Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyal fobi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyal fobi

Arkadaşlar Merhaba;
    10 yıldan beri sosyal fobi sorunuyla cebelleşiyorum. Ara ara düzelip tekrar başa dönüyorum. Özellikle son 1 aydır kendimi çok kötü hissediyorum. Artık dışarı çıkıp kimseyle görüşmek istemiyorum. İşin kötüsü 10 yaşında bir kızım var onunda aynı sorunla karşılaştığını görüyorum. İçine kapanık ve kendini ifade edemeyen bir kişiliğe sahip olduğunu görüyorum. Bu durum beni çok üzüyor aslında kahrediyor. Artık çocuğumada zarar verdiğimi düşünüyorum. Bu durumu düzeltmek önce bana düşüyor.
    Ayrıca arkadaşlar benim yıllardır çözemediğim başka bir sorunum var. İnsanlarla konuşurken yüzümde bir gerilme oluyor. Sanki gülüyormuş izlenimi veren bir kasılma oluyor.Doktor bana bunun tik olduğunu söyledi. Sizinde yaşadığınız böyle durumlarınız var mı? Bu tür sorunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz? Önerileriniz bekliyorum..
    Bu arada en az 5 psikiyatriste gittim...
    Herkesin bir an önce iyileşmesi dileğiyle...[/b]

çocuğun sana benzemesini istemiyorsan, çocuğu kurslara yazdır. daima kendisine güveni gelecek kelimeler kullan ve buna teşvik et.

sizde forumu takip ederseniz çok şey öğrenirsiniz...

Yorum

Bu tip sorunların en iyi ilaçlarından birisi size arkadaşlığını verebilecek asosyal olmayan biridir. Sorunlarınızı paylaşabileceğiniz biri olması sizin için iyi olur.

Yorum

Kraışmak gibi olmasında bence kızınızı biraz serbest yetiştirin derim. (tabi aşırı değil siz zaten daha iyi bilirsiniz). Bizi terbiyeli yapacaz diye sıkı sıkı yetiştirdilerde noldu sıka sıka sıkılgan yaptılar.

Bizim ailede herkes teyzem için bu kızını çok serbest yetiştiriyo,sonra çok dizini döver işte bu kızın sonu kötü bilmem ne...dedi
        Annem içinde oğlunu çok terbiyeli yetiştiriyo aferin maşallah ona diye teyzemle annemi bu şekilde mukayase ettiler hep.

Ne zaman kuzenle biz ergen olduk farklar ortaya çıkmaya başladı.Şimdi ben ağır sfyim.
        O da kız haliyle kendi ayakları üstünde durabiliyo okulunuda okudu çalışyorda hiçde namusuz bilmemne olmadı.

bu ülkede sıkılganlığı utangaçlığı terbiyeden sayıyor kimileri umarım siz de böyle düşünmüorsunuzdur : )

Yorum

bunun ilacı sosyal ortamlar ne kadar zorlansak da sıkıntı yaşasakda sosyal ortamlarda normal insanlardan daha fazla vakit geçirmek zorundayız eğer sürekli aktif olabileceğiniz bir ortamda mümkün olduğunca vakit geçirirseniz size önem verilen bir yerde bu sorun yavaş yavaş çözülecektir biraz da doktor desteğiyle tamamen kurtulabilirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bnyokum
            Kraışmak gibi olmasında bence kızınızı biraz serbest yetiştirin derim. (tabi aşırı değil siz zaten daha iyi bilirsiniz). Bizi terbiyeli yapacaz diye sıkı sıkı yetiştirdilerde noldu sıka sıka sıkılgan yaptılar.

Bizim ailede herkes teyzem için bu kızını çok serbest yetiştiriyo,sonra çok dizini döver işte bu kızın sonu kötü bilmem ne...dedi
            Annem içinde oğlunu çok terbiyeli yetiştiriyo aferin maşallah ona diye teyzemle annemi bu şekilde mukayase ettiler hep.

Ne zaman kuzenle biz ergen olduk farklar ortaya çıkmaya başladı.Şimdi ben ağır sfyim.
            O da kız haliyle kendi ayakları üstünde durabiliyo okulunuda okudu çalışyorda hiçde namusuz bilmemne olmadı.

bu ülkede sıkılganlığı utangaçlığı terbiyeden sayıyor kimileri umarım siz de böyle düşünmüorsunuzdur : )
            Sizile aynı şeyleri düşündüm birçok kez ve çocuğum inşallah benim gibi olmayacak.Aslında hem efendi hemde hayatında başarılı bir insan yetiştirmek elde...

Yorum

işin zor..

Yorum

bu hastalık başa bela...
                <br />

Yorum

İşleniyor...
                X