyal boşluk satesinde. bi şekilde motive olup üretmek.

Yorum

İşleniyor...
                              X