Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kurtarin beni, BIKTIM

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kurtarin beni, BIKTIM

merhaba, ismim hande. tam bir sosyal fobigim. uc gun sonra yaklasik 100 kisilik sinif onunde sunum yapicam universite ogrencisi olmama ragmen kendimi insanlarin onunde ifade edemiyorum. lanet olasi ders yuzunden iki haftadir dusunuyorum bu durumdan nasil kurtulacagimi. 20 yasindayim ve hala sunum yaparken sesim aglak cikiyor yuzum kipkirmizi. sonra insanlarin bi de bana sorusu var: ay noldu sana oyle anlatirken agliyosun sandik. oldum olasi hep boyle yetersizdim. yemin ediyorum kriz gecirim de anlatmim su sunumu diyorum. bugun o kadar daraldim ki dusunmekten yakin arkadaslarima anlattim ve hepsi bunun bi sunum oldugunu ilk defa yapip yapmadigimi sordular. niye kimse anlamiyor? bn de biliyorum bunun sunum oldugunu ve rezil olacagimi . kacilmiyor da illa anlatmak gerek of sanki afrikada aclik yasiyorum niye boyle seyler beni/bizi bu kadar etkiliyor? hayatimi mahveyti.yok mu bunu asabilen ya da yasayan var mi, Allah askina bi sey diyin?
    ve işte..

Orjinal yazı sahibi: vanhalsing View Post
    merhaba, ismim hande. tam bir sosyal fobigim. uc gun sonra yaklasik 100 kisilik sinif onunde sunum yapicam universite ogrencisi olmama ragmen kendimi insanlarin onunde ifade edemiyorum. lanet olasi ders yuzunden iki haftadir dusunuyorum bu durumdan nasil kurtulacagimi. 20 yasindayim ve hala sunum yaparken sesim aglak cikiyor yuzum kipkirmizi. sonra insanlarin bi de bana sorusu var: ay noldu sana oyle anlatirken agliyosun sandik. oldum olasi hep boyle yetersizdim. yemin ediyorum kriz gecirim de anlatmim su sunumu diyorum. bugun o kadar daraldim ki dusunmekten yakin arkadaslarima anlattim ve hepsi bunun bi sunum oldugunu ilk defa yapip yapmadigimi sordular. niye kimse anlamiyor? bn de biliyorum bunun sunum oldugunu ve rezil olacagimi . kacilmiyor da illa anlatmak gerek of sanki afrikada aclik yasiyorum niye boyle seyler beni/bizi bu kadar etkiliyor? hayatimi mahveyti.yok mu bunu asabilen ya da yasayan var mi, Allah askina bi sey diyin?
    İnsanlara ve sana olan bakışlarına takılma, yaptığın sunuma odaklan. Sunumu yapmadan önce evde ayna karşısında 10-15 defa pratik yaparsan kendine güvenin artar ve dediğin sorunları yaşamazsın.

Yorum

Evde ayna karşısında sunumun pratiğini yap hatta ailenide karşına alıp anlatmanı tavsiye ederim.Bende senin gibi yaşadım bunları ve bunu aşmak için pratik yaptım.Ayrıca rezil olmaktan sakın korkma.Hepimiz farkında olup olmadan rezil oluyoruz.Sen beni görsen ya da bilsen kaç tane rezil olay yaşadım ve hala yaşıyorum ama insan alışıyor.Sende alış ,korkarsan bu iş daha da zor gelir!Bunun dışında bir sunumda olsa içindeki duygularını,hislerini kimse anlayamaz.Anlatsanda değişmez.Ben kendimden biliyorum.Böyle olmanın nedeni insanlara takılman.Bu yüzden bunun rezil kısmını ya da sunumunu kötü yapacağını düşünüyorsun.Sen en güzel şekilde anlat,sanki diğerleri çok mu mükemmel anlatacak?Kimse mükemmel değil.Sen çok güzel anlatacaksın sunumu,ben böyle inanıyorum.Kendine sende öyle inan .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vanhalsing View Post
        ßende şaşırdım sanki afrikada açlık çekiyo gibi çaresiz insanlar...

Yorum

Bende hafta içinde 3 gün sonra ingilizce olarak takım sunumu yapıcam.. yani 4 kişi yapıcaz.. yaklaşık 20 kişiye yapıcam , aynı durum bendede var.. sunumda emin ol herkes heyecanlanıyor hatta ben söylüceklerimin çoğunu unutuyorum bizim sınıftata böyle bir kız var, konuşurken kıpkırmızı olup, sesi ağlamaklı çıkıyor.. bendede elim ayağım titriyor, dideral alıyorum sunumdan önce o baya rahatlatıyor bu sferde hoca sağolsun yok facial expression kullanmadıni yok göz teması kurmadın puan kırıyor.. aynı dersimi alıyoruz acaba?

Yorum

özel mesajla kendi yaşadıklarımla beraber sana faydalı olacak baya bişey yazmıştım ama özel mesajın kapalıymış.

Yorum

@indigo özel mesajı açtım benimle paylaşırsan faydalı bilgileri çok sevinirim
              2 gün diderali yarım aldım bugun de tam aldım, sınıfta bazı şeyleri denedim işe yarıyor mu diye, sunumu yapıp sesimi kaydettim ailemden de uzakta okuduğum için sunum yapcak kimsem yok ama ayna karşısında yapıcam birazdan gün geldi çattı yarın ölmem inşallah. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum sosyal fobiğin halinden sosyal fobik anlıyor cidden
              ve işte..

Yorum

Ben bugün yaptım kurtuldum sayılır sunumu yapmadan önce dideral almayı unutmuşum normal heyacanım dahada arttı aklıma gelince.. söylücekleriminde birçoğunu unuttum ama atlattık sayılır artık..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: u2222 View Post
                  Ben bugün yaptım kurtuldum sayılır sunumu yapmadan önce dideral almayı unutmuşum normal heyacanım dahada arttı aklıma gelince.. söylücekleriminde birçoğunu unuttum ama atlattık sayılır artık..
                  ben de en fazla 10 dk konuşcam onda da slaytı okucam artık. lanet ettim kaç gündür, bu arada geçmiş olsun sana
                  ve işte..

Yorum

Sunum yaptigin insanları koyun olarak düşün.

Yorum

yazdıklarımı biryere kopyalamadim kopyalamis olsaydım mesajı tekrar gönderirdim ama neler yazmıştım hatırlamiyirum

Yorum

İçki iç başka çaren yok

Yorum

İnsanlara çok değer veriyorsunuz. Acaba ne derler diye kendinizi geriyorsunuz.

Sallayın gitsin, amma abartıyorsunuz size ne gözle bakacaklarını...
                          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                          Malcolm X

Yorum

Heyecan ve aşırı kalp çarpıntısında Dideral iyi gelebilir. Ancak bunu ikiye bölün yarım yarım alın, fazlası kalbi yavaşlatabilir.

Yorum

Cidden dideral iyi gelebilir. Yalnız arkadaşın dediği gibi yarım yarım al. Fazlası çok zararlı ve fazla içmek etkiyi artırmaz zaten. Yarım dideral iyidir.

Yorum

İşleniyor...
                              X