Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlaç mı Yoksa Ticaretmi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlaç mı Yoksa Ticaretmi?

internette kısa bir araştırma yaparken sitenin birindeki bir uyenin yazısı dikkatimi çekti bana mantıklı geldi aynısın yazıyorum
    http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=656237&page=3
    --------------------------------
    "geçici çözüm arıyosanız ilaçlar belki faydalı olur ama kalıcı çözüm için asla. kalıcı çözüm istiyosanız ilaç+terapi şarttır. ama sorununuz çok büyük değilse kesinlikle ilaç almayın bırakınca eski sorunlarınız 2 kat artmış halde bulur sizi. alternatif yöntemler en iyisi. rahat uyumak için melissa yağı alın çay kaşığını daldırıp çıkarın sadece kaşığın üstünde kalan yağı yalayın fazlası zararlı. daha sakin olmak istiyosanız sarı kantoron çayı için günde 2 fincan yeter. çayla uğraşamam diyosanız bunun bitkisel hapları var. saint worth muydu neydi o isimle satılır abd de antidepresanlar yerine bunlar kullanılır. sorununuz hafifse sınav öncesi ilaç sadece sakınca yaratır. o ilaca alışma dönemi en az 2 haftadır çünkü. artı konsantrasyon bozukluğu yaparlar.

ilaç şirketleri antidepresanların bol bol satılması için yetkili kişilerle anlaşmalar yaparlar o anlaşmaların da çoğu gözlerimizin önünde gerçekleşir. artı antdpresan kullanımının yaygnlaştıırlması da kesinlikle bilinçli bir olaydır. gelmeyin bunların oyunlarına yani. kaç doktorla görüştüm bunlar kalıcı iyileşme sağlar mı diye hiçbiri evet diyemedi. hepsi geçici olduğunu söyledi. neymiş efendim ilaçlar sana yolu açarmış o yolda devam etmek sana kalırmışmış. ben o yolda yürümeyi bilsem zaten ilaç almazdım. işin kolayına kaçacaklarına o yollarda yürümeyi öğretsinler. buna da terapi deniyor ve en etkili en kalıcı çözüm terapidir ilaçlar tembellikten geçiştirmekten ve o kadar yan etkiyle yeni sorunlar yaratmaktan öteye geçmezler. kendinizi bilinçli uyuşturmamanız dileğiyle.
    eda.sinifci
    "--------------------------------------------------
    evet yorum bana çok mantıklı geldi hatta bir gun devlet hastanesinin GÖZ bülümüne gittim içeri takım elbiseli bir adam girdi efendim filanca goz damlası piyayasaya çıktı şirketimi sağlık bakanlıgından onay aldı falan filan bende kulak misafiriyim tabi olaya orda içime bir kurt düştü acaba bu şirketler doktorlarla anlaşmalı olabilirmi? aynı şey psikiyatri ilaçları içinde geçerli?

şimdi görünmez adam ilaçların etki alanı farklıdır.... terapilerinde etki alanları farklıdır....

fobi ve anksiyete rahatsızlığına karşı sadece terapiler de işe yaramıyor... bunu bilmeni isterim.... fobiyi çok kolay yenersin terapilerle ama anksiyete çok farklı.... onda kontrol edememe durumu var....

ilaçların etki alanlarıda var.... gerekli olduğu yerler var.... yani aslında psikoloji bir kaç yöntemle sınırlı değil ki.... bir sürü yöntem var....

12 çeşit pisikoterapi ve sayısını bilmediğim haplar.... ve çeşitli uygulama yöntemleri....

ilaçları hiçe sayma lütfen.... ve lustrale de güven.... onu bende kullandım.... yanında da sülpir vermişti doktorum...

Yorum

İlaçlar da sonuçta ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmış. Yetkililer zamanında bu hastalığın farkına varmışlar ve bundan kurtumak amaçlı çözüm yolları aramışlar. Bir de bakmışlarki hastalığın genel olarak sebebi mutluluk hormonunun eksikliği. Bu hormonun eksikliğini gidermek için de söz konusu ilaçları icat etmişler. Görüldüğü gibi hayatta icat edilen herşeyde olduğu gibi ilaçlarda ihtiyaç sebebiyle ortaya çıkmış. Bence eleştirilecek tek şey ilaç çeşitlerinin bu kadar fazla olmasıdır. Gerekli gereksiz sosyal fobiyi tedavi amaçlı sürüyle ilaç var piyasada. Aslında hiçbirini birbirinden farkı yok. Asıl bu durum ticaret amaçlı bence.

Yorum

bu iş ticarette olsa sunu unutmamamk gerekiyor vücüdün kimyası bozulduysa sadece terapi fayda vermezz ilaç +terapi büyük fayda sağlar ozelıkle terapıyı yapan bu ıste uzmansa evet bıraz vakıt alır ama sonucta sıze farkındalıgı saglar.terapı bıttıgınde sız kendı kendınıze yetebılecek duruma gelırsınız eger uzmandan aldıysanız

Yorum

İşleniyor...
        X