Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yardımcı olursanız çok sevinirim.

arkadaşlar ben hayatımda hata yaptığım zamanlar hayatımdan o hata yüzünden kaybettiğim bir zamanım olduğu için bu yüzden o zamanı geri alamayacağımdan üzülüyorum Elbette her şey dünyayla sınırlı değil. Ahiretede inanıyorum lakin bir hata yaptığımda sanki çok şey kaybetmişim gibi. Yani yaptığım ufak hataları dahi kabul edemiyorum. Yani çok mükemmel biri olmam gerekiyormuş gibi yaşamaya çalışıyorum. Her şey çok mükemmel olması gerekiyormuş gibi yaşamaya çalışıyorum Biliyorum her şeyin mükemmel olması mümkün olamaz Hatasız kul olmaz anlıyorum ama bu düşüncelerimden nasıl kurtulabilrim. Çevremdeki benim yaşımda insanların benden daha mutlu olduğunu benimse böyle hatalarımla vakit kaybettiğimi hissediyorum Birde üzerimde böyle olunca toplumsal bir baskı hissediyorum. Bana nasıl yardım edebilirsiniz Bu düşünceler beni çok üzdüğünden delirme korkusuda yaşıyorum . Şu an korkuyla bunları yazıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şunuda belirteyim,yani yaşım aslında henüz genç ama bunlarla üzülüyorum. Bu genç yaşımda kendimi harap ediyorum. çok mutlu olmam gereken günler olduğuna inanıyorum. Ve bu düşüncelerle kendimi harap ediyorum Bu yüzden kendime olan bu sinirlerim öfkem ve birde yaşadığım 1-2 sene süren stresli dönemide kabullenemiyorum. Buda bana etki ediyor. korkularımı endişelerimi artırıyor. Acil cevaplarınız ilaç gibi gelecektir diye ümit içindeyim. Bekliyorum. Selametle...

bende de vardı. ama öyle bir arkadaşla tanıştım ki bütün hayatımı değiştirdi. bir insan hayattaki davranış kalıpları ile nasıl dalga geçebilir? o yapıyordu. sana yaptığı bir kaç çılgınlığını yazayım gerisini artık sen hayal et. yaş olarakta ortayaş grubundan.

bu insan herkes içinde "meleyebiliyor"
    bu insan herkes içinde "ayakkabısını çıkarıp topuğya ağaca şişe çakabiliyor"
    bu insan herkes içinde "yemeği dökerek yiyebiliyo"
    bu insan herkes içinde "dilenciyi tehdit edebiliyor(şakasına tabi)"
    bu insan herkesin ardında "ağzıyla düdük çalarak milletten yol vermesini isteyebiliyor"

artık sen hayal et. onun için mükemmellik ne. benden senden de çok akıllı ve çok yaratıcı bir beyne sahiptir kendisi.

Yorum

kardeş seni anlıyorum ama benim burda bu dertten kurtulmam için nasıl bir düşünce benimsemem gerekli. Bu meselede bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Yorum

hiç doktora gittin mi, "depresyon" teşhisi kondu mu arkadaşım? ona göre daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kinder
          hiç doktora gittin mi, "depresyon" teşhisi kondu mu arkadaşım? ona göre daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.
          doktora giten nolcakki ben 2 defa psikiyatriste gittim sana ayrıdıgı sure 3 dk hatta doktor bana "çabuk çabuk anlat diyordu daha sırada bintane hasta var "
          belki özel bir psikologa gitsen daha faydalı olur ama onun için çok paran olması lazım zaten okadar çok param olsa kendime guvenimde daha fazla olurya neyse...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gorunmezadam
            doktora giten nolcakki ben 2 defa psikiyatriste gittim sana ayrıdıgı sure 3 dk hatta doktor bana "çabuk çabuk anlat diyordu daha sırada bintane hasta var "
            belki özel bir psikologa gitsen daha faydalı olur ama onun için çok paran olması lazım zaten okadar çok param olsa kendime guvenimde daha fazla olurya neyse...
            doktora git seni iyileştirsin demedim, depresyon teşhisi kondu mu diye sordum. sordum da senle konuştuğumu hatırlamıyorum. sen hatırlıyorsan sorun yok tabii. arkadaşın cevabını bekleyelim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gorunmezadam
              doktora git seni iyileştirsin demedim, depresyon teşhisi kondu mu diye sordum. sordum da senle konuştuğumu hatırlamıyorum. sen hatırlıyorsan sorun yok tabii. arkadaşın cevabını bekleyelim.
              sadece arkadaşa yazmaksa amacın burası yerine msnde de konusabilirdiniz foruma yazdıgına gore bende herkese yazdın sandım

Yorum

la havle.

arkadaşın cevabını bekleyelim.

Yorum

Evet gittim debresyon teşhiside kondu. Ben birde doktora gidince dertlerimin tamamını anlatamadım.Utanıyorum,sıkılıyorum,damgalanmaktan korkuyorum. Ve bir süre ilaçta kullandım. Geçici olarak yararını görmedim diyemem. Gördüm ama geçici olarak yararını gördüm. Ve herkesede her derdimi anlatamıyorum. ve bu durumda yukarıda yazdığım meselenin cevabı çözümü ne olabilir. Bana çözümlememde yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum

aşağıda linkini vereceğim sitede depresyon ve tedaviyle ilgili çok güzel iki makale gördüm geçen gün. sayfanın hemen sağında. istersen bir oku. çünkü sıkıntıların birkaç tavsiyeyle atlatılacak şeyler değil. doktorlar özel olmadığı sürece bu konuda çok yardım etmiyorlar galiba. o yüzden bir şeyleri okuyarak öğrenmeli, anlamalı, uygulamalıyız. yine forumda depresyon bölümünde therapy25 arkadaşımız tedavi ve hastalıkla ilgili bilgi verici başlıklar açıyor. onlara da bir göz at istersen. nasıl iyileşebileceğin konusunda biraz bilgi sahibi ol. terapi çeşitlerini tanı. sahip olduğun sıkıntılar bende de var arkadaşım. benim şimdiye kadar araştırdığım kaynaklar, tedavi olmaksızın iyileşilemeyeceğini söylüyor. bende araştırıp duruyorum. sende öyle yap, faydasını göreceğinden eminim.

http://www.kemalsayar.com/menu.asp
                    http://www.psikoloji.gen.tr/modules....=viewforum&f=3

Yorum

Kardeş Ahiret inancı, İman bunlar varsa zaten direkt diğer o 'mutlu'lardan 2 kat daha -değerli- ve -mutlu- hissedersin kendini.Bu sadece bir dönem ve geçici inşALLAH.

Kendini başkalarıyla kıyaslamayı bıraktığında üzerinden bir yük kalkmış gb hissedersin.Sen hatalarınla, duygularınla -sen-sin...
                      Gençliğimi harap ediyorum demişsin.Gençlik olumsuz düşüncelerle geçmez evet, ama 'farkındalık' kadar güzel birşeye sahipsiniz bir kesime göre , ve bunun için şükür gerek bence...

Uzatmadan vesilenizle, ''Gevşemeyin , üzülmeyin İman Etmişseniz Üstün Olan Sizlersiniz*'' isimli bir başlık açacağım, sizinle beraber diğer üyeler de faydalansın diye.İnşALLAH orada yazılanlar faydalı olur...

*(Ali İmsan Suresi,139.ayet)
                      sebeplervesonuçlar haladeğişebilir...

Yorum

bu yanıtlar için sağolun arkadaşlar. ayrıca islam_gunesi kardeş verdiğiniz bilgiler rahatlattı. Hala sorunlarım devam etsede rahatlamış gibi hissettim kendimi. Ayette çok manalı. İnş. dediklerinizden kendime bir pay çıkarırım. Şu an birde devam eden sorunlarımla gelecektede bir zaman kaybetmekten korkuyorum. Tamam geçmişte artık yaşadıklarımı kabulleniyorum bir anda ama gelecek aklıma geliyor bu seferde. Gerçi okuyorum. İnş. bir iş sahibide olacağıma inanaıyorum vs. Lakin yinede bu süre zarfında mutlu yaşamak duruken mutsuz zamanlar geçirmek beni üzüyor. Her ne kadar kimi zman kendimi mutlu hissetsemde bu düşüncelerin tesirinden kurtulamıyorum.Kafamın içinde bazen azda olsa kalıyor. Yani mutlu yaşasam dahi içimde şüphelerim vs.. türlü şeylerle brilikte yaşıyorum. Üzerimde daima br yük varmış gibi.Yani tam olarak gönül rahatlığıyla mutlu olduğumu söyleyemiyorum.Ve şu anki yorumunuz içinde çok teşekkür ediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                        X