Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobi ve Askerlik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobi ve Askerlik

Bir sf li nasıl askere gider; askerde ne yapar? Nelerle karşılaşabilir? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bizleri aydınlatabilirse gerçekten çok sevinirim. Normal hayatta bile bu illet hastalık bizlere her türlü sıkıntıyı yaşatırken, askerde olacaklar hakkında en azından fikir sahibi olalım..
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

ben dağdaydım sürekli iletişimimi silah aracılığıyla sağlardım konserve yerdik gendelde yaşasın komandolar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GTO
      ben dağdaydım sürekli iletişimimi silah aracılığıyla sağlardım konserve yerdik gendelde yaşasın komandolar.
      Teşekkürler, baya rahatlattın beni. İletişim silah aracılığıyla nasıl sağlanıyor , arkadaşlarını falan mı öldürüyordun yoksa silahla havaya sıkıp mors alfabesi yoluyla mı haberleşiyordunuz? Komandolar yaşasın tabi, benim kuzenim de komandoydu bir zamanlar, o da konserve balıkla beslenirdi ama silahla haberleşmiyorlardı..
      Teşekkürler cevap için...

Yorum

haberleşmiyorduk düşmana karşı kullanıyorduk. :!:

Yorum

haberleşmiyorduk düşmana karşı kullanıyorduk. :!:
          Hmm yanlış anlamışım demek ki, kusura bakma. Sonuç olarak şunu söylemek istiyorsun herhalde. Askerde, özellikle ülkemizin doğu bölgelerinde askersen bu tür hastalıkları düşünecek vakit dahi bulamıyorsun ve canın daha kıymetli olduğundan bu tip psikolojik rahatsızlıklar senin için çok daha önemsiz meseleler haline bürünüyor anladığım kadarıyla.

Yorum

askerde milyon çeşit insan türünü gördüğünde ne hastalığın kalır nede başka sıkıntın tuvaletini deliğe kaçmasın diye ters oturan arkadaslarını gödüğünde ben dahiyim diceksin demedi deme :!:

Yorum

askerde milyon çeşit insan türünü gördüğünde ne hastalığın kalır nede başka sıkıntın tuvaletini deliğe kaçmasın diye ters oturan arkadaslarını gödüğünde ben dahiyim diceksin demedi deme :!:
              Ahah bu efsaneleri ben de duymuştum, taşla temizlemeler falan. Ama tuvalete ters oturma olayı baya fantastikmiş öldüm gülmekten Askerlik sonuçta, mantık yoktur diyor herkes, insan neyle karşılaşacağını bilmiyor, umarım dediğin gibi çıkar. 8)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Vilmorin
                Ahah bu efsaneleri ben de duymuştum, taşla temizlemeler falan. Ama tuvalete ters oturma olayı baya fantastikmiş öldüm gülmekten Askerlik sonuçta, mantık yoktur diyor herkes, insan neyle karşılaşacağını bilmiyor, umarım dediğin gibi çıkar. 8)

aşcılarla ii geçin biz genelde konserve yerdik...hayatında yemek yapmamış tiplerin hepsi aşcı olur...askerde kafayı tırlatma benim gibi akıllı ol savaşcağın zaman savaş..savaşma seviş yada bişiler yap işte.

Yorum

ben askerliğimin ilk başlarında anksiyete nöbetleri geçriiyordum acayip derecede tetikledi,çok zorlandım ne günler geçirdim,ama geçiyor her şey alışma ve tecrübe ama bu işkenceleri çekmek istemiyorum diyorsanız askere gitmeden önce tedavi şart bana göre,bir de görevine bağlı ben ilk 3ay çavuş eğitimi almıştım orda çok zorlandım,sonra suta birliğinde de ilk 3ay falan kötüydü sonra depocu oldum tam benm mekan sosyal fobisiz akşama kadar yatıştı nerdeyse...son 1 ayda kurulda görev aldım tam bir sosyal mekan koşuşturma bayanlarla bile muhatap oluyordum evrak getir götür böyle işte..

Yorum

ben de sosyal fobimin tavan yaptıı zamanlarımda gittim askere .. ama korkma hiç mümkünse .. ne olursa olsun katlanabilior insan .. üzerine düşenleri yap gerisini dert etme .. çekecein sıkıntılar aynı gerçek hayattakiler gibi olacak sosyal fobiyle ilgili .. daha zor deil .. gerisi ise askerliin getirdiği fiziksel işler vb ..

bi başladıktan sonra geçip gidio .. sabretme konusunda uzmanlaşıo insan

gitmeden önce mümkün olduğu kadar kendini rahatlatmaya çalış ..

Yorum

ben askerdeyken benim en korktuğum alanlardan bir tanesi uzun atlamaydı kabusum oldu rüyamda uzun atlama yapıyordum,çok korkuyordum sanki üzerine gdemiyordum nöbetteyken bile uzun atlama yapıyordum panikle çok alakalı bir de atlamak istemiyorum sanki istesem atlarım da ama atlıyordum,şöle söliym korkudan bölük komutanı gelince atlıyordum bir de denetlemelerde diğer zamanlar kasmadığım için atlayamaıyordum daha doğrusu atlamak istemiyordum allam spor deyince akan sualr duruyordu bende kabusum oluyordu istikamet spor tesisleri demezler mi allah gelsin panik ataklar sosyal fobiler çok zordu yaa

Yorum

ben çok çektim askerde çoook. sf den çok ağır depresyon ve şiddetli anksiyete vardı..

Yorum

İşleniyor...
                        X