Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden yaşıyorumki ben?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Neden yaşıyorumki ben?

"bazen düsünüyorumda ölümden korkuyor muyum? hayır aslında ölümden korkmuyorum.
    Bir tarafik kazası geçirsem ölsem belkide hiç üzülmem kim bilir belkide cennete giderim. şimdi bunları yazıyorum diye zannetmeyin ki depresyonda mıyım? hayır degilim. yani ben kendimin depresyonda olmadıgımı biliyorum. fakat bu hayatta istediklerimi beni mutlu eden bazı şeyleri yapamayınca, yaşamanın okadarda anlamı yok gibi. kimbilir belki öbür dünyada daha mutlu bir yaşantım olur. tabi öyle bir yer varsa!!
    insan neden yaşar ne için yaşar?
    cevap olarak klasik sevdikleri için yaşar ailesi için yaşar demeyin.
    insan neden yaşamak zorundadir acaba.
    ama neden yaşadıgımı bilmiyorum yada neden yaşamak zorunda oldugumu.
    düşünüyorumda ölümden neden korkayım ki sanki çok yaşıyoruzda ! "

şimdi bunları yazıyorum diye intihar edicek falan sanmayın asla oye bişey yapmam. oyle birden içimden geldi yazdım.

bunun cevabını ancak inandığın dini değerler verebilir başka hiç birşey açıklama getiremez

Yorum

Şu an bir imtihandasın. Allah seni imtihan ediyor. Seni insanları ve cinleri kendisini zikretmesi için yarattı. Seni yaradan o ise hakiki huzuruda başka yerde bulman mümkün değildir. Ahirete inan. İnan öyle bir yer var. Gördüğümüz her şey zahiri. İşte bu yüzden insanlar aldanırlar. Sen ahiretden şüphe edenlerden olma. Kabirdekilerin ağladıklarına bizler üzülüyoruz. Allah imanımızı kuvvetlendirsin.
      Bismillahirrahmanirrahim;
      Gökyüzü yarıldığı zaman açılmış bir gül halini aldığında.
      Başka hangi şeyle Rabbinizi yalanlamaya kalkışırsınız ?
      ( Rahman suresi:37)

Aşağıda göreceğiniz fotoğraf Amerikan Uzay
      Araştırma Merkezi'nden (NASA)alınmıştır.
      Kuran-ı Kerim (Rahman suresi 37. Ayet)
      Bismillahirrahmanirrahim;
      Gökyüzü yarıldığı zaman açılmış bir gül halini aldığında.
      Başka hangi şeyle Rabbinizi yalanlamaya kalkışırsınız ? ( Rahman
      suresi:37)

Lütfen bu ayetin manasını resme bakarken yeniden okuyunuz.

Açıklama:

Fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezi'nin (NASA) en son

Teknolojiyle yaptığı teleskoplarla Samanyolu
      gezegeninden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür.

Bu fotoğrafa NASA yetkilileri bir açıklama getirememiştir ve

bu fotoğrafı İslam Alimlerine bir Açıklama yapmaları için
      göndermişlerdir.

İslam alimleri de yukarıdaki ayeti beyan etmişlerdir.

tabi öyle bir yer varsa diye yazmışsın O yüzden yazayım dedim.Başını ağrıtmak için değil. Vaaz vermek içinde hiç değil. Saygılar.

Yorum

öyle bir yer var ise bile bu dunyada yaşamak istediklerimi yaşayamayınca orda yaşsam tatmin olurmuyum ki bu dünya ile orası aynı degilki

Yorum

sanki o yere gitmiş görmüşsün gibi konuşuyorsun orayı anlamak istiyorsan kur'an meali oku. Orda hüzünlenmek asla yok. peygamberimize gelen ilk emir oku olmuştur. sizde okuyunuz.

Yorum

üzüntülü olmak mutlulugun kıymetini hatırlatır hiç üzülmek yoksa mutlugun degerini nasıl anlaycaz?

Yorum

rabbinizin rızasını kazanıp cennetine girmek istiyorsanız ona kulluk edin. şükredin. kur'anı okuyun. dediğim gibi bir imtihandayız.bizim gideceğimiz iki yer var ya rabbimizin rızasını kazanacağız ya da onu unutanların ondan gafil olanların onu inkar edenlerin gideceği cehenneme gideceğiz. Ona şükretmeliyiz. Çünkü o bizi yoktan yarattı. Bize sayılamayacak türlü nimetler verdi. nankörlük edemeyiz.Çünkü bunlar hep onun bizlere verdiği nimetler. lütfen ölüm bize çok yakın. kimin ne zaman öleceği belli değil. onu unutmayalım. İnanan bir kimse için onun rızasından daha güzel ne olabilir. Öğrenmek için islam bilginlerine sorun. Öğrenmek için kur'an meali okuyun. Yarın çok geç olmadan rabbinizin razı olacağı işleri yapmaya özen gösterin. Ayrıca sormak istediğiniz sorular olursa size bir web sayfası linkide yollayabilirim.Emin olun aklınızdaki soruların bir cevabı var. İslamda bunların cevabını bulacaksınız. Hakikati göreceksiniz.

Yorum

Ve şunuda eklemek istiyorum. Cennette rabbimizden bir mağfiret ve onun rahmeti var. İnanan bir müslüman için bundan daha kıymetli ne olabilir. Bir cehennem ehli ile birde cennet ehlini kıyaslayın. Allah'ın rızasını kazanıp cennete girmenin ne kadar kıymetli olduğunu anlayacaksınız. Kafirler ebedi cehennemde kalacaklar. İnananlarda ebedi cennette kalacaklar. Bu kıyasla bunun ne büyük bir nimet olduğunu düşünün. İşte bunlarla cennetteki mutluluğun değerini anlayacaksın. Ve iyi bir kul olursan Allah'ın izniyle cennette Allah'ı görebilirsin. Bu bir kul için çok önemlidir. Bu dünyada ne ekersen ahirette onu biçeceksin kısacası.

Yorum

Acı ama gerçek; hayat kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Mutluluğu kendimiz arayıp bulmamız gerekiyor. Örneğin hayat, aaa şu sosyal fobiliymiş şunu biraz daha mutlu edeyim demez. Herkes rekabet ortamında eşittir. Sosyalliği inanılmaz boyutlarda olan bir insan ile sosyal fobiden müzdarip olup dibe çökmüş insan arasında aslında hiçbir fark yoktur. Sadece sonuçlar arasında fark vardır. Yani sosyal olan insan çok daha mutludur. Mutluluğa ulaşmak için psikolojik bozukluğun bahanen olamaz. Gerekirse ilk aşama olan Psikolojik rahatsızlığını yenip daha sonra diğer aşama olan mutluluğa ulaşmaya çalışmalısın.

Belgesel izlemişsinizdir mutlaka. Orada zayıf hayvanlar genellikle ölüme terkedilirler. Hatta bunu kendi ebeveynleri bile yaparlar. İnsan hayatı da böyledir. Psikolojik sorunu olan herkes zayıftır. Güçlü olan bir insanlar, bu tip bozuklukları olan insanları güçsüz, ezik olarak görürler ve ezerler. Sonuç olarak zayıf insanlar da yavaş yavaş silinip yok olurlar yer yüzünden. Ya sıkıntısından kanser olur ya da ciddi anlamda psikolojik bunalım geçirerek bunalıma girebilir.

Maalesef durum bundan ibaret. Bunları yazıp da psikolojij rahatsızlığı olanları küçümsüyor değilim çünkü ben de bir sf liyim.

Yorum

besleniyoruz ya işte ne güzel ne var bunda :?: :lol: 8)

Yorum

İşleniyor...
                    X