Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayata yalnız devam edeceğimi kabullendim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hayata yalnız devam edeceğimi kabullendim

bir an için insan ilişkilerinde değişim geçirip, herkesle haşir neşir olacağımı zannetmiştim. bunun için epeyde çaba sarf ettim. lakin evdeki hesap çarşıya asla uymuyor. inadına üstüne gittiğim hayattan hep tepki aldım ve kalktığım yere geri oturdum. bir türlü kabullenemiyordum. artık KABULLENDİM. açıkçası savaşmaktan yoruldum.

herkesin bir sevene ihtiyacı var.

ama bu laf benim için geçerli değil artık. yahu bu yaşıma kadar karşı cins ile ilgili duygusal boyutta hiçbir birlikteliğim olmadı. çocukluktan beri utangaçtım. şimdi hala utangacım.

birisinin beni seveceğini artık aklımın ucundan geçiremiyorum. bundan sonraki düşüncem "HİÇ KİMSE BENİ SEVMİYOR VE ASLA SEVMEYECEK." artık hiçbir karşı cinsle duygusal bir yaklaşım içinde bulunmayacağım. zaten bulunamıyorum ki.

sosyal fobi yüzünden uzun süreli sohbetlerde bulunamıyorum ve ikinci bir sefer aynı insanla konuşamıyorum.

yalnızlıkta bulduğum dostluğu hiç birşeyde bulamadım ben dersem yalan olur tabii yalnızlık o kadarda kötü değildir be mustafa kardeş...çok takma
    kafaya bunu :roll: :roll: :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: abbey
      yalnızlıkta bulduğum dostluğu hiç birşeyde bulamadım ben dersem yalan olur tabii yalnızlık o kadarda kötü değildir be mustafa kardeş...çok takma
      kafaya bunu :roll: :roll: :roll:
      öyle de hani insanlardan çok sıkılırsın arada bir yalnızlığı seçersin. ama devamlı yalnızlıkla geçinen birisi için öyle değil. herşeyin aşırısı zararlı hesabından...

Yorum

heh mesele bu işte bi ortayı bulabilsek zati :lol: :lol:

Yorum

herkes yoluna yanlız devam eder..mesela annen babam vardır ölür.evlenirsin birşey olur boşanırsın..ya da yanlız ölürsün eşin 1 yıl sonra başkasıyla evlenir.çocukların olur ama ölürken onlar da gelmez.insan yanlız doğar yanlız ölür..arada ki zamanda yanlız olmamak sonu değiştirmez..daha dur bakalım hayat sana ne getirecek..dilerim güzel şeyler getirir ve yanlız olmadığına değer..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
            herkes yoluna yanlız devam eder..mesela annen babam vardır ölür.evlenirsin birşey olur boşanırsın..ya da yanlız ölürsün eşin 1 yıl sonra başkasıyla evlenir.çocukların olur ama ölürken onlar da gelmez.insan yanlız doğar yanlız ölür..arada ki zamanda yanlız olmamak sonu değiştirmez..daha dur bakalım hayat sana ne getirecek..dilerim güzel şeyler getirir ve yanlız olmadığına değer..
            yani ben kendimi bildim bileli hep yurtlarda kaldım. hep yalnızdım. şimdi de yalnızım. etrafımda hiçbir zaman yakınım diye tabir ettiğim insanları görmedim. hep tek başıma hayata karşı durdum. hayatı tek başıma öğrenmeye çalıştım ki hep yanlış öğrendim. artık hayata ve insan ilişkilerinde uyum sağlayacağımı sanmıyorum. hani derler ya 7 sinde ne isen 70 inde de o sundur. bende de artık iyicene yerleşti.

Yorum

şimdi gidip yalnızlığımın üstüne bir sigara yakayım. hani aile desen hepsi var da. hiç yanında görmeyince bir anlamı da yok. zaten şu Ankarayı oldum olası sevemedim gitti. izmir ne güzeldi. ah smyrna....

Allaha emanet olun..

Yorum

insanlığın doğasında yanlızlık yoktur sosyalleşmek zorundasın yada en azından 1 kız arkadaş edinmek zorundasın buna karşı gelemezsin, zira doğanın kanunu bu. bunu sende biliyorsun rahatsız olmanın sebebide bu zaten.

Yorum

bak mustafacığım bir zamanlar bende senin gibiydim.... insan ilişkileri benim için bir kaostu resmen..... ama durum çok farklı....

benim yiğen var kız.... ablamın çocuğu.... yürüyecem diye çok caba sarfetti ben ankarada iken..... bu gün geldiler.... yürümeye başlamış.... ama o cabaları bana gerçek bir öğüt oldu.... ,

birden süper bir hayat ve kusursuz iletişim içinde kendini bulamıyacaksın.... bu bir ütopya ve bir mucize olur.... ama hayatta içli dışlı olduğun sürece başaracaksın bazı şeyleri.....

ama ilt tedavi olman gerekiyor.... ciddi bir tedavi.... çünkü insan ilişkilerinde en büyük engelin fobilerin malesef.... onları yenmedende gelişme sağlaman çok zor.... onları yendiğin an ilk zamanlar gene bocalarsın ama zamanla bir tarz ve bir duruş geliştirirsin ...

ve iletişim kurmak okadar önemli gelmez gözüne.... sadece anlaşabileceğin insalarla mutlu bir hayat yaşamak sana yeterde artar.... bunun farkına varırsın...

her insanla mükemmel bir iletişim söz konusu olamaz.... ikili ilişkiler güven ve kabul etme üzerine şekillenir.... yakın ilişkilerde sevgi, saygı, şevkat, güven, sadakat, yakınlık, anlaşılma ve karşındakini anlama ve içtenlik gibi duygular ön plana çıkar.... buda zaman ister.... yakın ilişkilerdeki gibi samimi diyalok özveri ile oluşur...

dediğim gibi fobin insanlara yaklaşmanı ebgelliyor... en gerekli duygulardan biri olan güven duygusunu bu rahatsızlık yüzünden istesende yaşayamıyorsun zaten.... ama üstüne durmadanda kurtulamazsın kardeşim.....

unutma kişisel cabalarımız bizim en sağlam sermayemizdir.... başarımız ise alın terimizdir.....

Yorum

tedaviye gerek yok, tek ihtiyacın olan özgüven bence, buda 1-2 etkene bağlıdır, 1 para özgüven verir fakat onu geçelim, aslında özgüven herkezin içinde biyerde saklıdır, yapman gereken bulup çıkarmak buda sadece 1 kere cesaret etmenle olur.

mesela yarın git çiçekçiye 1 tek gül al, etrafta gördüğün en güzel kıza git ver çiçeği elbette şaşıracak " elime geçmiş biyerden birine verebileceğim en güzel şeyde sendin " de bunu yapınca elbette hatunla sevgili olmayacaksınız ama öz güvenini kazanmak babında iyi olur. hayal gücünü kullan buna benzer şeyler yap.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zealot
                      tedaviye gerek yok, tek ihtiyacın olan özgüven bence, buda 1-2 etkene bağlıdır, 1 para özgüven verir fakat onu geçelim, aslında özgüven herkezin içinde biyerde saklıdır, yapman gereken bulup çıkarmak buda sadece 1 kere cesaret etmenle olur.

mesela yarın git çiçekçiye 1 tek gül al, etrafta gördüğün en güzel kıza git ver çiçeği elbette şaşıracak " elime geçmiş biyerden birine verebileceğim en güzel şeyde sendin " de bunu yapınca elbette hatunla sevgili olmayacaksınız ama öz güvenini kazanmak babında iyi olur. hayal gücünü kullan buna benzer şeyler yap.
                      pardon tedaviyte ihtiyacın yok mu dedin... neye dayanarak dedin bunu merak ettim....

Yorum

tek ihtiyacı olan özgüven ken neden gidip kel gözlüklü kısa boylu şişman bi psikiyatr a hiçbişey için tonla para versinki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zealot
                          tek ihtiyacı olan özgüven ken neden gidip kel gözlüklü kısa boylu şişman bi psikiyatr a hiçbişey için tonla para versinki?
                          basit olduğunu düşünmüşsün ama durum düşündüğün gibi değil inan bana...

özgüven ha diye kazanılmaz.... hele fobik insanların en zor başardığı şeydir bu öz güven dediğin duygu.....

bak şimdi.... geçmişte yaşadığı olumsuz yaşantıları var.... bunlar benlik algısını olumsuz algılamasına neden oluyor..... bir kere geçmişin etkisinin kırılması gerekir....

kendi becerilerine ilişkin inançları olumsuz..... bu olumsuz inançların ortadan kaldırılması ve sağlıklı davranış örüntülerinin kazandırılması gerekiyor.... buda anca uzman yardımı ile olabiliyor.... birde fobi öle sandığın gibi basit bir korku değildir.... bu yoğun kaygı ve korku duygusunun kontrol altına alınması gerekiyor.... çünkü sf lerde korku ve kaygı duygusu yaptırımı çok kuvvetli bir duygudur....

öz güven dediğin şey hemen kazanılacak olsaydı.... yıllarca süren sf vakalarına rastlamazdık.... yine o kadar kolay olsaydı bu özgüven kazanma hadisesi.... inan bana bu yaşına kadar çoktan kazanmış olurdu.... kazanamadıysa özgüven kazanmaya engel ciddi bir problemi var demektir arkadaşım.....

Yorum

Mustaftoprak kaç yaşındasın ya?
                            Belli olmaz günün birinde delinin biri seni sevebilir.İşin en korkunç yanı özgür hayatına el koyar bu günlerini özlersin.. :?
                            Galiba bir yaşam formu var ki hepimiz ona özeniyoruz..hani insan gezmeli tozmali bol sevgili değiştirmeli çok arkadaşı olmalı evlenmeli vs.vs..Ama herkesin doğası o değil ki..

Yorum

tedavi olmak şart..tabi seni tedavi edecek iyi bir doktora düşersen..yoksa sana yüzleş üstüne git falan diyecek..biz bilmiyoruz ya bunları üstüne para verip bildiğimiz şeyleri öğreniyoruz :lol: var mı böyle bir şey yhaa :lol: üstüne nasıl gideceğim onu anlat sen bana değil mi ama :lol:

Yorum

İşleniyor...
                              X