Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çalışmaya Başladım Bana Güven Verin :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çalışmaya Başladım Bana Güven Verin :)

Orta yaşlı sosyal fobililerden bendeniz bir süre önce çalışmaya başladım, hem de ne çalışmak , çalışırken sosyal yetilerin zirvede kullanılmadığı iş kolu yok gibi biliyorsunuz. (ben sosyal ilişkiler kurma konusunda istekli biriyim ancak çekingenliğimin etkileri bir biçimde kendini hissettirdiği için insanlarla kaynaşma tavırlarım bana dahi yapmacık gibi geliyor. Bu durum da karşıdakileri daha fazla tedirgin ediyor sanırım.)

Doktorun yazdığı ilacı atıyorum giderken ama o durulmaz heyecanın özelliklerini de özlüyorum ya!

Ortamda sosyal fobili olduğunu düşündüğüm bir kişi daha var ama özgeçmişi hayli iyi olduğundan mıdır nedir bilmem çocuğun etrafı daha kalabalık.
    İş bu halde azıcık güven rica edeceğim.

Korkarak endişe ederek kuruyorsun ya ilişkileri..bundan vazgeçip ve dahi kimseye kendini sevdirmeye zorlamadan insanları severek yaklaş.ne buyut ne kucult unsanlari .
    Uzmandan yardim al insanları ve kendini gözlemle.

Yorum

İşte onun dengesi sosyal fobide çok önemli!

Kendini sevilmeye terketmenin de bir ayarı var sanırım. Çünkü zaten terk etmek sosyal fobili davranışı...

Tembel huysuz ve önyargılı bir adam oluşum da başka bir tarafa tabi...

Çook işimiz var çook.

Yorum

Hayırlı olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ahmt2211 View Post
          Hayırlı olsun..
          Sağolasın Ahmt2211

Yorum

senin neren sosyal fobili ya??anlamadım ben, daha çok cambazsın sanki.

Yorum

o durulmaz heyecanı daha çok özleyeceksin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: melleril300 View Post
                senin neren sosyal fobili ya??anlamadım ben, daha çok cambazsın sanki.
                işte sorun orada zaten melleril300 nereye kadar sosyal fobili olduğumu bir işaretleyebilsem ah!

Çünkü delişmen hallerimi seviyorum ben ya! Sıkıldığım şey, ha bire özelliklerimin masaya konulması...

Nerem cambaz ya görsen çok sıkıcıyım. Allahtan şu klavye sosyalliği var da oradan şey yapıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                  o durulmaz heyecanı daha çok özleyeceksin
                  şiir oldu böyle üstat.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: titrerimmüc.rimgibibak View Post
                    işte sorun orada zaten melleril300 nereye kadar sosyal fobili olduğumu bir işaretleyebilsem ah!

Çünkü delişmen hallerimi seviyorum ben ya! Sıkıldığım şey, ha bire özelliklerimin masaya konulması...

Nerem cambaz ya görsen çok sıkıcıyım. Allahtan şu klavye sosyalliği var da oradan şey yapıyorum.
                    var bi hareketliliğin öyle anladım. zaten sfobililerin kendini ifadede zorluğu var. ortam uygun, frekans yakalanmışsa tersi bi kişilik çıkıyor ortaya. baskı ortadan , tehdit ortadan kalkınca rahatlama olur ve kendin olursun.hiç kimse göründüğü gibi deil zaten.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: melleril300 View Post
                      var bi hareketliliğin öyle anladım. zaten sfobililerin kendini ifadede zorluğu var. ortam uygun, frekans yakalanmışsa tersi bi kişilik çıkıyor ortaya. baskı ortadan , tehdit ortadan kalkınca rahatlama olur ve kendin olursun.hiç kimse göründüğü gibi deil zaten.
                      İşte ortamı da hep uygun durumda yakalayamıyorsun. Bu nedenle dengesiz olarak anılıyorsun. İkizler burcunu yazan elemanlara bozuğum zaten, bir de bunlarla uğraşıyoruz.

Yorum

Keşke cümlelerimizle sana güven verebilsek ama bir deneyelim dostum. Tebrik ederim, yeni bir işin var, çalışıyorsun, savaşıyorsun, ilaçlarını düzgün alıyorsun, azimlisin, inancın var, kimseye zararın yok, iyi niyetlisin, helalinden kazanacaksın... Bir günde değil ama bir yılda çok daha sosyal biri olup çıkacaksın.

Yorum

Zaten özgüvenin sabit kalmasının sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, ya da fobim düşünmüyor bilmiyorum ama böyle.
                          Maksat heyecanımı paylaşmaktı...
                          Sağolasın dreamer8

Yorum

Birbirimizin düşüncelerini okusak nasıl olurdu acaba? Der Himmel Über Berlin filmindeki gibi. Sanırım herkes birbirinden daha çok nefret ederdi. Pek hayırlı bir şey olmazdı galiba.
                            Orjinal yazı sahibi: titrerimmüc.rimgibibak View Post
                            Zaten özgüvenin sabit kalmasının sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, ya da fobim düşünmüyor bilmiyorum ama böyle.
                            Maksat heyecanımı paylaşmaktı...
                            Sağolasın dreamer8

Yorum

Herkes bir sebepten birbirinden nefret ediyor zaten, fikir okumaya gerek yok.
                              Bunu da ben, fobim ya da fobimin peydahladığı anksiyeteler böyle düşünüyor sanırım.

Yorum

İşleniyor...
                              X