Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobililer sevgiliniz yada eşiniz olacağını hayal ediyor musunuz.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal fobililer sevgiliniz yada eşiniz olacağını hayal ediyor musunuz.

İnsan hayal ediyor ama olmayacağını da çok iyi biliyorum. Daha normal kız arkadaşımız yokken sevgilimiz nasıl olsun. Kim uğraşsin bizimle. Kim beğensin bizim özelliklerimizi. Bazıları görücü usulü evlenirsun diyorlar. Onu bile beceremem o da bir değil mi sonuçta. Evlendim diyelim ya sonrası ne olacak. İstesemde olmayacak birşey bu. Ömür boyu yalnızlığı kabullendim

insan ilkelerinden taviz vermesse elbet er geç arkadaşlık dostluk sevgili kazanır
    ve bir süre sonra bu tür yakarışlarınından da sıyrılır kendini daha iyi tanıyıp anlayarak olması gereken bu der
    olması gereken buymuş der kendi ayrıcaklığını ahlaklılığını idrak eder

Yorum

Yani elin ayağın düzgün ise bir de;gerçekten harcanıp gittiğini düşünüosun ki bu insanı bitirio..

Ama ne olursa olsun,ölene dek yalnız kalacağımı bilsem de görücüye gitmezdim..sen de kesinlikle böle bi hataya düşmemelisin ilerde..zaten kabullendim demişsin ama o günler gelince "battı balık yan gider" şeklinde düşünebilirsin kimbilir...
      Victims...aren't we all..?

Yorum

aslında sosyal fobinin ilaçlardan çok daha etkili bir tedavisi var:
        bir spor dalı, ama hangi spor dalı: boks!
        genel spor depresyonda etkilidir ama boks sosyal fobi için en etkilisi!

Yorum

Sosyal fobi tam olarak ne arkadaşlar ?? Gerçekten deneyimsel olarak biri anlatsın bana ne oluyor da cesaretsiz olunuyor korkular ne çekingenlik durumu mu.. Bunları araştırmacı gibi değil örneklendirerek anlatın ki çözüm olsun. Kitaplardaki gibi değil.

Bu nasıl bir korkudur neyi engelliyor..
          ........

Yorum

Öyle düzgün bir tipimde yok. Mutlu olmak için gelmemişiz dünya ya belli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seçkin View Post
              Yani elin ayağın düzgün ise bir de;gerçekten harcanıp gittiğini düşünüosun ki bu insanı bitirio..

Ama ne olursa olsun,ölene dek yalnız kalacağımı bilsem de görücüye gitmezdim..sen de kesinlikle böle bi hataya düşmemelisin ilerde..zaten kabullendim demişsin ama o günler gelince "battı balık yan gider" şeklinde düşünebilirsin kimbilir...
              Öyle düzgün bir tipimde yok. Mutlu olmak için gelmemişiz dünya ya belli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Taz
                Onlar kim? Cidden soruyorum seni beğenmeyecek olan kişiler veya uğraşacak olanlar kimler, ne iş yaparlar? Bizim bilmediğimiz süpergüçleri mi var? Ya da insanüstü varlıklar mı bunlar? Biraz bencil ve narsist olun arkadaşlar, kendinizi bu kadar değersiz görmeyin. İlk önce sen kendi değerini bileceksin sonra karşı taraftan değerini anlamasını bekleyeceksin, yoksa olmaz bu işler.

Kendi değerimi biliyorum da söylüyorum

Yorum

Hüseyin hangi alanda başarılısin hüseyin denilince milletin aklına ne gelir? Özgüven sorunu için bir tür yetenek birşey lazım. Birde geçmişinde aile yapinda otoriter bir baba veya sürekli aşağılayan biri oldu mu beceriksizsin diyen dalga geçilen bir durum oldu mu?
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                    Sosyal fobi tam olarak ne arkadaşlar ?? Gerçekten deneyimsel olarak biri anlatsın bana ne oluyor da cesaretsiz olunuyor korkular ne çekingenlik durumu mu.. Bunları araştırmacı gibi değil örneklendirerek anlatın ki çözüm olsun. Kitaplardaki gibi değil.

Bu nasıl bir korkudur neyi engelliyor..

Mesela dışarı çıkıyorsun acaba biri bana bakıyor mu diye düşünüp duruyorsun. Yemek yerken biri bana bakıyor mu diye düşünüyorsun. Biriyle konuşmak istiyorsun ama benim hakkımda ne düşünür diyorsun yada o anda beynin duruyor aklına konuşacak birşey gelmiyor. Bu sen istemesende oluyor. Ve bizim halimizi normal insanlar anlamıyor en kötüsü de bu.

Yorum

Sosyal fobi reddedilmekten korkmaktır insanın kendini gösteremediği için hissettiği çaresizliktir. Mesela tanıdığın bi arkadaşını gördüğünde gülümsersin ama devamını getiremezsin ne diyceğini bilemezsin kendini suçlarsın sonra başka bi arkadaşında da aynı şeyi yaşadıysan bundan korkarsın kendini suçlarsın. Tanıdığın sevdiğin insanların yanında bile kendin olmayı beceremezsin hata yapmamak için. Ortamda konuşamazsın rezil olmamak için...işte böyle bi düşünce ne kadar anlatabildiysem. Yani şartlanma artık bu önceki arkadaşlarımda yaşadım yine yaşarım diye şartlanmak. Rezil olacağıını düşündüğü için rezil olmak. Önceden yaşadığın kötü bi anıyı tekrar yaşamak gibi....
                      Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dkk15 View Post
                        Sosyal fobi reddedilmekten korkmaktır insanın kendini gösteremediği için hissettiği çaresizliktir. Mesela tanıdığın bi arkadaşını gördüğünde gülümsersin ama devamını getiremezsin ne diyceğini bilemezsin kendini suçlarsın sonra başka bi arkadaşında da aynı şeyi yaşadıysan bundan korkarsın kendini suçlarsın. Tanıdığın sevdiğin insanların yanında bile kendin olmayı beceremezsin hata yapmamak için. Ortamda konuşamazsın rezil olmamak için...işte böyle bi düşünce ne kadar anlatabildiysem. Yani şartlanma artık bu önceki arkadaşlarımda yaşadım yine yaşarım diye şartlanmak. Rezil olacağıını düşündüğü için rezil olmak. Önceden yaşadığın kötü bi anıyı tekrar yaşamak gibi....
                        Öğrenilmiş çaresizlik işte ama bunun aşılabilir olduğunu biliyorsun değil mi? Bu arada beni tanidin mi bilmiyorum eski luthe bir ara söyledim bir sözü imza yapmıştın neydi o takıntı oldu haha
                        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                          Hüseyin hangi alanda başarılısin hüseyin denilince milletin aklına ne gelir? Özgüven sorunu için bir tür yetenek birşey lazım. Birde geçmişinde aile yapinda otoriter bir baba veya sürekli aşağılayan biri oldu mu beceriksizsin diyen dalga geçilen bir durum oldu mu?

Basarili olduğum bir alan yok. Hüseyin deyince sessiz sakin utangaç gelir. Evet babam sert biriydi sevmem konuşmam şimdi. Yapamaz edemez bilemez derdi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
                            Basarili olduğum bir alan yok. Hüseyin deyince sessiz sakin utangaç gelir. Evet babam sert biriydi sevmem konuşmam şimdi. Yapamaz edemez bilemez derdi
                            sorunun kökeni belli oldu. Şuan ne iş yapıyorsun maddi durumun nasıl? Kendini geliştirsen hangi alanda iyi olursun. Bu ev tadilatı falan da olur. Musluk yaparmısin evde bir sandalye kirilir tamir etmeyi sever misin

Yorum

Evet hatırladım seni ama sözünü hatırlayamadım çok zaman oldu ... Bunun üstüne gitsem büyük ihtimalle aşarım işte ona bile cesaretim yok.
                              Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

Yorum

İşleniyor...
                              X