Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayata yalnız devam edeceğimi kabullendim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: hale46
    tedavi olmak şart..tabi seni tedavi edecek iyi bir doktora düşersen..yoksa sana yüzleş üstüne git falan diyecek..biz bilmiyoruz ya bunları üstüne para verip bildiğimiz şeyleri öğreniyoruz :lol: var mı böyle bir şey yhaa :lol: üstüne nasıl gideceğim onu anlat sen bana değil mi ama :lol:
    doktorlar onu yapıyprlar zaten.... nasıl yapacaklarını anlatıyorlar.... psikiyatrise gidip sadece hap veren bir doktora denk gelmen senin şansızlığın haleciğim.... doktorların hepsi öyle değildir.... inan bana ben bile şu halimle bir hastanın hastalığının majör boyutunu kırarım.....

Yorum

Ben de aynıyım.23 yaşındayım.Kızlarla ilişkim olmuyor,adeta korkuyorum.
      Hemen samimi olamıyorum.Bir ortak yanımızda yurtta kalıyor olmamız.
      Yani demek istediğim bu durumda olan tek sen değilsin.Tedavisi nedir tam olarak ben de bilmiyorum ama bu sana umutsuzluk vermesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zealot
        tedaviye gerek yok, tek ihtiyacın olan özgüven bence, buda 1-2 etkene bağlıdır, 1 para özgüven verir fakat onu geçelim, aslında özgüven herkezin içinde biyerde saklıdır, yapman gereken bulup çıkarmak buda sadece 1 kere cesaret etmenle olur.

mesela yarın git çiçekçiye 1 tek gül al, etrafta gördüğün en güzel kıza git ver çiçeği elbette şaşıracak " elime geçmiş biyerden birine verebileceğim en güzel şeyde sendin " de bunu yapınca elbette hatunla sevgili olmayacaksınız ama öz güvenini kazanmak babında iyi olur. hayal gücünü kullan buna benzer şeyler yap.
        güzel söylemişsin de arkadaşım bu olay sadece gidip sohbet etmek ile bitse, sohbetin en alasını yaparım. bu sohbetten öte birşey. sosyal fobi de ellerin titrer, avuçların terler, bir sürü atamadığın takıntıların vardır. toplu ortamlarda iş yapamazsın. herkesin sana baktığını zannedersin. bunlar sadece sosyal fobiye girizgah. bundan daha öteside var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahgene
          Mustaftoprak kaç yaşındasın ya?
          Belli olmaz günün birinde delinin biri seni sevebilir.İşin en korkunç yanı özgür hayatına el koyar bu günlerini özlersin.. :?
          Galiba bir yaşam formu var ki hepimiz ona özeniyoruz..hani insan gezmeli tozmali bol sevgili değiştirmeli çok arkadaşı olmalı evlenmeli vs.vs..Ama herkesin doğası o değil ki..
          biz de demiyoruz ki kazak değiştirir gibi arkadaş değiştirelim.. 25 yaşındayım ve şu ana kadar olmadı. olacağını da sanmıyorum... bu cesaret falan işi değil. cesarette yapabileceğin şeyler vardır. sosyal fobide ise karşında normalde hiç titremeyen, ama insanlar arasında titreyen biri vardır. artık kontrol falan edilemez bir durumdur. insan içine çıktığında otomatikmen olur. sen istesende istemesende olur...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tolgabey
            Ben de aynıyım.23 yaşındayım.Kızlarla ilişkim olmuyor,adeta korkuyorum.
            Hemen samimi olamıyorum.Bir ortak yanımızda yurtta kalıyor olmamız.
            Yani demek istediğim bu durumda olan tek sen değilsin.Tedavisi nedir tam olarak ben de bilmiyorum ama bu sana umutsuzluk vermesin.
            psikologa git, o zaman anlarsın. tedavinin ne olduğunu....

Yorum

Re: hayata yalnız devam edeceğimi kabullendim

Orjinal yazı sahibi: mustafatoprak
              bir an için insan ilişkilerinde değişim geçirip, herkesle haşir neşir olacağımı zannetmiştim. bunun için epeyde çaba sarf ettim. lakin evdeki hesap çarşıya asla uymuyor. inadına üstüne gittiğim hayattan hep tepki aldım ve kalktığım yere geri oturdum. bir türlü kabullenemiyordum. artık KABULLENDİM. açıkçası savaşmaktan yoruldum.

herkesin bir sevene ihtiyacı var.

ama bu laf benim için geçerli değil artık. yahu bu yaşıma kadar karşı cins ile ilgili duygusal boyutta hiçbir birlikteliğim olmadı. çocukluktan beri utangaçtım. şimdi hala utangacım.

birisinin beni seveceğini artık aklımın ucundan geçiremiyorum. bundan sonraki düşüncem "HİÇ KİMSE BENİ SEVMİYOR VE ASLA SEVMEYECEK." artık hiçbir karşı cinsle duygusal bir yaklaşım içinde bulunmayacağım. zaten bulunamıyorum ki.

sosyal fobi yüzünden uzun süreli sohbetlerde bulunamıyorum ve ikinci bir sefer aynı insanla konuşamıyorum.
              nedense bu güne kadar ben kızların bu problemden muzdarip olduğunu duymadım.(en azından bizimkine benzemiyor onlarınki)
              nedir bu ,erkek hastalığı mı :?:
              en utangaç kızın bile kısa bi uğraşla hemen açıldığına şahit oldum malesef :cry:
              bi bakıma bende bu sayede isyan etmek istiyorum.
              :arrow: aslında yeterli bir süre sosyal ortamlarda bulundum ve hiç olumlu sinyal almadım.
              hiçbi kız bana yakınlaşmadı.aksine İzmirde ne zaman dışarı çıksam arkadaşlarla ,hep bana kızların baktığını söylediler .
              ben hiç kendim şahit olamadım.bu nasıl oluyor gerçekten merak ediyorum. :?: :?: :?:
              Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Re: hayata yalnız devam edeceğimi kabullendim

Orjinal yazı sahibi: gothica
                bir an için insan ilişkilerinde değişim geçirip, herkesle haşir neşir olacağımı zannetmiştim. bunun için epeyde çaba sarf ettim. lakin evdeki hesap çarşıya asla uymuyor. inadına üstüne gittiğim hayattan hep tepki aldım ve kalktığım yere geri oturdum. bir türlü kabullenemiyordum. artık KABULLENDİM. açıkçası savaşmaktan yoruldum.

herkesin bir sevene ihtiyacı var.

ama bu laf benim için geçerli değil artık. yahu bu yaşıma kadar karşı cins ile ilgili duygusal boyutta hiçbir birlikteliğim olmadı. çocukluktan beri utangaçtım. şimdi hala utangacım.

birisinin beni seveceğini artık aklımın ucundan geçiremiyorum. bundan sonraki düşüncem "HİÇ KİMSE BENİ SEVMİYOR VE ASLA SEVMEYECEK." artık hiçbir karşı cinsle duygusal bir yaklaşım içinde bulunmayacağım. zaten bulunamıyorum ki.

sosyal fobi yüzünden uzun süreli sohbetlerde bulunamıyorum ve ikinci bir sefer aynı insanla konuşamıyorum.
                nedense bu güne kadar ben kızların bu problemden muzdarip olduğunu duymadım.(en azından bizimkine benzemiyor onlarınki)
                nedir bu ,erkek hastalığı mı :?:
                en utangaç kızın bile kısa bi uğraşla hemen açıldığına şahit oldum malesef :cry:
                bi bakıma bende bu sayede isyan etmek istiyorum.
                :arrow: aslında yeterli bir süre sosyal ortamlarda bulundum ve hiç olumlu sinyal almadım.
                hiçbi kız bana yakınlaşmadı.aksine İzmirde ne zaman dışarı çıksam arkadaşlarla ,hep bana kızların baktığını söylediler .
                ben hiç kendim şahit olamadım.bu nasıl oluyor gerçekten merak ediyorum. :?: :?: :?:
                şimdi senin muzdarip olduğun ne onu anlamadım ya dostum kusura bakmayasın..

yakışıklı olmak sadece bakmayı gerektirir. ama gerisinde birşey yoksa; sadece bakılıp geçilir. anlaaycağın atraksiyon gerektirir ki benim öyle bir şansım yok... bu titreme yüzünden kimse ben ile arkadaş olmak istemez. düşünsene karşına erkek diye titreyen birini alıyon. elalem ne der... bula bula bunu mu buldun? kimse demezse bile ben kendime söylerim yani....

Yorum

E blader sende titremeyi önleyici ilaçlar kullan.
                  titreme şiddetliyse hele kesin kullanman lazım.
                  Anksiyolitik veriri doktor.
                  Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

tamam, herhalde reçetesiz satılmaz.

Yorum

kabullenmek istemiyordum lakin bende bu fikre alişmaya başlamalıyım sanırım yanlız kalmaktan kastım ise bence bir çeşit inziva çekilmek insanlardan tamamen uzak yaşamak asla normal bir yaşam süremeyeceğim galiba

Yorum

ben de böle hissediyorum sanırım yalnız olucam hep şuan 19 yaşındayım 25 e kadar düzelmezsem diye cok korkuyorum acıkcası titreme bende de oluyor ve gecmiyor dışardaysam titriyorum insanların yanında durakta,cafede vs.geçmiyor.

Yorum

reçetesizde var dostum sen pek araştırma yapmamışsın bu işlere önce sosyal fobini çöz sonra başla,dideral al eczaneden yarım tablet iç sonra bi bak olaya..ha olmuosa ozaman doktora git yeşil reçeteli bir ilaç yazsın..haydin bye..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GTO
                            reçetesizde var dostum sen pek araştırma yapmamışsın bu işlere önce sosyal fobini çöz sonra başla,dideral al eczaneden yarım tablet iç sonra bi bak olaya..ha olmuosa ozaman doktora git yeşil reçeteli bir ilaç yazsın..haydin bye..
                            dostum sosyal fobi için doktor doktor dolaştım. hipnoterapiste bile gittim. şimdi sadece titreme kaldı. şimdi gittim dideral aldım. yarım yarım almaya başlayacağım. herşey için çok teşekkür ederim. geçerse geçer. geçmezse de yeşil reçeteli ilaç yazdırırım...

Yorum

ya bi şi sölimmi ben,
                              kızlar erkeklerden çekinio erkekler kızlardan...ben sf li deilim ama lise çağımda fazla utangaçtım kimseyle konuşamazdım ama sonra kendimi hep konuşmaya zorladım.... bi nevi korkularımın üstüne gittim şu an hiç bi eser yok...
                              ((sadece çok yakışıklılarla konuşurken biraz heyecan var o da olsun yani :P ))
                              bence sen çekinmeden bi kızın yanına yaklaşsan konuşmaya zorlasan kendini bi bakıcaksın o da senin benim gibi bi insan yemek yio içio tuvalete gidio gerçekten korkulacak bişi yok...
                              sonuçta ben eminim herkesin sevilecek yanları olduğuna...ki sen avukatım diosun...kariyerin bi defa bi artı puan sana...
                              kimse bana saldırmasın insana insan olduğu için değer verilsin die...ne yazıkki günümüz şartlarında bu böle biraz...
                              mustafatoprak sen sıkma canını ben eminim günün birinde doğru insanla karşılaşacaksın...mesela düşünüosundur...insanlara kendimi tanıtabilsem ne çok severler beni die...bence tanıt kendini ve sevsinler...bişi okumuştum ben böyle karşıt hareketler kullanmak gibisinden...
                              şimdi mesela sen bi kelimeyi yanlış kullanırsam ne olacak die korkuosun ya bilerek yanlış kullanıosun o korkunu yeniosun...markette bilerek eksik para veriosun ve kasiyer eksik oldu diyince pardon dyip düzeltiosun ve görüosun ki korkulacak bi durum deil.
                              yolda giderken birine bilerek çarpıosun pardon diosun ve görüosun ki çok kötü bi tepkiyle karşılaşmıosun...
                              bunlar gerçekten işe yarayabilir...
                              sıkma ca nı nı... valla hepimiz 50-60 seneye kadar ölecez...sf li ya da deil ölecen ölecenüzme canını...bak benim 2 gün önceki ruh halimle bugünkü o kadar farklı kiiii...güzel görürsen güzel oluyo herşey...
                              Happiness is a way of travelling,not a destination

Yorum

Orjinal yazı sahibi: littleclumsygirl
                                ya bi şi sölimmi ben,
                                kızlar erkeklerden çekinio erkekler kızlardan...ben sf li deilim ama lise çağımda fazla utangaçtım kimseyle konuşamazdım ama sonra kendimi hep konuşmaya zorladım.... bi nevi korkularımın üstüne gittim şu an hiç bi eser yok...
                                ((sadece çok yakışıklılarla konuşurken biraz heyecan var o da olsun yani :P ))
                                bence sen çekinmeden bi kızın yanına yaklaşsan konuşmaya zorlasan kendini bi bakıcaksın o da senin benim gibi bi insan yemek yio içio tuvalete gidio gerçekten korkulacak bişi yok...
                                sonuçta ben eminim herkesin sevilecek yanları olduğuna...ki sen avukatım diosun...kariyerin bi defa bi artı puan sana...
                                kimse bana saldırmasın insana insan olduğu için değer verilsin die...ne yazıkki günümüz şartlarında bu böle biraz...
                                mustafatoprak sen sıkma canını ben eminim günün birinde doğru insanla karşılaşacaksın...mesela düşünüosundur...insanlara kendimi tanıtabilsem ne çok severler beni die...bence tanıt kendini ve sevsinler...bişi okumuştum ben böyle karşıt hareketler kullanmak gibisinden...
                                şimdi mesela sen bi kelimeyi yanlış kullanırsam ne olacak die korkuosun ya bilerek yanlış kullanıosun o korkunu yeniosun...markette bilerek eksik para veriosun ve kasiyer eksik oldu diyince pardon dyip düzeltiosun ve görüosun ki korkulacak bi durum deil.
                                yolda giderken birine bilerek çarpıosun pardon diosun ve görüosun ki çok kötü bi tepkiyle karşılaşmıosun...
                                bunlar gerçekten işe yarayabilir...
                                sıkma ca nı nı... valla hepimiz 50-60 seneye kadar ölecez...sf li ya da deil ölecen ölecenüzme canını...bak benim 2 gün önceki ruh halimle bugünkü o kadar farklı kiiii...güzel görürsen güzel oluyo herşey...
                                benimde zaten düşüncemdeki en büyük engelim ya hata yaparsam. hiçbir zaman yav bir seferde hata yapayım demedim kendime. ama bu aralar senin dediğin gibi epey birşeyler yapıyorum. artık insanların laflarına o kadarda takmıyorum. çünkü psikoloji ile ilgilene ilgilene karşındakinin sana nasıl bir ruh hali ile yaklaştığını kestirebiliyorsun ve artık önemsemiyorsun.

ben de en büyük engel el titremesi idi. şimdi dideral falan kullanıyorum. artık o da kesildi. artık güvenim tam yerine geldi. zaten ankara gibi bir yerde tek başıma yaşam mücadelesi vermeye başladım.

ailemin arkasına sığınıp yaşamaktan bıktım. böyle tek başına çok güzel oluyor. istediğini yapabiliyorsun. bir sosyal fobili için yalnız yaşamak çok riski bir durumdur. ama hep birilerine bağlı olarak yaşamakta zoruma gidiyordu. en azından bundan sonra tek başıma ayakta durmayı sonuna kadar öğreneceğim.

Yorum

İşleniyor...
                                X