Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kriz anı - Düşüncelerinize ihtiyacım var arkadaşlar ..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kriz anı - Düşüncelerinize ihtiyacım var arkadaşlar ..

mühendislikten mezun olalı 6 sene oldu .. ve ben hiç kendi alanımda çalışmadım .. tahmin edebileceiniz sebeplerden .. sf ve korkuları ve genelleşmeye başlamış anksiyete , çarpıntı-sarhoşluk-beden sıkıntısı ..

fakat kendi işimiz vardı ve günü kurtarıordum .. Sonra zarzor askerliğimi yaptım .. hala kendi işimizde çalışıorum fakat bu ömür boyu sürdürelebilir deil .. ergeç bırakıp başka birşeyler yapmam gerekior ..

neyse bu cuma bi iş teklifi aldım .. o andan beri berbat haldeim .. kabul edildim sayılmaz daha .. gidip görüşmem gerekior .. o andan beri sarhoş gibiyim ve bisürü sigara içtim ve korkuorum .. fakat bu kendi alanımda çalışıp bi meslek sahibi olabilmek için de son şansım sayılır .. ne yapacaımı bilemiorum arkadaşlar .. kendimi atsam mı atmasam mı boğaz köprüsünden .. bu semptomlara rağmen yeni bir işte ayakta kalabilir miyim .. çünkü o denli zor .. ne düşünüorsunuz ..

Bu ataklarından kurtulman için ilaç tedavisi öneririm.Gerçekten değişimi hissediceksin kendinde.Ve o ataklarından kurtulup artık sen 'sen' olabileceksin.
    Ben bu şansı kaçırma derim, görüşme için kendini rahatlat strese girme.Ki ilaç desteğiylede başarılı olabilirsin bu konuda.
    Felsefe, düşüncenin mikroskobudur.

Yorum

no panik sakin..şimdi bak bir kere bu senin mesleğini yapmak için son şansın olabilir ama yaşamak için son şansın değil.yani durum hayati değil bunu farket bir kere..sonuçta şu an ailenle beraber çalışıyorsun değil mi?yani şu kriz ortamında bir işin var.ve üstüne bir de iş buluyorsun.+2.tek sorun sf..en kötü tabloyu çizelim.işin olmadı diyelim.ee ne yapacaksın.çözümün var mı var.ailenle çalışmaya devam edeceksin ya da kendi işini yapmaya yöneleceksin.bir kere her durumda da çözümsüz değilsin ki bu harika bence.görüşmene gelince.rahat ol.olmazsa olmaz.olmak zorunda değil.sorununu küçümsemelisin.gözünde büyütüp kendini kasmamalısın.gayet rahat git.kendine dışardan bakma.farzet ki bu iş zaten olmayacak sen öylesine gidiyorsun.olmadı seni rahatlatacak birşeyler al.düşünme şimdiden.o gün gelince kafa yorarsın.yarın hayatta olacağımız bile belli değil.hayatı 24 saatlik yaşa.anını da yarın için kaybetme.keyfine bak şimdilik.gerileceksen illa o gün gelince geril

Yorum

Re: Kriz anı - Düşüncelerinize ihtiyacım var arkadaşlar ..

Orjinal yazı sahibi: do
        mühendislikten mezun olalı 6 sene oldu .. ve ben hiç kendi alanımda çalışmadım .. tahmin edebileceiniz sebeplerden .. sf ve korkuları ve genelleşmeye başlamış anksiyete , çarpıntı-sarhoşluk-beden sıkıntısı ..

fakat kendi işimiz vardı ve günü kurtarıordum .. Sonra zarzor askerliğimi yaptım .. hala kendi işimizde çalışıorum fakat bu ömür boyu sürdürelebilir deil .. ergeç bırakıp başka birşeyler yapmam gerekior ..

neyse bu cuma bi iş teklifi aldım .. o andan beri berbat haldeim .. kabul edildim sayılmaz daha .. gidip görüşmem gerekior .. o andan beri sarhoş gibiyim ve bisürü sigara içtim ve korkuorum .. fakat bu kendi alanımda çalışıp bi meslek sahibi olabilmek için de son şansım sayılır .. ne yapacaımı bilemiorum arkadaşlar .. kendimi atsam mı atmasam mı boğaz köprüsünden .. bu semptomlara rağmen yeni bir işte ayakta kalabilir miyim .. çünkü o denli zor .. ne düşünüorsunuz ..
        gidin ve görüşmenizi yapın bencede ...ne kaybedersinizki ...ama belkide ilerde sizin için iyi olacak bir işi geri tepmiş olursunuz ..tabi sf li bir insana bunlar çok zor gelir ama ...belkide hiç bir olmayacak görüşmede .yanınızda güvebdiğiniz birisiyle gidin veya ...
        ayrıca ilaç kullanıyormusunuz bilmiyorum ama ...dr kontrolünde ilaç iyi gelir zannediyorum..
        bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

Aynı durumları, sorunları birebir ben de yaşıyorum.

Ben de bir mühendisim ve mezuniyetin üstünden 4 sene geçti. Bu süre zarfında sadece 1,5 yıl çalışabildim OKB ve depresyon yüzünden.

Oysa okulda hastalıklardan önce çok çalışkan bir öğrenciydim.

Bizim kendi işimiz de olmadığından dolayı geri kalan 2,5 yıl evde geçti ve hala geçiyor. İnsanlardan soyutlandım ve bu da depresyonu arttırıyor. Eski arkadaşlarımdan hiçbiri ile görüşmüyorum.

Fakat işe başvursam hiç enerjim yok. Ayrıca talkıntılar beni yine engelleyebilir.

Böylece evde işsiz ve parasız depresyonumu yaşıyorum.

Kurtulmak içinse elimden geldiğince sosyalleşmeye, hobilerime yönelmeye çalışıyorum.

Yorum

çok saolun hepiniz ..

Yorum

10 ay önce bende aynı sorunu yaşadım beş kez çağırdılar çalış diye ama her seferde biraz gezip eve döndüm bir türlü cesaret edemedim en sonuncuda ne olacaksa olsun deyip gittim ateşe atlamak gibiydi üç dört gün sıkıntı yaşadım bırakıp gitmeyi düşündüm ama gidemedim aileme söz vermiştim şimdi de sorun yok değil ama başlangıç önemli kendimi işe verip iş arkadaşlarıma kendimi kanıtladım işimde uzman hale geldim insanların saygısını kazandım kimse kusursuz değil şimdi daha iyi ve daha kolay

Yorum

işe gidemeyeceksin bence belki sonraki sefere

Yorum

Diğer arkadaşlar herşeyi söylemiş zaten. Bende sana başarılar diliyorum kendini fazla sıkma rahat ol biraz.
                  Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeroone

işe gidemeyeceksin bence belki sonraki sefere
                    gidemeyeceim sanırım zeroone ama bir sonraki sefer de olmaz .. yaş otuz oldu ..

Yorum

bende otuz yaşındayım cesaretim de ondandı bir adım at ve arkasında dur bunu yapabilirsin bu da sana ait birşey olur

Yorum

İşleniyor...
                      X