Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bugün parkta uzun uzun düşündüm.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bugün parkta uzun uzun düşündüm.

Bugun akşam üstü; bir iki arkadaşıma telefon ettim dışarı çıkalım diye hepside işi oldugunu soyledi evde bunalmıştım. Bende tek başıma çıktım dışarı sonra bizim orda ufak bir yer var park gibi orda bankta oturdum. Otururken de uzun uzun düşündüm. Aslında artık eskisi gibi sosyal fobim yoktu. (oturdugum yerde tam resimde gorulen havuzun karısındaydı birde foto çektim)
    Artık bir suru tanımadığım insanla her konuda konusabiliyorum hatta bunlar karşı cinstende olabilir. Ancak sadece karşı cinsten birinden hoşlanıyorsam bunu ifade etmekten çekiniyorum daha çok korktuğum: 3. şahıslar yani ondan hoşlandıgımı onun çevresindekiler onu tanıyanlar sanki anlamasın istiyorum. Bak bu cocuk bu kızdan hoşlanıyor diye konusmalarından korkuyorum yada rezil olmaktan.
    İşte bunları düşündüm acaba iş bulabilicek miyim güzel bir işim olucakmıydı. İnsanların içinde sevgilime sarılabilicekmiyim korkmadan.
    .. acaba evlenebilcekmiyim? Yoksa bekar olarakmı ölüp gidicem bu dunyadan işte bir çok böyle sorunun cevabını.

Allah insanı yaratmış yalnızlıgı yaratmış
    Eskiden insanlar nasıl tanışırmış bilmiyorum ama herhalde gorucu usulu varmış.
    Artık oda değişti herkes kendi tanışıyor flort ediyor ancak ben bunu yapmaktan çekiniyorum .

görünmez adam.. seni bir ilişkiye sevketmekten alıkoyan şey nedir.... bunun hakkında bir fikrin var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: therapy25
      görünmez adam.. seni bir ilişkiye sevketmekten alıkoyan şey nedir.... bunun hakkında bir fikrin var mı?
      nezaman bir kızla konussam sanki başım belaya gircekmiş gibi geliyor. daha once yuaşadım universitedeyken şenlik vardı kasabada bizim bölümden yani sınıftan 2 kız selam verdi şenlik alanında sohbet ettik 4-5 dk sonra birileri geldi kenara çekti beni sen bu kızların nesi oluyon falan gibisinden.
      hem kızların gozunde korkak gibi hisssettim kendimi hemde daha oncedende benzer olaylar yaşadım. sanki bir kızla sohbet etsem hoslandıgım biri olsa hemen birileri çıkıp bana hesap sorucak gibi geliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gorunmezadam
        nezaman bir kızla konussam sanki başım belaya gircekmiş gibi geliyor. daha once yuaşadım universitedeyken şenlik vardı kasabada bizim bölümden yani sınıftan 2 kız selam verdi şenlik alanında sohbet ettik 4-5 dk sonra birileri geldi kenara çekti beni sen bu kızların nesi oluyon falan gibisinden.
        hem kızların gozunde korkak gibi hisssettim kendimi hemde daha oncedende benzer olaylar yaşadım. sanki bir kızla sohbet etsem hoslandıgım biri olsa hemen birileri çıkıp bana hesap sorucak gibi geliyor.
        geçmişte bir kaç olay yaşamışsın.... kızlara yaklaştığın zaman.... onlarla konuştuğun zaman birileri karşına çıkmış.... ve senden hesap sormaya kalkmış..... bu kişi ister kızın abisi olsun.... ister sevgilisi olsun.... ister belalısı olsun..... sonuç olarak senin için tehlike olabilecek biri bu....

şimdi bir kıza yaklaştığın zaman bu tip olaylarla karşılaşacaksin gibi geliyor sana..... güvensiz bir durum bu.... belki kalabalık gelecekler ve seni ciddi anlamda rahatsız edecekler.... veya tek başına gelecek sen kendini savunamıyacaksın ve bu durum yüzünden çevrende bulunan insanlara rezil olacaksın..... kendini savunamayan biri imajı vereceksin onlara.... bu senin için kabul edilir bir durum değil.... bu duruma maruz kalmamak için kızlarta duygusal anlamda yaklaşmak istemiyorsun.....

peki kızlara açılma noktasında başka ne gibi kaygıların var?

Yorum

kızlara bu ilşki konularında guvenmiyorum bir kıza açılsam başka butun arkadaşlarına anlatıyorlar su cocuk bana şoyle dedi falan diye sır saklamayamıyorlar.
          bundan başka birde benden çok şey isterler gibi geliyor toplumda herşey erkegin gorevidir gibi saçma sapan bir inanış var kadın erkek eşit ama yeri gelince erkek ustun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gorunmezadam
            kızlara bu ilşki konularında guvenmiyorum bir kıza açılsam başka butun arkadaşlarına anlatıyorlar su cocuk bana şoyle dedi falan diye sır saklamayamıyorlar.
            bundan başka birde benden çok şey isterler gibi geliyor toplumda herşey erkegin gorevidir gibi saçma sapan bir inanış var kadın erkek eşit ama yeri gelince erkek ustun.
            peki kızlara açılsan başkalarına senin hakkında ne anlatırlar?

Yorum

iş sahibi olma ya da olmama bence günümüzün en büyük stres faktörü. bu sitede, sokakta, karşı binada her yerde bu sıkıntıyı çeken toplamda yaklaşık dört milyon insan var. neler yapılabilir bilmiyorum ama o konuya biraz daha ağırlık ver sen. kızlarla olan ilişkine gelince de..benim aklıma ilk sosyal fobi geldi. bazılarımızda kendini böyle belli ediyor. bazı erkekler kızlarla, bazı kızlar da erkeklerle konuşurken zorlanıyor. işte tam bu noktada yine başladığımız yere dönüyoruz. iş mevzusu sosyal fobiyi yenmede de önemli bir yere sahip. derinden bir off çekesi geliyor insanın.

Yorum

başka birilerine anlatması gayet doğal hatta sana önem verdiğini gösterir.önem vermese zaten anlatmazdı.ama iş arkadaşlığı geçtimi onlarda neyin özel neyin paylaşılabilir olduğunu bilir.hatta çoğu senden fazla dikkat eder.başkalarının hesap sorması,karışması ise dünyanın kuruluşundan beri olan bir şeydir.bunu kafana hiç takma.yeri gelir 20 yıllık eşime bu kim diye soran olur.kendini hiç küçük görme.karşıdaki senden üstün biri değil.

Yorum

dünya acımasız biz baı şeyleri korksakta yapmak zorundayız yapmazsak sonunda biz kaybedicez gerçek bu hayat acımasız

Yorum

neden bu parka geldin başka yokmuydu yeşillikli bi park yokmu orası kahve mi karşısı o adamlar kim torba var elinde kermes ne demek?

Yorum

o fotoğraı nasıl çektin kızmadımı sana adamlar neyin peşindesin diye sormadılar mı kavga mı çıktı sakallı amca karıştı mı bu olaya.

Yorum

hayatta hersey çok garip

Yorum

yok ben havuzu çektim onlarda yanınad hediyesi oldu galiba

Yorum

İşleniyor...
                          X