Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobililerin Toplanma Zamanı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• modernhippi
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
    Gerçekten sosyal fobili olduğunu nerden anladın kendi teşhisini kendin mi koydun. Ve bir sosyal fobilinin yapamayacağı şeyleri yapıyorsun. Sosyal fobili biri bunları yapmaya cesaret edemez. Ben ömür boyu böyle kalacagımı bilsemde bazı şeylere cesaret edemem. Bende kendi teşhisimi kendim koydum ama
    bakıyorum diğer sosyal fobililer gibiyim. Ama sen öyle değilsin bazı şeyleri yapabiliyorsun. Ya sen normal
    utangaçsın ya da hafif sosyal fobilisin
    Teşhisi Psikiyatrim koydu.Ben sadece utangaç olduğumu sanıyordum
    Hayatim boyunca hep başka bir insan olmak istedim daha neşeli daha girişken ,konuşgan v.b.Ama artık farkettim ki ben sadece ben olmak istiyorum ama SF buna izin vermiyor.Hep baskalari şakalaşırken yada benim çekinipte yapamadiğim şeyleri yaparlarken içim giderdi.Şımdi nedenini biliyorum ve onu taniyorum sana tavsiyem sosyal fobiyi iyi araştır ve gerçekten tanı onu. Bu yaptığım şeyleri bende asla yapamam diyordum ama inan yapana kadar.Birseyi yaptikdan sonra o utangaçlik bir nebze azaliyor ama sürekli üstüne gitmem lazim.Ve ben bunu yeni denemeye başladim.Ne kadar devam ederse etsin sosyal fobiyi bitirene kadar uğraşacağım.

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
    alkolüde deneyebilirsiniz bazen herşeyi unutturuyor
    Alkol sorunu bile çözüyor bazen ama hem zarar veriyor hem çok paran gidiyor hem de geçici bir çözüm, bir ara bunu çözüm olarak görüp çok abarttım hergün içtim. Baktım o da gerçek çözüm değil bıraktım gibi birşey, şimdi 2-3 ayda bir kere zor içerim.

Leave a comment:

• hamilton10
    replied
    alkolüde deneyebilirsiniz bazen herşeyi unutturuyor

Leave a comment:

• hamilton10
    replied
    Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
    Keşke normal insanların sorunlarından olsaydı bende de. Niye sevgilimden ayrıldım, niye sevgilim şöyle yaptı vs vs. gibi saçmalıkları dert edip duruyor insanlar, ne tatlı dertler bunlar yemin ederim. Bizim gibi sosyal fobililerin sevgilisi bile olmuyor hayatları boyunca hatta bir kişiyi bulabilecekleri bile garanti değil.
    bence yeşil recete kullanın bir dönem ayrıca benimde hiç kız arkadasım olmadı

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    bizimde sorunlarımız var ama geçiştiriyoruz bir şekilde
    Keşke normal insanların sorunlarından olsaydı bende de. Niye sevgilimden ayrıldım, niye sevgilim şöyle yaptı vs vs. gibi saçmalıkları dert edip duruyor insanlar, ne tatlı dertler bunlar yemin ederim. Bizim gibi sosyal fobililerin sevgilisi bile olmuyor hayatları boyunca hatta bir kişiyi bulabilecekleri bile garanti değil.

Leave a comment:

• hamilton10
    replied
    Ne gibi şeyler? Ama sfli olanla olmayan arasında ki büyük fark şudur, sonucu önemli bana göre, sflinin hayatını sf zehir eder, hayatını zehir eden durum yoksa sf yoktur büyük ihtimal ya da çok az seviyededir.
    bizimde sorunlarımız var ama geçiştiriyoruz bir şekilde

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    benimde var bende mi sfliyim yoksa
    Ne gibi şeyler? Ama sfli olanla olmayan arasında ki büyük fark şudur, sonucu önemli bana göre, sflinin hayatını sf zehir eder, hayatını zehir eden durum yoksa sf yoktur büyük ihtimal ya da çok az seviyededir.

Leave a comment:

• hamilton10
    replied
    Yanlışın var hocam. Bir sosyal fobilinin yapamayacağı şeyler diye genellemek zaten yanlış, ayrıca sosyal fobinin belirli standartları yok, kişiden kişiye durumdan duruma zamandan zamana mekandan mekana ruh halinden ruh haline göre herkeste farklı bir şekilde kendini gösterebilir.

Mesele bu durumda, sana göre bir sosyal fobili hiç evinden çıkamayan en ufak sosyal etkileşimi gerçekleştiremeyen biri mi oluyor? Öyleyse benim yaptıklarımı duysan ve görsen benim de sosyal fobili olduğuma inanmazdın çünkü bazen sosyal fobili olmayan insanların bile yapamayacağı şeyleri yaptığım olmuştur fakat bu durum beni sosyal fobisiz bir insan yapmıyor hala sosyal fobim ve büyük korkularım var, tam tersi normal insanlara çok basit gelen ama bana çok zor gelen şeyler var.
    benimde var bende mi sfliyim yoksa

Leave a comment:

• SFyiYENCEM
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
    Gerçekten sosyal fobili olduğunu nerden anladın kendi teşhisini kendin mi koydun. Ve bir sosyal fobilinin yapamayacağı şeyleri yapıyorsun. Sosyal fobili biri bunları yapmaya cesaret edemez. Ben ömür boyu böyle kalacagımı bilsemde bazı şeylere cesaret edemem. Bende kendi teşhisimi kendim koydum ama bakıyorum diğer sosyal fobililer gibiyim. Ama sen öyle değilsin bazı şeyleri yapabiliyorsun. Ya sen normal utangaçsın ya da hafif sosyal fobilisin
    Yanlışın var hocam. Bir sosyal fobilinin yapamayacağı şeyler diye genellemek zaten yanlış, ayrıca sosyal fobinin belirli standartları yok, kişiden kişiye durumdan duruma zamandan zamana mekandan mekana ruh halinden ruh haline göre herkeste farklı bir şekilde kendini gösterebilir.

Mesele bu durumda, sana göre bir sosyal fobili hiç evinden çıkamayan en ufak sosyal etkileşimi gerçekleştiremeyen biri mi oluyor? Öyleyse benim yaptıklarımı duysan ve görsen benim de sosyal fobili olduğuma inanmazdın çünkü bazen sosyal fobili olmayan insanların bile yapamayacağı şeyleri yaptığım olmuştur fakat bu durum beni sosyal fobisiz bir insan yapmıyor hala sosyal fobim ve büyük korkularım var, tam tersi normal insanlara çok basit gelen ama bana çok zor gelen şeyler var.

Leave a comment:

• hüseyin
    replied
    Orjinal yazı sahibi: modernhippi View Post
    6 Aralık 2014 SF yenme çabalarım 2.gün :
    Eveet bugün ne yaptım ?.... Amaç kendimi sıkıntıya sokmak ve giderek bu sıkıntının azalması için fobinin üstüne gitmek olduğu için denemelere devam ediyorum.Bugün kuzenimle gezmeye çıktık ona göre daha sessiz olduğum için biraz sıkıldım ve kendimi suçlamaya başladım yine.Sonra, fotoğraf çekinelimm mi dedi bende tamam dedim telefonu çıkardım
    -Ama burası çok kalabalık dedi.Bende hemen atladım bu lafın üzerine ben çekerim dedim Sf nin üzerine gitmek için.Cadde de ve o kadar insanın içinde çekindik fotoğrafı ve tabi ilk denememizde kaydı bir kac kez daha çektim ve millet bize bakarken çok güldük Ben orada o cesareti göstermeseydim o kadar eğlenemeyecektik.Ve devamında ben sürekli çekinmek istedim ve eğlencemiz devam etti .
    Özet olarak SF den kaçmamak SFnin omuzları üstünde yükselmek gerek azizim.
    Gerçekten sosyal fobili olduğunu nerden anladın kendi teşhisini kendin mi koydun. Ve bir sosyal fobilinin yapamayacağı şeyleri yapıyorsun. Sosyal fobili biri bunları yapmaya cesaret edemez. Ben ömür boyu böyle kalacagımı bilsemde bazı şeylere cesaret edemem. Bende kendi teşhisimi kendim koydum ama bakıyorum diğer sosyal fobililer gibiyim. Ama sen öyle değilsin bazı şeyleri yapabiliyorsun. Ya sen normal utangaçsın ya da hafif sosyal fobilisin

Leave a comment:

• modernhippi
    replied
    Bu hayatı kendi istediğim gibi yaşamak için yenide yaratacağım .Sosyal fobi sahibi olarak tüm hayatımı kurban olarak geçirmeyeceğim.

Leave a comment:

• montevo
    replied
    yaşım 28.sostyal fobide artık profesyonel oldum.her türlü ortamdan kaçabilirim.hemde zor kullanarak.bu durum ilaçla çözülebilecek bieşy değil.ilaç belki sizi rahatlatır ama ağzınız laf yapamayıxcna kalırsınız ortada.

Leave a comment:

• modernhippi
    replied
    6 Aralık 2014 SF yenme çabalarım 2.gün :
    Eveet bugün ne yaptım ?.... Amaç kendimi sıkıntıya sokmak ve giderek bu sıkıntının azalması için fobinin üstüne gitmek olduğu için denemelere devam ediyorum.Bugün kuzenimle gezmeye çıktık ona göre daha sessiz olduğum için biraz sıkıldım ve kendimi suçlamaya başladım yine.Sonra, fotoğraf çekinelimm mi dedi bende tamam dedim telefonu çıkardım
    -Ama burası çok kalabalık dedi.Bende hemen atladım bu lafın üzerine ben çekerim dedim Sf nin üzerine gitmek için.Cadde de ve o kadar insanın içinde çekindik fotoğrafı ve tabi ilk denememizde kaydı bir kac kez daha çektim ve millet bize bakarken çok güldük Ben orada o cesareti göstermeseydim o kadar eğlenemeyecektik.Ve devamında ben sürekli çekinmek istedim ve eğlencemiz devam etti .
    Özet olarak SF den kaçmamak SFnin omuzları üstünde yükselmek gerek azizim.

Leave a comment:

• modernhippi
    replied
    istemsizhareket adlı arkadaşım.AMACINIZ FAYDALI OLMAK DEĞİL BOŞ KONUŞMAK BİZ BURADA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ BİRBİRİMİZE! ETİKETÇİ OLMAYIN VE NEGATİF YORUMLARINIZI UZAK TUTUN BİZDEN...

Leave a comment:

• istemsizhareket
    replied
    hippiler ne zamandır sosyal fobik?

Leave a comment:

İşleniyor...
X