Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Diş hekimi korkusu.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Diş hekimi korkusu.

Arkadaşlar,

Ülkemizde agız diş saglıgındaki bozukluk çok ciddi boyutlarda.

Bunun sebeblerinden biride diş hekimine gidememe.

Bu konudaki görüşlerinizi açıklarsanız çok sevinirim.

Herkese selamlar. :cry:
    1
    a:6:{i:673;a:5:{s:12:"polloptionid";i:673;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:24:"diş hekiminden korkarım,";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"39597";}}i:674;a:5:{s:12:"polloptionid";i:674;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:26:"diş problemim olmadıgından";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"22891";}}i:675;a:5:{s:12:"polloptionid";i:675;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:31:"bukundugum yerde diş hekimi yok";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:676;a:5:{s:12:"polloptionid";i:676;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:42:"tedavi esnasında canımın yanma korkusundan";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"25847";}}i:677;a:5:{s:12:"polloptionid";i:677;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:22:"ortamın gerginliginden";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:678;a:5:{s:12:"polloptionid";i:678;s:6:"nodeid";s:6:"522133";s:5:"title";s:27:"mddi durumum elvermedi için";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    1

Sana tavsiyem şu,

Eger dişerinde agrı yoksa ve agızdaki pozisyonları düzse ,yani yatık degilse çektirmene şimdilik gerek yok.

Tabii filmi inceleme imkanım olsaydı daha kesin konuşabilirdim.

Selamlar.

Yorum

Diş hekiminden korkmam da .
      Çok mecbur kalmadıkça da gitmem.
      Tembelim ben tembel.
      İyice çürüyecek, ağrı yapmaya başlayacak ve artık ağrıları dayanılmaz bir hal alacak. Ancak ondan sonra giderim.
      Bir kere gittim. Çektirdim 20 yaş dişimi seneler önce. Şimdi de aslında bi kırık dişim var. Leblebi yerken oldu
      Doldurulması lazım. Ağrımadığı için hala gitmedim. Bakalım kısmet ne zamana...

Yorum

Valla dişlerimin tedavisi 4500 YTL civarı tutacak parayı bulabilirsem.Babam sağolsun.Önem vermezdi böyle şeylere.Alkole yatırım yapmayı tercih etti zamanında.Benim oyum parasızlığa gidiyor.
        Ahbap aldırmaz.

Yorum

korkum diş hekimi değil canımın yanması da değil ama sfli olduğum için bi çekiniyorum en çok...

Yorum

Benim tamamen korkudan. Bugün gitmem lazımdı ama yine erteledim bakalım ne olucak. O iğne insanı mahfediyor, iğrenç birşey. Biran önce cesaretim gelsede dişimi tam kaybetmeden yapılsa
            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Hayatta en çok korktuğum şey aşırı korkarım ama işin esas acı tarafı dişçiden hiç çıkmıyorum,sürekli bununla yüzleşmek zorunda kalıyorm
              öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

panik ataklı olduğum için...ama korkumu yendim yaklaşık 15 seans gittim dolgudan kanala ve kaplamaya kadar herşey yapıldı geçen 2 ay içinde.ama yinede her gidişimde korkordım.canım yanması artı maddiyatla alakalı sanırım birazda.....
                testinin içinde ne varsa dışınada o sızar

Yorum

Morfin iğnesinden sonra heyecandanmı korkudanmı bilmem hep bayılırım. Aslında aşı olduktan sonra bile bayılırım O yüzden dişçiye gitmem...
                  "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

İşleniyor...
                  X