Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Beyaz bayrağı çektim yeterrrrrrrrrrrrrr dayanamıorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Beyaz bayrağı çektim yeterrrrrrrrrrrrrr dayanamıorum

Evet arkadaşlar ben artık beyaz bayrağı çekmiş vaziyetteyim ve sallıcak gücüm bile kalmadı her yolu denedim 16 yıldır ama tanrı istemedikten sonra nasıl düzelelim(düzelim)Evet pes ettim artık bu hayattan vazgeçtim.Her ne kadar SF denen lanet olası şeyle savaşım son zamanlardan BENİM LEHİME DÖNSEDE Yaratan önüme ne sunarsa değil kabul etmeyi düşünmek bakmadan umursamadan elimin tersiyle itip kendi yoluma devam edecem.Bir insan bu kadarmı yıldırılır? Dile kolay tam 16 yıldır Sosyalfobi ile mücadele etmekteyim gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı herzaman kendimdeki anormalliği kabul etme erdemini gösteren ben olmuşumdur başkaları anneleri tarafından kolundan tutulup doktora götürülürken bende hep tam tersi olmuştur! Yıllarca iyileşmek için can gösterdim hiçbir zaman kabuk tutmuş yara gibi olduğum yerde düzelme hayalini kurmamışımdır aksine o yaraya merhemi taşıyan da ben gerekli maddi manevi fedakarlığı yapanda bendim.Kimi zaman ne günah işledim sorusunu kendime sorup durdum eskiden tanrıya inancım vardı ve hep yaptığım yanlışın ne olduğunu sorup düzeltmem için bana bir şans vermesini umut edip durdum.. ama hepsi hikayeymiş arkadaşlar! Bu iş ne günah işlemekle alakası vaaaar ne kör talih..sadece ama sadece kader! O kaderi bize sunan tanrı yani demek istediğim tanrı nasıl olmasını istiyorsa öyle olacak istediğin kadar çırpın istediğin kadar tedavi ol çaba göster HİKAYE!! Tanrı bu hayatı sunmuşsa bana onu yaşamaktan başka yapacak birşey olmadığını anladım. Tek üzüldüğüm bu uğurda gösterdiğim çaba düzelme azmi sırasından bana şeytanın bile yapamayacağı kadar pisliği adiliği kötülüğü yapan bazı insanoğlu varlıkları..arkadaşlar çok net söyleyebilirimki SF denen illeti tam 16 senedir çekiyorum ve geçen 16 sene içinde hayatıma giren insanları parmakla sayarsam 10'u geçmemiştir ve 10 farklı insan ama 10 AYNI SENARYO, bunu bile bile İNSANLARA GÜVEDİM İNANDIM SIĞINDIM ama yaptıkları kötülük aynı..gördükleri menfaat bitince satıp atmak çöpe o kadar kolaymış meğersem..şu lafları o kadar çok duymuşumdur ki: ‘’sana elimden geldiğince destek olacam’’, ‘’ bana güven her zaman yanında olacam’’, ‘’ en kötü gününde bile desteğimi hisset’’, ‘’her zaman yanında olup sana yardım edecem yeterki bana güven’’,’’seni asla yarı yolda bırakmıcam’’ vs..........hepsi PALAVRA PALAVRA VE PALAVRA..düşünün arkadaşlar bu gibi laflarla size yardımcı olduğunu sandığınız ama günün birinde yüzünüze bile bakmadan size satan ÇÖPE atan insanlar olduğunu; artık düşünün ne durum içinde olduğumu!! Ben bu senaryoları bile bile insanlara güvendim belki biri diğerlerine benzemez umuduyla yaşadım ama nafile! Artık neye inanacağımı neye güveneceğimi bilemez oldum..’’düşenin dostu olmaz’’ öyle güzel bir söz ki bu,gerçekten öyle zamanı gelip bendeki sorunu farkeden insanlar söylediğim gibi menfaatleri çıkarları manevi menfaat muslukları kesilince beni çöpe atıp durdular..şimdi ise hepsi birer kara leke gibi BEYNİMDE hayatımı karartmaya devam edecek ölene kadar..
    Ama artık içime öyle garip bir huzur kapladı ki sanki savaştan çıkmış bir asker gibiyim,tam 16 yıl süren bir savaştan çıktım..belki herşeyimi kaybettim umudumu bile kaybettim ama artık hepsi bitti! Herşeyden ama herşeyden vazgeçtim ne sağlığım umrumda ne geleceğim ne insanlar! Pes ettim ben pes ettim..tanrı kimseyi yalnızlıkla terbiye etmesin çünkü ben dersimi aldım inanın bütün hastalıklardan daha çok acı çektirir yalnızlık!! Siz siz olun ve etrafınızdakilerin değerini bilin çünkü öyle bir gün gelir ki tek bir arkadaşınız,destek veren,yakın... bile olmadığında gözünüz 100000 kasa altını dahi göremez. SF ile olan mücadelemde kazanan SF oldu dizginler tamamen onun elinde hiçbir suretle TAM kontrolü ele alamıyorum sürekli gidip gidip geliyor o nasıl isterse öyle yönetiyor ben bu savaşa başlarken çok geç tedaviye başvurdum siz sflilere tavsiyem çok geç olmadan doktora gidin!!! sizi anlayacak ve dinleyecek aileninizin olması da çok önemli ben bugüne kadar böyle bir destek göremedim ne bir ilaç kullandığımdan doğru düzgün haberleri oldu ne de bir rahatsızlığımın olmasından yada belki oldu ama umursamadır yada KABULLENEMEYİP beni baskı ile kontrol etmek istediler...ben artık yenilgiyi kabullenmiş biriyim kendi kabuğuma geri çekilip kendimi zamana bırakıcam elimde ‘’zaman’’dan başka ne silah kaldı ki... tanrı hepinizin yol göstericisi olsun!!! son olarak bugün euromed te beyin mr'ı çektiler,çok uzun yıllardır şiddetli ve değişken baş ağrıları şikayetim vardı ve migren olabilirmi diye nörologa gittim ama muayeneden sonra migren şüphesi az çıktı ve beyin mr'ını yaptırmak gerektiği söylendi ne çıkacak hiçbir bilgim yok yani ne çıkabilir ????????? artık dualarım burada tanıdığım 1,2 ve daha tanımadığım yüzlerce binlerce sf'li için olacak ÇÜNKÜ tanrı benimkine kulak vermedi belki başkaları için kulak verirde birine faydam olur hayatım boyunca bi baltaya bile sap olamayan biri için ne kadar mutluluk verici bişi anlatamam kalın sağlıcakla

Re: Beyaz bayrağı çektim yeterrrrrrrrrrrrrr dayanamıorum

Evet arkadaşlar ben artık beyaz bayrağı çekmiş vaziyetteyim ve sallıcak gücüm bile kalmadı her yolu denedim 16 yıldır ama tanrı istemedikten sonra nasıl düzelelim(düzelim)Evet pes ettim artık bu hayattan vazgeçtim.

Her ne kadar SF denen lanet olası şeyle savaşım son zamanlardan BENİM LEHİME DÖNSEDE Yaratan önüme ne sunarsa değil kabul etmeyi düşünmek bakmadan umursamadan elimin tersiyle itip kendi yoluma devam edecem.

Bir insan bu kadarmı yıldırılır? Dile kolay tam 16 yıldır Sosyalfobi ile mücadele etmekteyim gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı herzaman kendimdeki anormalliği kabul etme erdemini gösteren ben olmuşumdur başkaları anneleri tarafından kolundan tutulup doktora götürülürken bende hep tam tersi olmuştur! Yıllarca iyileşmek için can gösterdim hiçbir zaman kabuk tutmuş yara gibi olduğum yerde düzelme hayalini kurmamışımdır aksine o yaraya merhemi taşıyan da ben gerekli maddi manevi fedakarlığı yapanda bendim.

Kimi zaman ne günah işledim sorusunu kendime sorup durdum eskiden tanrıya inancım vardı ve hep yaptığım yanlışın ne olduğunu sorup düzeltmem için bana bir şans vermesini umut edip durdum.. ama hepsi hikayeymiş arkadaşlar! Bu iş ne günah işlemekle alakası vaaaar ne kör talih..sadece ama sadece kader! O kaderi bize sunan tanrı yani demek istediğim tanrı nasıl olmasını istiyorsa öyle olacak istediğin kadar çırpın istediğin kadar tedavi ol çaba göster HİKAYE!!

Tanrı bu hayatı sunmuşsa bana onu yaşamaktan başka yapacak birşey olmadığını anladım. Tek üzüldüğüm bu uğurda gösterdiğim çaba düzelme azmi sırasından bana şeytanın bile yapamayacağı kadar pisliği adiliği kötülüğü yapan bazı insanoğlu varlıkları..arkadaşlar çok net söyleyebilirimki SF denen illeti tam 16 senedir çekiyorum ve geçen 16 sene içinde hayatıma giren insanları parmakla sayarsam 10'u geçmemiştir ve 10 farklı insan ama 10 AYNI SENARYO, bunu bile bile İNSANLARA GÜVEDİM İNANDIM SIĞINDIM ama yaptıkları kötülük aynı..gördükleri menfaat bitince satıp atmak çöpe o kadar kolaymış meğersem..şu lafları o kadar çok duymuşumdur ki: ‘’sana elimden geldiğince destek olacam’’, ‘’ bana güven her zaman yanında olacam’’, ‘’ en kötü gününde bile desteğimi hisset’’, ‘’her zaman yanında olup sana yardım edecem yeterki bana güven’’,’’seni asla yarı yolda bırakmıcam’’ vs..........hepsi PALAVRA PALAVRA VE PALAVRA..

düşünün arkadaşlar bu gibi laflarla size yardımcı olduğunu sandığınız ama günün birinde yüzünüze bile bakmadan size satan ÇÖPE atan insanlar olduğunu; artık düşünün ne durum içinde olduğumu!! Ben bu senaryoları bile bile insanlara güvendim belki biri diğerlerine benzemez umuduyla yaşadım ama nafile! Artık neye inanacağımı neye güveneceğimi bilemez oldum..’’düşenin dostu olmaz’’ öyle güzel bir söz ki bu,gerçekten öyle zamanı gelip bendeki sorunu farkeden insanlar söylediğim gibi menfaatleri çıkarları manevi menfaat muslukları kesilince beni çöpe atıp durdular..şimdi ise hepsi birer kara leke gibi BEYNİMDE hayatımı karartmaya devam edecek ölene kadar..

Ama artık içime öyle garip bir huzur kapladı ki sanki savaştan çıkmış bir asker gibiyim,tam 16 yıl süren bir savaştan çıktım..belki herşeyimi kaybettim umudumu bile kaybettim ama artık hepsi bitti! Herşeyden ama herşeyden vazgeçtim ne sağlığım umrumda ne geleceğim ne insanlar!

Pes ettim ben pes ettim..

tanrı kimseyi yalnızlıkla terbiye etmesin çünkü ben dersimi aldım inanın bütün hastalıklardan daha çok acı çektirir yalnızlık!! Siz siz olun ve etrafınızdakilerin değerini bilin çünkü öyle bir gün gelir ki tek bir arkadaşınız,destek veren,yakın... bile olmadığında gözünüz 100000 kasa altını dahi göremez. SF ile olan mücadelemde kazanan SF oldu dizginler tamamen onun elinde hiçbir suretle TAM kontrolü ele alamıyorum sürekli gidip gidip geliyor o nasıl isterse öyle yönetiyor ben bu savaşa başlarken çok geç tedaviye başvurdum

siz sflilere tavsiyem çok geç olmadan doktora gidin!!!

sizi anlayacak ve dinleyecek aileninizin olması da çok önemli ben bugüne kadar böyle bir destek göremedim ne bir ilaç kullandığımdan doğru düzgün haberleri oldu ne de bir rahatsızlığımın olmasından yada belki oldu ama umursamadır yada KABULLENEMEYİP beni baskı ile kontrol etmek istediler...ben artık yenilgiyi kabullenmiş biriyim kendi kabuğuma geri çekilip kendimi zamana bırakıcam

elimde ‘’zaman’’dan başka ne silah kaldı ki...

tanrı hepinizin yol göstericisi olsun!!! son olarak bugün euromed te beyin mr'ı çektiler,çok uzun yıllardır şiddetli ve değişken baş ağrıları şikayetim vardı ve migren olabilirmi diye nörologa gittim ama muayeneden sonra migren şüphesi az çıktı ve beyin mr'ını yaptırmak gerektiği söylendi ne çıkacak hiçbir bilgim yok yani ne çıkabilir ????????? artık dualarım burada tanıdığım 1,2 ve daha tanımadığım yüzlerce binlerce sf'li için olacak

ÇÜNKÜ tanrı benimkine kulak vermedi

belki başkaları için kulak verirde birine faydam olur hayatım boyunca bi baltaya bile sap olamayan biri için ne kadar mutluluk verici bişi anlatamam kalın sağlıcakla
    bu gibi durumlara çok şahit oldum.... hem kendimde hem çevremdeki insalarda.... psikolojik sorunu olmayan insanlar dahi bazen yapıyor bunu....

her şey istediği gibi gidiyor belli bir süre... sonra senin nitelendirmen gibi hayat yine bir darbe atıyor onlara.... hiç bir şey düzelmiyeceğim ve kalıcı mutluluğu yakalayamayacağım asla inançları..... ve bağrışları....

arkadaşım şimdi istediğin gibi sorunsuz bir hayatı, bırak sf problemi yaşayanları, sorunu olmayan diğer insanlarda bulamıyor.....
    hayatta olumsuzluklara maruz kalmama isteği ne kadar doğru bir istek sence.... ?

zaman gelecek özgüvenini yitireceğin şeyler yaşayacaksın.... zaman gelecek herşey güzel gidecek.... zaman gelecek korkacaksın çekineceksin.... zaman gelecek güveneceksin.... sadece sorunsuzluk dediğimiz olguya sabitlenmiyeceksin hayatın boyunca....

yaşadığın olumsuzlukları aslında her insan yaşıyor....sana örneklendirme yapayım bu konuda...

bir liman hayal et.... ona sürekli gemiler gelir ve gider.... o liman sabittir ama oradaki hiç bir gemi sabit değildir.... zaman gelir o limana demir atarlar...... zamanı gelir o limandan demir alırlar..... açılırlar başka ufuklara.....

her insan kendisi içinde bir limandır.... ve diğer insanlarda bir gemi.... o limana sonsuza kadar demir atmış birini asla bulamazsın....

bu sorun mudur peki.... hayır sorun değildir..... bir insan ancak kendini bulduğu zaman mutlu olabilir.... bunu unutma sakın... kendi içinde bulacaksın aradığın şeyi...

sevgi mi istiyorsun... kendini seveceksin.... saygı mı istiyorsun kendini sayacaksın... değer mi istiyorsun kendine değer vereceksin....

dedim ya... kim var ki senin yanında senden başka her daim bulunan..... kimse yok.... sen bir limansın... diğer insanlar ise bir gemi.... zaman zaman yanaşırlar sana... zaman zaman da çeker giderler.... ama sen her daim seninle berabersin hayatının sonuna kadar....

işte bu yüzden her ne arayorsan kendinde bulacaksın....

başkalarında aradığını kendi içinde bulamazsan... başkalarında asla bulamazsın.... kendi içinde bulursen eğer insanları yanına çekersin.... çünkü çoğu insan senin aradığını arıyor.... o aranan şey sende var.... bunu sende görüyorlar..... o zaman çevrende senin istediğin gibi sana davranan insanlar bulursun.....

ilgi bir kere gereksinim gibi algılanmamalıdır.... bunu gereksinim olarak algılarsan bunu bil ki bu gereksinimin her zaman karşılanmaz..... çünkü herkesin kendi ilgi alanları vardır.... bazen o ilgi alanları seni içine alır bazen almaz....

çevrendeki tüm insanların sana odaklanması ütopik bir şeydir.... bu ilgi gereksinimini bir kenara bırakıp kendine ilgi alanları oluşturmaya başlaman atacağın en sağlıklı adımlardır.... çünkü bunlarla iç dünyan açılacak bunlarla hayatın tadına varacaksın......

bu ilgilendiğin alanlar sayeside aynı ilgiyi taşıyan insanların çevrene geldiğini göreceksin.... seninle paylaşım içine girecekler.... seninle ortak bir paylaşımı bulacaklar.... o zaman ilgi beklentini çok yeteri bir şekilde kazanacaksın....

herşeyin doğal bir yapısı var... bu yapıyı keşfedip ona göre bir konum belirlersen sorun yaşamazsın.... ama o doğallığa muhalefet edersen işte o zaman problem yaşarsın.... oturup bir yerde ilgi beklemek dediğim gibi karşılanması güç bir istektir senin için......

Yorum

Merhaba sen stair kaç yaşındasın bende sf yok ama dehb var ben de çok yalnızım ve senin gibi ömrüm boyunca bir baltaya sap olamayacağımı düşünüyorum 1-1,5 yıl öncesine kadar Allah'a-küçk çaplı da olsa- çok isyan eder ama çok daha fazla şükrederdim 1 yıldır artık isyan etmiyorum ama hala bana verdikleri için çok şükrediyorum yüzünde gözüyle burnu belli olmayan insanlar var iki kolu birden iki bacağı birden olmayan insanlar var bunlardan çok daha kötüleri var içinden belki bana kızıyorsundur belki durumun bunlardan da kötüdür ama YARADAN seni böyle sınıyorsa sen elinden geleni yaptığına inanıyorsan ve hala düzelme yoksa malesef çok acı bir gerçek böyle yaşamak zorundasın
      Her şey güzel olacak...

Yorum

16 senede iyileşemedinmi sosyal fobiden?nasıl iyileşemedin ya bu kadar uzun süren bir hastalıkmı sosyal fobi bende aşıyorum yüksek seviyede kişiliğim haline gelmiş artık bende iyileşemezsem intihar ederim daha iyi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bydead
          16 senede iyileşemedinmi sosyal fobiden?nasıl iyileşemedin ya bu kadar uzun süren bir hastalıkmı sosyal fobi bende aşıyorum yüksek seviyede kişiliğim haline gelmiş artık bende iyileşemezsem intihar ederim daha iyi
          ya saçmalama böyle.... iyileşme kişisel cabalarla olacak bişey.... tabi doğru yöntemleri uygulayarak çabalayacaksın.... yanlış yöntemler fayda vermez... doğru yöntemler ne onun arayışına gireceksin....

sakın ha bidaha iyileşemicem şeklinde düşünme... :!:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: therapy25
            Orjinal yazı sahibi: bydead
            ya saçmalama böyle.... iyileşme kişisel cabalarla olacak bişey.... tabi doğru yöntemleri uygulayarak çabalayacaksın.... yanlış yöntemler fayda vermez... doğru yöntemler ne onun arayışına gireceksin....

sakın ha bidaha iyileşemicem şeklinde düşünme... :!:

tmm therapy iyileşicez inş değişmeyen tek şey değişimdir...

Yorum

stairway-to-heaven seni o kadar iyi anlıyorum ki :cry:

Yorum

isyan etmeyelim bence. aksine bolca dua edelim. elbet dualara bi cevap var.

Allah şifa versin.

Yorum

eyyyyyyyyyyyy! duyarsız dünyanın duyarsız insanlığı

Yalnız gecemin yalnız beni.Yine kimsesiz senlerdeyim.Onun bunun kimsenin olmadığı o yerde yine yalnız beraberiz..Güneşin batışı doğuşu yıldızların tek tek gözlerimize vurduğu yalnız biz,ne çok kaçardım senden hani kaçan kovalanırdı ya sahipsiz kovalandım ben...... Korkunç gecelerimde olurdu beni yalnız bırakmazdın yalnızlığım,anne anne!!! diye haykırdığım ve ağlayarak uyandığım o gecelerde yine, yine sen vardın yalnızlığım..Ne çok nefret ederdim senden. Bunu bile bile yine sen gölgem gibi yanımdaydın yalnızlığım...Eski arkadaşlarımı,dost bildiklerimi misafir ederdim sık sık düşlerime ne mutlu olurdum.Boyalı suratların gölgesinde çünkü sensizdim yalnızlığım silkinerek uyanırdım biterdi düşlerim yine sen ve ben kalırdık yalnızlığım...Bazen sigara dalları eşlik ederdi gecelerimize yada acı dolu şarkılar eser geçerdi onlarda biterdi yine biz bize kalırdık yalnızlığım ve şimdi tam alışmışken sana bize...bırakıp gidiyor musun beni başkası olamaz diyen sen değil miydin? Hani herkes sahteydi dosttan,aşktan,sevgiden,menfaatten uzak hani biz..ayrılamazdık senle... sönmüş hayatıma girdiğin gibi çıkıyor musun kötü alışkanlığım yalnızlığım benim...Artık bırakamıyorum seni korkuyorum aslında çünkü beni terk ettiğin gibi bir daha çalacaksın kapımı senin dünyana ait olmuşum bensiz..ben.....git git ama biliyorum ki artık senin yerini kimse dolduramaz kötü alışkanlığım yalnızlığım benim ve çıktın gittin hayatımdan.....!! evet artık yalnız değilim yalnızlığım...boyası akmış mutluluklardayım mutluyum ESKİ YALNIZLIĞIM gelme geri...!!Biliyorum bitecek bu rüyada biraz sonra uyanacam ateşli bir sigaranın karanlık külleri olacam ve yine yanımda sadece sen olacaksın HİÇBİRŞEYİM yalnızlığım benim...yavaş yavaş uyanıyorum galiba mutlu değilim sanki,ters giden bir trenin boş hayallerinin son vagonundayım...durdurun..!! durdurun ne olur bu treni mutluluğum herşeyim bitiyor son istasyonda...yine eski dostum yaklaşıyor yalnızlığım........anlıyorum ki kalıcı olan mutluluk bu yolculukta değilmiş doğru yerde yanlış insan belki mutluluk avuntuları......lanet olsunn! lanet olsun ki bitti bu yolculuk artık inebilirim beni bekleyen gerçek dostum yalnız gecemin,yalnız sigaramın,yalnız şarkılarımın,yalnız BENİM YALNIZLIĞIM...! HOŞGELDİN tekrar hayatıma......... kendimi çok yalnız hissettiğim bir anda yazdığım...!!

Yorum

İşleniyor...
                  X