Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal fobi belli bir yaştan sonra kendiliginden geçiyormuş doğru mu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: u2222 View Post
    sosyal fobi yaştan çok çevreyle etkili bir durum , 30lu yaşlara kadar insanlar öğrencilik , askerlik vs. gibi şeylerlet ilgileniyor.. 30lu yaşlardan sonra evlenip , iş makam sahibi olduğunda sosyal fobi azalıyor, sorumlulukların artıyor ve dolayısıyla o nasıl baktı, herkes bakıyor, veya kötü konuştu gibi şeylere takılmamaya, bunlara önemsiz görmeye başlıyorsun.. bu seferde sana major depresyon eşlik ediyor
    Bir insanda sosyal fobi devam ediyorken evlilik yapabileck mi. Ben evlenemem ister normal olsun ister görücü usulü olsun zor. Evlendim diyelim benim yetiştirdiğim çocukta benim gibi olacak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seçkin View Post
      Güzel tespit...yalnız 30'lu yaşlardan sora ki kısımdan "evlilik" bölümünü çıkarsak ve sadece kariyer kalsa...durum nolur bunu çok merak ediorum işte...

Bu arada hüseyin...askere umarım kısa dönem olarak gidiosundur..orada bazı şeylerden uzak kalıcaksın ve kafan o açıdan rahat olucak ama yerine gelecek bi takım stresler var..o yüzden benden tavsiye;askerden gelince düzelmeye yönelik bi başkalaşım geçireceğin ümidine cok kapılma (umarım yanılırım tabi)...geldikten bi ka hafta sora,gitmeden önceki halin neyse,yine o olacaksın..o duruma hazır hisset kendini die sölüorum...
      Zaten evlilik kısmını çıkaracağız sosyal fobili birinin evlenmesi zor. Belli değil kısa donem daha iki yıllık üniversite okuyorum 1. siniftayım seneye duruma gore bakacam. Bende zaten askerden gelince kesin değisirim demiyorum bazen bir umut geliyor iste

Yorum

valla özet olarak ilaçla düzelirse düzelir ama ilaçla düzelmezse düzelmesi zor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: salimx View Post
          valla özet olarak ilaçla düzelirse düzelir ama ilaçla düzelmezse düzelmesi zor.
          İlaç kullanmakta kolay değil onun da yan etkileri var. Kullanıpta tamamen kurtulanı da duymadım

Yorum

İlla 30 undan sonra geçecek diye bir şey yok ama yaş ilerledikçe ciddi anlamda azalıyor. Çünkü artık hayat telaşı, geçinme, sorumluluk derken biraz dalıyor insan, kendini kaptırıyor ve ciddi ölçüde azalıyor SF buna eminim.
            Orjinal yazı sahibi: hüseyin View Post
            Birisi demişti bana 30 yaşından sonra felan artık kendiliğinden geçiyor demişti. Geçermi gerçekten ben geçmez diye düşünüyorum. 30 yaşının üstünde olup sosyal fobili olan var mı yada çevrenizde ver mı

Yorum

İşleniyor...
            X