Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu belirtiler sf olan herkeste varmı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu belirtiler sf olan herkeste varmı?

1-sürekli bir paranoya hali bana bakıyorlar benimle ilgili şeyler düşünüyorlar gibi

2-berberde traş olmak

3-tek başına yemek yemek

4-tanıdık ortamlarda çok kasılmak konusmakta veya dinlemekte zorlanmak

5-yabancı ortamlarda tanınmadığı yerlerde biraz daha rahat olmak

6-sanki herkes kendisini çok iyi tanıyormuş ve bütün insanlar
    tarafından hayatı gözleniyormuş veya biliniyormuş gibi hissetmek

7-paranoyalar yüzünden yapacaklarını yapamamak

8-yeni bir ortama girince eğer o ortamda uzun süre bulunması gerekiyorsa (yeni bir işe başlamak gibi) kendini rezil edeceğini düşünmek ve buna inanıp kendini gerçekten rezil etmek

bu sıkıntıları sizde yaşıyormusunuz?
    yardım lütfen

evet..

Yorum

kesinlikle

Yorum

arkadaşlar eklemek istediğiniz sıkıntılar varsa ekleyin hepsini yazamadım heralde hepimiz birlikte aynı sıkıntıların aynılarını yaşıyoruz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ctrl
          arkadaşlar eklemek istediğiniz sıkıntılar varsa ekleyin hepsini yazamadım heralde hepimiz birlikte aynı sıkıntıların aynılarını yaşıyoruz
          16 saat otobüs yolculuğu

Yorum

http://psikoloji.gen.tr/modules.php?...wtopic&t=32418

bu başlığa bir bak istersen.... burda bir kaç belirti var.... seni tarif ediyor mu......

Yorum

bakın bu yazı faydalı oldu bende mesela telefonla konusma sıkıntısı yok

çok rahat konusabiliyorum telefonla

ama yüzyüze konusunca sf ortaya çıkıyor karşıkmdakini dinlemek çok zorlaşıyor mimiklerim hemen bozuluyor

başka varsa yazın tartışalım bunları

Yorum

3 d kuralını duymuşsunuzdur mutlaka

düşünce duygu davranış

bizde düşünce sabit bu sf(farklıyız inancı)

duyguda düşünceden dolayı sabit bu da depresyon keyifsizlik sinirde olabilir

davranış buda bizde sabit saçma bir görüntü afallamış kitlenmiş birisi problemli tip

Yorum

bakın bu yazı faydalı oldu bende mesela telefonla konusma sıkıntısı yok

çok rahat konusabiliyorum telefonla

ama yüzyüze konusunca sf ortaya çıkıyor karşıkmdakini dinlemek çok zorlaşıyor mimiklerim hemen bozuluyor

başka varsa yazın tartışalım bunları
                  davranışlarına olan güvensizliğin temel etken o zaman.... mimiklerinim yanlış algılanması.... davranışlarının yanlış algılanması.... yada beklediğin mükemmellikte tok davranışları sergileyemiyeceğin inancı anksiyetene neden oluyor olabilir.....

böyle şeyler vr mı sende.....

Yorum

düşünce duygu davranış

davranış buda bizde sabit saçma bir görüntü afallamış kitlenmiş birisi problemli tip
                    akılcı duyuşsal terapiile ilgislisin sanırım.... hazır bulmuşluğun var o zaman.... buna sevindim.... bir basamak öndesin

Yorum

evet mimiklerimin yanlış algılanacağına inanıyorum bu var bende

bir arada bakışlarıma takmıştım tuhaf bakıyorum sanıyordum

bu sıkıntıyı yaşayan varmı

Yorum

Re: bu belirtiler sf olan herkeste varmı?

1-sürekli bir paranoya hali bana bakıyorlar benimle ilgili şeyler düşünüyorlar gibi

2-berberde traş olmak

3-tek başına yemek yemek

4-tanıdık ortamlarda çok kasılmak konusmakta veya dinlemekte zorlanmak

5-yabancı ortamlarda tanınmadığı yerlerde biraz daha rahat olmak

6-sanki herkes kendisini çok iyi tanıyormuş ve bütün insanlar
                        tarafından hayatı gözleniyormuş veya biliniyormuş gibi hissetmek

7-paranoyalar yüzünden yapacaklarını yapamamak

8-yeni bir ortama girince eğer o ortamda uzun süre bulunması gerekiyorsa (yeni bir işe başlamak gibi) kendini rezil edeceğini düşünmek ve buna inanıp kendini gerçekten rezil etmek

bu sıkıntıları sizde yaşıyormusunuz?
                        yardım lütfen

HEPSİNİ YAŞIYORUM ÖZELLİKLE 7 numara ve 6 numara YOĞUN ŞEKİLDE VAR AMA TEDAVİLER VE İLAÇLARLA ZAMAN ZAMAN BU DUYGULARI BASTIRIP RAHAT HAREKET EDEBİLİYORUM AMA İÇİMDE BİR YERLERDE VARLIĞINI AZ DA OLSA HİSSETTİRİYOR.SANA BURADA İLAÇ TAVSİYESİNDE BULUNMAM ÇOK YALNIŞ OLUR AMA İSTANBUL'DA YAŞIYORSAN ÇAPA TIP veya MARMARA TIP'a GİDEBİLİRSİN.BİLMİYORUM BELKİ GİDİYOR veya BAŞKA Bİ YERDE TEDAVİ GÖRÜYOR OLABİLİRSİN.AMA SOSYALFOBİ'DE İLAÇLARIN ETKİSİ ÇOK FAZLA BEN BUNUNLA SF'Yİ BÜYÜK ORANDA BASTIRABİLİYORUM YANİ DİZGİNLERİ ELİME GEÇİREBİLİYORUM ÖZELLİKLE BENDE TİTREME,TERLEME veya SANKİ KALBİMİ AĞIZIMDA HİSSEDİYORMUŞCASINA HEYECAN ÇOK VARDI GEÇMİŞTE 1 SENEDİR ÇOK BÜYÜK ORANDA AZALDI.ARA SIRA HORTLASA DA DİZGİNLER BENDE :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: therapy25

düşünce duygu davranış

akılcı duyuşsal terapiile ilgislisin sanırım.... hazır bulmuşluğun var o zaman.... buna sevindim.... bir basamak öndesin

araştırıyorum biraz bilgim var bilgiler yaşadıklarımla örtüşüyor

umarım hepimiz daha ileri adımlar atabiliriz

Yorum

evet mimiklerimin yanlış algılanacağına inanıyorum bu var bende

bir arada bakışlarıma takmıştım tuhaf bakıyorum sanıyordum

bu sıkıntıyı yaşayan varmı
                            sf lilerin çoğu yaşar

Yorum

kesinlikle bende bunların hespi mevcut

Yorum

İşleniyor...
                              X