Duyuru

Collapse
No announcement yet.

topluluk önünde konuşamıyorum..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• topluluk önünde konuşamıyorum..

oldum olası bunu yapamıyorum.derste konu anlatmm gerkti o gün hastayım bahanesiyle derse gitmedim..n e y a p a c m ... ben bana bir öneri bir yol bir çare lütfen :cry:

bu konuda pratik yapmaya çalışman gerek mesela önce ayna karşısında anlat sonra kardeşine ya da annene babana. böyle ufak ufak denemelerle yapabilirsin. ayrıca bol bol kitap okumalısın. hatta bu konuda da kitaplar oku yararını görebilirsin
    just a smile

Yorum

Ya bende de var o sorun konu filan anlatınca degilde biriyle konusunca sohbet ortamında yani bütün cümleler birbirine giriyor, kendime acayip sinir oluyorum :twisted: öyle zamanlarda neden oluyor bilmiyorumm ama kurtulamadım gitti...
      <div>mutluluk;y&uuml;rekli olana yakısır...</div><br />

Yorum

bunu giderebilmek için yılmamak geliyor. hiç kimse mükemmel değildir, hepimizin kusurları var. devam et, bunu yenebilmek için azimli ol, pes edip de içine kapanma. bunu yenebilmek senin elinde
        just a smile

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sya
          Ya bende de var o sorun konu filan anlatınca degilde biriyle konusunca sohbet ortamında yani bütün cümleler birbirine giriyor, kendime acayip sinir oluyorum :twisted: öyle zamanlarda neden oluyor bilmiyorumm ama kurtulamadım gitti...
          Malesef ben de böyleyim iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramıyorum. Karşımdakini ve kendimi sinir ediyorum zaten bir kez karıştırınca toplamak zor oluyor.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

lazy bi dahaki sefer gidiceksin ayaklarin titriye titriye cikicaksin kursuye boncuk boncuk terliye terliye anlaticaksin konunu hem de kekeliye kekeliye.gulusmelerdi on siradakilerin gozunun icine bakmasiydi hepsini dibine kadar hissediceksin daha da terliceksin.terledigimi gorduler mi acaba diyiceksin.hic kimse konudan bisi anlamicak cunku belki deli gibi hizli anlaticaksin ya da aralari unutucaksin.arada hoca sorular sorucak hicbirine cevap veremiyceksin.sonunda da 0 ya da o tur bisi alip oturucaksin yerine gecerken gulusmeler bu cocuk da tam ezik laflari icinde...Simdi tum bunlari bi hayal et ve gercek hayatta anlatirken konunu burda yazdigim her olmiyan sorunun/kusurun icin biraz daha rahatla gevse.Kimsenin umrunda diilsin tahtada konu anlatani kim takar ki ya da diyelim coook onemli bi yere geldin yonetici bisi oldun ya da onemli bi sohbettesin bi kizla ya da bi arkadas grubunda bisi anlatiyosun.Kim takar ki seni bisi anlatirken inan ki insanlarin binbir tane farkli sey var akillarinda senin ne kadar utangac oldugunu dusunmekten baska.Ve bunu gene herkes icin soyluyorum inanin normal insan diye bi yerlerimizi yirttigimiz insan diye bisi yok hayatta her insanin psikolojik sorunlari var ve kimsenin sizi bunun icin ezmeye hakki yok.Sesiniz cikmiyosa cikaninkini elinizle kapatin.Onemli olan sensin rahat gecir hayatini.Tek derdin o olsun birak elin kolun atsin istersen kelimeleri sasir cumleler birbirine girsin.Birak akisinda gitsin hersey.

Yorum

benim bir sürü sorunum var ama en büyük sorunum kalabalık karşısında konuşma yapmak.öyle nefret ediyorum ki ölsem daha iyi sanki.çekingenliğim genel olarak var.ama bire bir sohbetlerde kısmen daha iyiyim.ama kalabalık karşısına çıkıp konuşma yapmak ölmekten beter.boğazım kuruyor,dudaklarım birbirine yapışıyor,nefesim kesiliyor,ne söylediğimi kendim bilw duymuyorum,bir an önce söyleyeceklerim bitsin de yerime oturayım düşüncesinde oluyorum.insanlar sanki beni dinlerken benim durumumu farkediyormuş gibi hissediyorum yüzüm alev ,vücudum kasılmış gibi.................((((
              <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

Yorum

Insanlar farketse nolucak ki psi aynilarini onlar yasamiyo mu saniyosun.Asiri zorlananlara iste en guzeli sakiz yaninda su ki onu da icmesi zordur ve antreman yapmak onceden bunlari yaptiktan sonra koyun gitsin

Yorum

İşleniyor...
                X