Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyalfobi herzaman varmıdır

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyalfobi herzaman varmıdır

sf herzaman her ortamdamı insanda var
    yoksa bazen geçermi bazı ortamlarda geçermi

bendede aynısı oluyor

bir yere uzun zaman gitmeyeyim veya birini uzun süre görmeyeyim

çok zorlanıyorum yeniden karşı karşıya gelmeye

Yorum

Re: sosyalfobi herzaman varmıdır

Orjinal yazı sahibi: ctrl
      sf herzaman her ortamdamı insanda var
      yoksa bazen geçermi bazı ortamlarda geçermi

bazen geçiyor sf li insanın ruh durumuna bağlı bazen istediğin zaman üstüne gidersen yenilebiliyor ama kötü tarafı tekrarlıyor galiba bence öle.

Yorum

Bazı ortamlarda geçebilir bence .. Mesela yoğun işle uğraştığın anlarda .. Veya kendini verebildiğin , kendinden geçtiğin anlarda ..

Bizde sanki bir tür TEMASSIZLIK mevcut .. Ortama ya da varoluşa kendimizi bırakamıyoruz .. Sürekli bir iç-dış gözlem halindeyiz .. Ve gözlemlediğimiz anda da doğal olan bizden uzaklaşıyoruz sanki ..

Biraz önce kuzenim eşi ve çocuğuyla yemekteydim .. Sevdiğim insanlar lakin o temassızlık her an gidip gidip geliyor .. Ya kendimi kabul edemiyorum olduğum gibi .. Ya da kabul etsem sus pus oturacağım ..

Tuhaf bir paradoks yaratıyor sosyal fobi .. Çou zaman depresyon da eşlik ediyor .. İkisi birbirine karışıyor ..

Teorik olarak sıyrılabildiğimiz ortamlar durumlar olması lazım sosyal fobiden bence ..

Yorum

yalnızken genelde insan doğal oluyor ve sf olmuyor,ben mutlu olayımda sosyal fobili yaşamaya razıyım ya..

Yorum

İşleniyor...
          X