Duyuru

Collapse
No announcement yet.

depresif yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• depresif yalnızlık

Yalnızım.Yalnız olduğumun,acınası varlığının farkındayım.Yadırgamıyorum.Yalvarmıyorum.Aldırmıyo rum.Karşımda yüzsüzlük içinde oturmasında.Kızgın değilim dünyaya.Tüm şiddet içeren duygularımı baskıladım;fakat biraz kırgınım.Yalnızlığımın sebebine değil ama.Yalnız kalışımın farkına varmayanlara.yalnız bırakılışımı görmeyenlere.Beni tuhaf ve pasif hale dönüştürüp,boşluğa iten sonra arkasına bile bakmayanlara.Benim düşmüş ve düşkün olduğumu bilmeyenlere sadece.Kırgınlığımın boyutları bazen beni korkutuyor.Kızgın güneşin altında çorak topraklardaki gibi çatlaklar oluşuyor ruhumda.Nefes alışım zorlaşıyor bazı zamanlar.Nedenlerini sorgulayamayacak kadar yorgunum.Oysa ki alışılmışlığın yarattığı bi kabulleniş hakim benliğime.Işıklarımı hiç yakmıyorum.Dağınık,tozlu, perdeleri isli,hafif sarımtrak,boyası dökülmeye yüz tutmuş soğuk odamın.Üstümdeki üç gündür çıkarmadığım kazağıma sarılmış, öylece oturuyorum.Tüm pencereleri perdelere mahkum ettim.Güneşi görmek istemiyorum.Sigaram hiç bitmesin.Tüm odayı yakıcı duman kaplayp,beni öldürene kadar yaksın istiyorum.Etrafımdaki telkin kaplı ama içinde sevgi bulunmayan cümleler kuran insanlardan uzaklaştım.Artık.Yokoluşumu yokluğumla anlasınlar istiyorum sadece.Merak etmesinler ama.Üzüntülerini belli eden timsah gözyaşlarıyla süslü bir yas olmasın benimki.Sade,hafif iç buran,unutulmaya mahkum bir veda olsun bu uzaklaşız.Sessizce boş bir bakışı anlamdırmaya çalışsınlar bir süre.Yokluğum boşluk yaratmasın, basit bir elvada olarak kalayım hayatlarında...

hiç kimse kendi istemedikçe kendini yalnız bırakamaz :idea: :?:

Yorum

YANILIORSUN.SOSYAL FOBİK OLSAYDIN ANLARDIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ.

Yorum

anladım normal şartlarda demek istemiştim geçmiş olsun

Yorum

normal şartlarda diyorsan haklısın,
          ama bu sf insanı hayattan,insanlardan,sosyal çevreden koparıyor sen ''NE KADAR İSTEMESENDE''

Yorum

LANET OLSUN SOSYALFOBİYE BU HAYATA LANET OLSUN YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BIKTIN USANDIM YAAA NE DERDİMİ ANLATABİLİYORUM NE İNSANLAR BANA YANAŞIYOR(SANKİ CÜZZAMLIYIM) BENİMDE ETİM KEMİĞİM KALBİM CANIM VAR,HAYALET YARATIK DEĞİLİM OFFFFFFFFFFFFFFFF ÖLMEK İSTİYORUM DELİ GİBİ KURTULMAK İSTİYORUM AMA YA PA MI YO RUM!!!!!!! BU NADAA LANEETT OLSUN YAAAA KJİMSE YOKMMU BU HAYATTA BENİ DİNLİCEK ANLICAK YALNIZLIĞIMA MERHEM OLACAK HEP ABUKS USUBK KONULAR REYTİNG YAPIOR HERKES BUNLARIN PEİŞİNDEN KOŞUIYOR ANLAMIORUM BENDEMİ SORUN VAR NE OFFFFFFFFFFF OFFFF BIKTIM YAAAAAA

Yorum

Re: depresif yalnızlık

Orjinal yazı sahibi: stairway-to-heaven
              Yalnızım.Yalnız olduğumun,acınası varlığının farkındayım.Yadırgamıyorum.Yalvarmıyorum.Aldırmıyo rum.Karşımda yüzsüzlük içinde oturmasında.Kızgın değilim dünyaya.Tüm şiddet içeren duygularımı baskıladım;fakat biraz kırgınım.Yalnızlığımın sebebine değil ama.Yalnız kalışımın farkına varmayanlara.yalnız bırakılışımı görmeyenlere.Beni tuhaf ve pasif hale dönüştürüp,boşluğa iten sonra arkasına bile bakmayanlara.Benim düşmüş ve düşkün olduğumu bilmeyenlere sadece.Kırgınlığımın boyutları bazen beni korkutuyor.Kızgın güneşin altında çorak topraklardaki gibi çatlaklar oluşuyor ruhumda.Nefes alışım zorlaşıyor bazı zamanlar.Nedenlerini sorgulayamayacak kadar yorgunum.Oysa ki alışılmışlığın yarattığı bi kabulleniş hakim benliğime.Işıklarımı hiç yakmıyorum.Dağınık,tozlu, perdeleri isli,hafif sarımtrak,boyası dökülmeye yüz tutmuş soğuk odamın.Üstümdeki üç gündür çıkarmadığım kazağıma sarılmış, öylece oturuyorum.Tüm pencereleri perdelere mahkum ettim.Güneşi görmek istemiyorum.Sigaram hiç bitmesin.Tüm odayı yakıcı duman kaplayp,beni öldürene kadar yaksın istiyorum.Etrafımdaki telkin kaplı ama içinde sevgi bulunmayan cümleler kuran insanlardan uzaklaştım.Artık.Yokoluşumu yokluğumla anlasınlar istiyorum sadece.Merak etmesinler ama.Üzüntülerini belli eden timsah gözyaşlarıyla süslü bir yas olmasın benimki.Sade,hafif iç buran,unutulmaya mahkum bir veda olsun bu uzaklaşız.Sessizce boş bir bakışı anlamdırmaya çalışsınlar bir süre.Yokluğum boşluk yaratmasın, basit bir elvada olarak kalayım hayatlarında...
              Sevgili Dostum,
              Sana beş adımlık bir plan yazıyorum, umarım yararlı olur...
              1) Ayağa kalk

2) Senin olumsuz etkileyen çevreni unut, hatta mümkünse tamamen terket!..

3) Kendine, seni yeniden hayata bağlayacak gerçekçi ve gerçekleştirilebilecek hedefler belirle

4) Bu hedeflerine ulaşmak için elindeki bütün imkanları kullan.

5) Hedeflerine ulaştıktan sonra yepyeni bir insan olacak, sana zarar vermek isteyen insanlara en güzel cevabı vermiş olacaksın...

Yorum

McBusiness ve bonnie,
                duygu ve düşüncelerinizi çok ii anlıyorum ve yürekten teşekkür ediyorum.
                McBusiness,denemeye çalışcam ve bonnie gücüm el verdiğince burada yazılarımı paylaşmaya devam edicem,bana destek olduğun için minnettarım,hayatta olduğumu hissettirdin

Yorum

NEDİR BU İNSANLARIN VURDUMDUYMAZLIĞI, SF YİNEMİ KARA İNİNDEN HORTLUYOR NOLUR YARDIM EDİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum

ARKADAŞLIK,İÇTEN SICAKLIK,DESTEK,YARDIM ve EN ÖNEMLİSİ SAMİMİYET BULACAĞIMA İNANIYORDUM AMA GÜNLER GEÇTİKÇE BUNUN YALAN OLDUĞUNU,İNSANLAR TARAFINDAN KASITLI OLARAK DIŞLANDIĞIMI VE HERKESİN BANA SIRTINI DÖNDÜĞÜNÜ GÖRÜYORUM BU MU İNSANLIĞINIZ? BU MU DESTEĞİNİZ? BU MU YARDIMSEVERLİĞİNİZ? İNSANOĞLU DENEN VARLIĞA YAZIKLAR OLSUN SİNİRDNEDEN HERŞEYİ PARÇALAMMAAK KIRMAKASJ DÖKMSEJK İSTİYOIRTUM NEDEN YAAAA NEDEN BENİ SEÇTİ TANRI NE GÜNASJH İŞLEDİM???? HER GÜN DÜZELMEK İİYE GİTMEK İÇİN ÇABA GÖSTEEREN DOKTORALRAIN HASTANELERİN PEŞİNDEN KOŞTURAN BEN AMA YİNE İTİLEN VE ÇÖPE ATALIALAN BEN? BİR UFAK İYİ SÖZ MORAL VERİCİ BİR KİMSE YOKMU KOCA SİTEDE? HEP MAGAZİNEL HEP REYTİNG KOKAK BAŞLIKLAR!! BIKTIM ARTIK İALÇLARDAN DOKTORLARDAN HASTANELERDEN BEN GERÇEK İNSAN DSTEĞİ İÇTENLİĞİ DOKTORLARIN 1 SAATLİK POH POH'UNDAN VE YAZILAN İLAÇLARIN GEÇİCİ SARHOŞLIUNDAN ALIYORSUN İLACI O MU YARDIM EDECEK İNSANOĞLU DENEN VARLIKMI O ZAMAN BEN KARŞIMA KULLANDIĞIM BÜTÜN İLAÇLARI TEK TEK KOYİM ONLARLA SOHBET EDİM ONLARDAN SIKINTILARIMI DİNLEMESİNİ BİRLİKTE ÇÖZÜM BULMASINI İTİSSİTİİM SONRA BİDEE UMURLARINDAN BİLE OLAMAMAKTAN BIKTIM DOKTORLARIN BUGÜN GİT 1 AY SONRA GEL DEMELERİNDEN AİLEM Bİ TARAFINDAN HİÇ TANIMADIĞIM İNSANLAR Bİ RTARAFTAN YETER YAAA BENİMDE CANIM KANIM ETİM KEMİĞİM VAR NE YANİ İNTİHAR ETMEK ÇÖZÜMMÜ? NE ÇARE GETİRCEK BANA HHHHHHHHHHHHHİÇBİR ŞEY ASLA 0 0 0 ÇÖZÜM BIKTIM ARTIK YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Yorum

Seni ben de yürekten anlıyorum S-to-H .. Öylesi bi çaresizliği hissettim hep ve hissediyorum bi sürü mücadelenin ardından ..

Fakat şu var ki DİBİN SONU SINIRI yok .. Mutluluğun , neşenin bir sınırı var değil mi .. Ama hissel olarak dibe vurmanın bir sınırı yok .. Kaybedeceklerin bitmiyor ..

O halde her ne durumda olursan ol ; sen iyisin ! ; göreceli olarak

berbat bi akıl oldu galba

Yorum

İşleniyor...
                      X