Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobililerin Toplanma Zamanı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

10 Aralık
    Dün sınıfta İngilizce bir sunum yaptım çok heyecanlabmadim çünkü sakin olacağım diye kendimi koşullamıştım kendime inanmıştım ve gayet güzel sundum.
    Bugün ise hoca sunumu çok beğendiği için beni çağırdı vediğer sınıfa da sunmamı istedi .Nasıl bir endişeye kapildiğimi anlatamam ya kekelersem yanlıs söylersem kelimeleri ya bakışlardan rahatsız olursam düşünceleri zihnimi işgal etti.Sunumu açtımbilgisayatdan ve sunmaya başladım ayakta anlatıyordum ayağımın birine yüklendiğim zaman diğer dizim titremeye başladı.Hemen bir kaç adım attım ancak durduğunda yine dizlerin titremeye başladı sesinde en ufak bir çatlama olmadı ama vücudum sinyal verdi.
    Özet olarak: Kendimi sıkıntıya sokan benim ve olumsuz düşüncelerim dünkü gibi 'herşey güzel olacak' moduna girebilseydim şu an daha mutlu olacaktım .Hala SF atlatma çabalarım devam ediyor....
    :RpS_thumbsup:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: modernhippi View Post
      10 Aralık
      Dün sınıfta İngilizce bir sunum yaptım çok heyecanlabmadim çünkü sakin olacağım diye kendimi koşullamıştım kendime inanmıştım ve gayet güzel sundum.
      Bugün ise hoca sunumu çok beğendiği için beni çağırdı vediğer sınıfa da sunmamı istedi .Nasıl bir endişeye kapildiğimi anlatamam ya kekelersem yanlıs söylersem kelimeleri ya bakışlardan rahatsız olursam düşünceleri zihnimi işgal etti.Sunumu açtımbilgisayatdan ve sunmaya başladım ayakta anlatıyordum ayağımın birine yüklendiğim zaman diğer dizim titremeye başladı.Hemen bir kaç adım attım ancak durduğunda yine dizlerin titremeye başladı sesinde en ufak bir çatlama olmadı ama vücudum sinyal verdi.
      Özet olarak: Kendimi sıkıntıya sokan benim ve olumsuz düşüncelerim dünkü gibi 'herşey güzel olacak' moduna girebilseydim şu an daha mutlu olacaktım .Hala SF atlatma çabalarım devam ediyor....
      titreme herşeyi mahvediyor insan ya ayakta duramazsam diye düşünüyor o anda

Yorum

Orjinal yazı sahibi: indigo View Post
        titreme herşeyi mahvediyor insan ya ayakta duramazsam diye düşünüyor o anda
        Sunumdan sonrada titremeye devam ettim bir süre. kaçıp gitme isteği geliyor ama hayatımı boyle devam ettirmek istemiyorum sonuna kadar uğraşıp SF nin benden aldığı şeyleri ve geriye kalan eksiklerimi bulucam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: modernhippi View Post
          Merhaba adım kübra ve 5 ay öncesine kadar sosyal fobim olduğunu bilmiyordum ,sadece utangacım sanıyordum.Fakat artım sorunumun farkındayım ve üstesinden gelmek için ufakça olsa çaba göstermeye çalışıyorum.Örnek olarak 3 tane markete gittim ve bir bisküvi alıp kasaya gittim koydum kasiyer tam barkottan okutacakken almaktan vazgeçtim deyip marketten ayrıldım bu çalışmadaki amaç kendimi sıkıntıya sokarak her denememde sıkıntının birazcık azalmasını sağlamaktı bu psikiyatrımın bana verdiği bir ödevdi.Ve inanin bunun bana ne faydası var diye bir markete girdim 15 dk boyunca bir bisküvi seçmek için uğrastim sonunda kendimi kasaya attim ve gerçekleştirdim ilk odevimi.Hiç kolay değildi ama yaptim iste.Kasiyer ise güler yüzle karsiladi ve sorun değil dedi inanamadim.Sırf ters tepki göreceğim diye kaçtığım etkinlikleri düşünüyorumda neler kaybetmişim şimdiye kadar.Neyse çok uzattım SİZDEN İSTEDİĞİM ŞEY SOSYAL FOBİNİZİ YENMEK İÇİN NELER YAPTIĞINI VE NASIL YAPTIĞINIZI ANLATIN.BİRBİRİMİZLE PAYLAŞALIM Kİ BİRBİRİMİZE FAYDAMIZ DOKUNSUN.ÇÜNKÜ BİR SOSYAL FOBİLİYİ ANCAK BİR SOSYAL FOBİLİ ANLAR.SEVGİLER.... ZAMAN BİRLİK ZAMANI YARDIM ETME ZAMANI ARKADAŞLAR..OKUYUP GEÇMEYİN.UNUTMAYIN BİR KİŞİNİN HAYATINİ DEĞİSTİREBİLİRSİNİZ DEĞİSTİREBİLİRİZ!

sosyol fobi diye birşey yoktur o senin kişiliğinden kaynaklanıyor ne zamandan beri kişilik özellikleri hastalık oldu anlamıyorum biraz realist olun canın çıkar huyun çıkmaz haberin olsun kendini olduğun gibi sevmeye çalış utangaçlığın ismi olmuş sosyal fobi çok iyi bişey yaptın sanki marketçiyle dalga geçmen gerçekten yanlışlıkla alıp sonra almayacağını söylesen utanmazsın çünkü zoruri bi durum ama böyle yapman yanlış olmuş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: barak View Post
            sosyol fobi diye birşey yoktur o senin kişiliğinden kaynaklanıyor ne zamandan beri kişilik özellikleri hastalık oldu anlamıyorum biraz realist olun canın çıkar huyun çıkmaz haberin olsun kendini olduğun gibi sevmeye çalış utangaçlığın ismi olmuş sosyal fobi çok iyi bişey yaptın sanki marketçiyle dalga geçmen gerçekten yanlışlıkla alıp sonra almayacağını söylesen utanmazsın çünkü zoruri bi durum ama böyle yapman yanlış olmuş
            Psikojiden zerre kadar anladığını düşünmüyorum.Sosyal Fobi utangaçlıktan fazlasıdır ve kişisel bir özellik değildir nereden mi biliyorum PSİKİYATRİSTİM söyledi ve bunları o market örnneğini yine o teşvik etti.birşeyden Anlamıyorsun gelip buraya abuk subuk konuşma .

Yorum

ne güzel çabalaman kübra, atlatılır sosyal fobi.doktorun da iyimiş şanslısın..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: melleril300 View Post
                ne güzel çabalaman kübra, atlatılır sosyal fobi.doktorun da iyimiş şanslısın..
                Sağol .Ben burada nasıl atlatmaya çalıştığımı anlatıyorum birilerine belki faydam olur diye .

Yorum

bu methodları zamanında uygulamış biri olarak bence yarardan çok zarar veiyor.. şimdi sen bunu yaptığında özgüvenin anlık olarak arttı, ancak 2-3 sene sonra yine sfli bir durumdaysan bu sfer herşeyi denedim olmuyor ne yapsam tarzı bir duruma getirip intihar düşüncelerine yöneltiyor.. ayrıca karakteride olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum, burdan sfli arkadaşlara tavsiyem, ilacınızı alın ve böyle saçma sapan şeylere girmeyin.. sf öyle birşeyki emin olun her insan oğlunda azda olsa var.. size tavsiyem mutlu olabileceğniz bir amaç edinin(günümüz koşullarında zor olsada)...

Yorum

hiçbirşey yapmayın demiyorum ama şimdi sen mesala markete gittin senin içinden, aklından geçen normalde yaptığın sağlıklı bir durum değil, sen bisküviyi orda bırakırken aslında tiyatro oynuyorsun, ve bunu yaptıktan sonrada kendince mutlu oluyorsun, bu kendini karakterini kandırmak oluyor ve ilerdede olumludan çok bence olumsuz etkisi oluyor..

Yorum

sen bugun markete gidip aldıgın ürünü geri bıraktıgın zaman bir basarı görüyorsun kendinde ama tekrar aynı şeyi yaptıgın zaman yine kasıyosun ilkindeki gibi

Yorum

Acil de panik atak geciren bir adam górmustum.izbandud gibi herif inim inim inliyor.sanirsin úzerinden tir gecmis.iskence ediyorlar.simdi o insan herkesin icinde o halde olmak ister mi?panik atak veya sf sorunum olmadi ama kimse keyfinden doktor doktor kosmuyor.insanlari tanimadan etmeden.kisilik ozelligi diye atip tutmamak gerek ya da rencide etmeden fikir beyan etmek daha dogru olur.

Ayrica šu market işi benim de hosuma gitmedi.yani hayatin akisi icinde adimlar atmak daha dogru olur gibime geliyor.yani bile bile geri iade etme.gercekten iade etmek istedigin de durum daha farkli olur.kandirma,senaryo yazip uyma durumu.anlik kararlar da denemen daha etkili olur diye dúsunuyorum.
                        yine de caba góstermen cok gúzel.

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                        Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YerGökHayat View Post
                          Acil de panik atak geciren bir adam górmustum.izbandud gibi herif inim inim inliyor.sanirsin úzerinden tir gecmis.iskence ediyorlar.simdi o insan herkesin icinde o halde olmak ister mi?panik atak veya sf sorunum olmadi ama kimse keyfinden doktor doktor kosmuyor.insanlari tanimadan etmeden.kisilik ozelligi diye atip tutmamak gerek ya da rencide etmeden fikir beyan etmek daha dogru olur.

Ayrica šu market işi benim de hosuma gitmedi.yani hayatin akisi icinde adimlar atmak daha dogru olur gibime geliyor.yani bile bile geri iade etme.gercekten iade etmek istedigin de durum daha farkli olur.kandirma,senaryo yazip uyma durumu.anlik kararlar da denemen daha etkili olur diye dúsunuyorum.
                          yine de caba góstermen cok gúzel.
                          evet haklısın doğal yolla birşey iade etmek istersen markete daha gerçekçi ve içine sinen bir durum olur diğeri içine sinmiyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                            evet haklısın doğal yolla birşey iade etmek istersen markete daha gerçekçi ve içine sinen bir durum olur diğeri içine sinmiyor
                            mesela marketten birşey çalsan bu seni kasar ama kasadan geçirmeyi unutsan hiçbişey olmaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: u2222 View Post
                              bu methodları zamanında uygulamış biri olarak bence yarardan çok zarar veiyor.. şimdi sen bunu yaptığında özgüvenin anlık olarak arttı, ancak 2-3 kurulmak için uğranra yine sfli bir durumdaysan bu sfer herşeyi denedim olmuyor ne yapsam tarzı bir duruma getirip intihar düşüncelerine yöneltiyor.. ayrıca karakteride olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum, burdan sfli arkadaşlara tavsiyem, ilacınızı alın ve böyle saçma sapan şeylere girmeyin.. sf öyle birşeyki emin olun her insan oğlunda azda olsa var.. size tavsiyem mutlu olabileceğniz bir amaç edinin(günümüz koşullarında zor olsada)...
                              Ben ilaçta kullanıyorum ama korkularının üstüne gitmek gerektiğini düşünüyorum ve karakter öyle kolay kolay değişmez yani sizi bilemem ama genel konuşmayın lütfen elbette bir anda atlatamam SF yi bir kaç yılımı alsada uğraşacağım.Elbette sadece bir anlık özgüvenimi kazanıyorum ve denedikçe kazanmaya devam ediyorum hiç denemesem hiç özgüvenim olmayacak.Ben Sosyal Fobi den kutulmak için uğraştıkca bir ümidim her zaman olacakve aştığım gün ilk buraya yazacağım )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: u2222 View Post
                                hiçbirşey yapmayın demiyorum ama şimdi sen mesala markete gittin senin içinden, aklından geçen normalde yaptığın sağlıklı bir durum değil, sen bisküviyi orda bırakırken aslında tiyatro oynuyorsun, ve bunu yaptıktan sonrada kendince mutlu oluyorsun, bu kendini karakterini kandırmak oluyor ve ilerdede olumludan çok bence olumsuz etkisi oluyor..
                                Kendimi kandırmak kendimi bulmak diyorum ben buna herşeye olumsuz tarafından bakmıyorum ve savaşıyorum

Yorum

İşleniyor...
                                X